Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ски за туризъм, ловджийски ски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ски за туризъм, ловджийски ски

    На стари туристически ски поставих предната част от "автомата" на ретро-ски(регулируема скоба като на миниските, в Бриколаж видях готови ъглови профили за по лев и нещо), за да се получи закрепване от най-простият тип. Така на ската можеш да се качиш с обикновени обувки и да вървиш в дълбок сняг. Фабричните автомати тип "панти" изискват специални обувки.
    Много е важно кракът да може да се повдига в петата, за да е удобно ходенето с такива ски.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170109_210649.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:6126119

    Може още по-просто(аз имах скоби наготово).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turist_ski.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:6126120

    Ще направя още един чифт, но от сдвоени прави детски ски, защото по руските ловни форуми не препоръчват туристически ски(дълги и тесни 8-9см), а ловни ски(къси и широки 18-20см).
    Макар че техните изисквания са много високи - да са леки, да са маневрени в гъста гора, да са управляеми при спускане, да не вдигат шум... - аз да стигна до вилата, шумът и маневреността не ме притесняват
    Ще споделя след теста в реални условия.

  • #2
    От: ски за туризъм, ловджийски ски

    Интересно
    Абонирам се.
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      От: ски за туризъм, ловджийски ски

      Хм, забавна е самоделката. Опитай ги - но най-вероятно няма да ти хареса, щом стигнеш до по-стръмно място. Системата не случайно е популярна от край време в Сибир - върши идеална работа за равни терени. На всеки наклон над 10 градуса или ще почнат да "връщат" ските - т.е. да се плъзгат назад - или да ти се измята петата на страничен наклон. Спускането също ще е мъка. А и снегът далеч не винаги е само лек и пухкав, като в приказките. Трябват а) колани, които се лепят отдолу на ската и не й дават да се хлъзга назад, и б) малко по-сериозно захващане, за да не играе кракът.

      За родните условия - ако не смяташ да ги ползваш само около Дунава някъде - са много по-удачни обикновените "панти" за ски-туринг. Ските за туринг са и доста по-леки от пистовата ска. В наше време има много стари комплекти за никакви пари - виж тук: http://outsider-bg.com/content/ски-с...tta-400-и-404 . Класическият автомат "Силврета" е съвместим и с всяка по-сериозна туристическа обувка с подходяща подметка - не ти трябват ски-обувки. Колани за толкова тесни ски също има под път и над път - мога и да ти подаря едни при нужда.
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • #4
        От: ски за туризъм, ловджийски ски

        Че то около Дунав е единственото място в България дето няма равно
        Проекта ми е интересен-абонат.
        Иначе имам едни автомари някъде, ако ги анмеря ще снимам и ще питам дали саподходящи

        ПослеПис:автоматите ми са като на линка от Борис Може ли пояснения как се ползват ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: ски за туризъм, ловджийски ски

          Па `ората отдавна са го измислили и му викат "панти". Верно, "марковите" излизат по-скъпи, но и вероятността да си изкълчиш глезен или разтегнеш връзки на коляно е по-малка.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: ски за туризъм, ловджийски ски

            Като се има предвид, че точно с нещо такова (фабрично) бяха най-първите ми ски, преди ... 35 години, бих се осмелил да препоръчам да си вземеш нещо по-съвременно. Примерно нормални панти ))) . И няколко забележки: Гумените ботушки мисля ще са прекалено меки, това се кара с твърда туристическа обувка, като добре е да си сигурен, че подметката отзад ще задържа ремъка да не се изхлузва. Предната скоба се монтира по центъра на тежестта на ската. Като вдигнеш крак да не заорава нанякъде .
            Усещам, че някой ще почва да учи Телемарк )))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              От: ски за туризъм, ловджийски ски

              Амда имам ски но без никакви автомати сложих едни каишки както колегата ги е снимал.
              Просто крака откъм петата. испада нестабилно е дори опасно бих казал , ако особено и носиш пушка.
              Ако някой колега располага с така наречените панти нека пише склонен съм да дам некой лев поне да пробвам , доде не се потроша
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                От: ски за туризъм, ловджийски ски

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                ...
                Просто крака откъм петата. испада нестабилно е дори опасно бих казал , ако особено и носиш пушка.
                ...
                С какви обувки? ))

                Ако имаш стари (ама наистина стари) пионерки и ако не са им много смачкани бомбетата - пробвай с тях )) Може и да има подобрение. ))
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  От: ски за туризъм, ловджийски ски

                  Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                  С какви обувки? ))

                  Ако имаш стари (ама наистина стари) пионерки и ако не са им много смачкани бомбетата - пробвай с тях )) Може и да има подобрение. ))
                  А-а-а-а, аз да попитам - това как се кара, със щеки (+пушка на гърба) или без щеки (+пушката като тояга между краката за "стил Телемарк" © deyan_h) и как се стреля с пушката? Ловът не е биатлон, все пак.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: ски за туризъм, ловджийски ски

                    Да , обувката не бе от най подходящите .
                    Иначе има тук в форома едни , точно за тази цел са ок , трапера ги продава но към настоящия момент поне за мен идват малко скъпички.
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #11
                      От: ски за туризъм, ловджийски ски

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      ПослеПис:автоматите ми са като на линка от Борис Може ли пояснения как се ползват ?
                      Отдавна не съм пипал такива, та ще ми е трудно да ти опиша точната последователност на отключване/заключване без нагледно пособие. Елементарно е, като схванеш логиката. Малко информация и шаблон за монтаж има тук: https://www.wildsnow.com/backcountry...uring-binding/ "Телчето", което повдига петата на снимките, се нарича "кокона" и се ползва само при изкачване на по-стръмен терен. В равен до средно наклонен терен е спуснато назад и обувката ляга изцяло върху ската.

                      Ако потърсиш Silvretta 404, излизат и няколко клипа с инструкции в Тубата, ама на испански.

                      За разходки из не много сложен терен Силвретата е чудесно евтино решение. За сериозни преходи във високата планина и за истинско спускане вече не е сериозно да се ползва - твърде е остаряла морално. (Вярно, че из Пирин още може да срещнеш весели старчета от Разлог и околията по Силврети, пуловер и стар шушляк, ама те неделната разходка така си я разбират )
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: ски за туризъм, ловджийски ски

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        А-а-а-а, аз да попитам - това как се кара, със щеки (+пушка на гърба) или без щеки (+пушката като тояга между краката за "стил Телемарк" © deyan_h) и как се стреля с пушката? Ловът не е биатлон, все пак.
                        Някъде вкъщи при мама и тате би трябвало да имам едни чисто нови такива. Кожени ремъци, "Сделано в СССР".

                        Скоро ще измислим и "пружините" като на вторите ми ски. "Кандахари" )))


                        ПС: В София в съботите нямаше ли пазар за ски на старо? Може да изпадне нещо изгодно, което да не ви скъса нервите )) ...
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ски за туризъм, ловджийски ски

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          А-а-а-а, аз да попитам - това как се кара, със щеки (+пушка на гърба) или без щеки (+пушката като тояга между краката за "стил Телемарк" © deyan_h) и как се стреля с пушката? Ловът не е биатлон, все пак.
                          Е пушката не топ за да рита чак толкоз яко.
                          Иначе мошеш да стреляш в право състояние като не водештия крак го поставиш отворен встрани тип контра.
                          Щеките са задължителни поне мисля.
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • #14
                            От: ски за туризъм, ловджийски ски

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Скоро ще измислим и "пружините" като на вторите ми ски. "Кандахари" )))


                            ПС: В София в съботите нямаше ли пазар за ски на старо? Може да изпадне нещо изгодно ...
                            Тия винаги съм се чудил на афганистанския град ли са кръстени или какво? Пазар, тази година не съм виждал, но всяка година има пред бившия стадион "Юнак". Но "Кандахари" едва ли ще могат да се намерят дори там, по-скоро на ски-декор по стените на някоя хижа. Два пъти съм карал "писалки" през живота си (след това имах мускулна треска даже на фалангите на пръстите ) но разбрах защо ги карат толкова много из Матушка и Скандинавията - всъщност си е голям кеф. "Модерните" туристически писалки са направени така, че назад на практика не се пързалят и можеш да си щрапаш с тях през дълбоки снегове, горички, долчинки и полянки, а за просване по корем за стрелба, просто не ги сваляш от краката.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: ски за туризъм, ловджийски ски

                              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                              Е пушката не топ за да рита чак толкоз яко.
                              Иначе мошеш да стреляш в право състояние като не водештия крак го поставиш отворен встрани тип контра.
                              Щеките са задължителни поне мисля.
                              Аз за щеките питах - фъргаш ги, сваляш пушката, прикладваш и... дивеча го отнемало междувременно...?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X