Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ски за туризъм, ловджийски ски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ски за туризъм, ловджийски ски

    Ако идеятат е да се карат ски има смисъл от панти и т.н. Ако идеята е да не затъвате в гората, трябват снегоходки, които доста лесно може да си направите сами и е далеч по-безопасно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5740088
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #32
      От: ски за туризъм, ловджийски ски

      Явка това търби от парно ли са ?
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #33
        От: ски за туризъм, ловджийски ски

        PVC. Гледай как ги правят:



        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: ски за туризъм, ловджийски ски

          В декатлон има снегоходки за по 90лв. Без кокона са, но мисля ще го преживееш.
          В продавалника има понякога и китайски с алуминиева рамка за същите или по ниски пари.

          Доста по добро и функционално решение ми се виждат снегоходките. Пък ските ако толкова няма какво dа ги правиш - може да ми подариш 2-3, че имма голям мерак да сделам шейна за възрастни
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #35
            От: ски за туризъм, ловджийски ски

            A! Е това е работа! Но за догодина. А за шейната от ски - няколко съм направил, трябва да са управляеми. Скоростите които развиват дори на малък наклон са сериозни.
            При така догодената геометрия, вътрешната ска е с по-голям ъгъл от външната при завой. И дръжките са удобни за управление и всичко си припасва.
            По 1 лев продава стари ски един от търговците в bazar.bg

            https://www.youtube.com/watch?v=LhZUtDEH7QQ
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #36
              От: ски за туризъм, ловджийски ски

              Супер инфо - ще го погледна този базар.
              Като ходиш към шейните щракни снимки в детайл около съществената част - накланянето
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #37
                От: ски за туризъм, ловджийски ски

                Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                A! Е това е работа! Но за догодина. А за шейната от ски - няколко съм направил, трябва да са управляеми. Скоростите които развиват дори на малък наклон са сериозни.
                При така догодената геометрия, вътрешната ска е с по-голям ъгъл от външната при завой. И дръжките са удобни за управление и всичко си припасва.
                По 1 лев продава стари ски един от търговците в bazar.bg

                https://www.youtube.com/watch?v=LhZUtDEH7QQ
                Бих дал пари за такава щейна
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #38
                  От: ски за туризъм, ловджийски ски

                  Шейните са лесни за направа, след като изчистих концепцията. Но ги правя от тънки тръби неръждавейка, за да са леки. И заварявам с аргон заради тънкостенната неръждавейка. След 3-4 год. ските на едната - "Тиролията" се разпукаха отвътре и като ги демонтирах видях, че имат вграден слой алуминиева сплав. Контакта през болтовете и електрохимичната корозия си бяха свършили работата. Правите ски се държат по-добре, карвингите поднасят леко, но пък за фън е ок. Децата задължително с каски и очила на тези шейни! https://www.youtube.com/watch?v=7rNg5xpLazQ Скоростта увлича а храстите са бодливи Ще ги нащракам отблизо тази събота-неделя и ще ги публикувам тук. А ски на едро по 1-2 лева продават РедРок, имат склад на ул.Рудозем, пращат и с еконт мин. 10бр - поне така бяха обявили.
                  Последно редактирано от SJ410; 13-01-17, 10:28.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ски за туризъм, ловджийски ски

                    Лесно е за теб , щото имаш инструменти , работилница и опит . Аз в панелката с готварския нож ли да го направя ?
                    Ако ти се занимава кажи цената
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #40
                      От: ски за туризъм, ловджийски ски

                      Прав си, не е за в апартамента.

                      Теста на сдвоените ски в неутъпкан сняг - достатъчно ми е. Малко са тежички, но без тях е много по-трудно. Туристическите са по-леки, но потъват повече и се завива по-трудно заради дължината. Странично се накланят по-лесно също. Ясно защо не ги препоръчват за ловци. Но сдвоените събират и повече сняг отгоре. Аз отпред със сдвоените и след мен с туристическите. Добре ще е и щеки да се носят, че съм падал в дълбок сняг - не си е работа!

                      Снимките на шейната, които обещах.
                      Имах и идея да се щраква директно на ски-автомата. Хем ски хем шейна. Но нали по пистите е забранено с шейни а малкият лети със ските - и се отказах от тази идея. Отделно че новите си ски да ги щракнеш на шейна - брой ги издрани.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5740200
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от SJ410; 14-01-17, 20:29.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ски за туризъм, ловджийски ски

                        Браво
                        Само една идея тези дръжки за управление ако можеш да ги замениш с дарво например дръжки за тесли в желерията струват левче.
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • #42
                          От: ски за туризъм, ловджийски ски

                          да, това е недостатък. Макар че когато си с ръкавици не си личи. С голи ръце не бива.
                          По-миналата седмица смених кормилото на снежното колело със текстолитово.
                          Но за шейните ме домързя
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010019.JPG
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5740201
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5740203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:5740204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5740202
                          Последно редактирано от SJ410; 14-01-17, 20:56.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ски за туризъм, ловджийски ски

                            За колелото , за предната ска ти трябва ластик.
                            Щото на някое по сериозно скокче не ми се мисли какво ще снтане.
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • #44
                              От: ски за туризъм, ловджийски ски

                              Мерси за снимките - ще творим и в нашия гараж Евентуално мисля за добавка и на някаква спирачка.

                              Този уикенд инак се забавлявахме с едни шейни-понички (snow bob са из нета). Конструкцията е калъфка от винил и вътрешна гума. Вози меко и подскача супер по бабуните, но контрола не е добър, а скоростта ВИСОКА.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X