Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ски за туризъм, ловджийски ски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ски за туризъм, ловджийски ски

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Тия винаги съм се чудил на афганистанския град ли са кръстени или какво? ...
    Косвено.
    Мисля са кръстени на писта "Кандахар" в Гармиш-Партенкирхен.

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ... "Модерните" ...
    Съвсем "Традиционните" и те. Даже още по. Обличат ги отдолу с кожа, посоката на козината по движението. На обратно практически не искат да се пързалят ))) Не че съм виждал такива де )))

    кеф е, да. Спокойно може да ти настръхне косата и на съвсем малък иначе склон. )) От страх да не ти избягат петите от ремъчките ))
    Последно редактирано от deyan_h; 11-01-17, 13:44.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #17
      От: ски за туризъм, ловджийски ски

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Тия винаги съм се чудил на афганистанския град ли са кръстени или какво?
      От как има гугъл не питам жена ми нищо, или май беше обратното

      https://en.wikipedia.org/wiki/Cable_binding
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: ски за туризъм, ловджийски ски

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Аз за щеките питах - фъргаш ги, сваляш пушката, прикладваш и... дивеча го отнемало междувременно...?
        Е не защо да ги фъргаш?
        Просто ги забиваш до теб.
        И поне дясната , ако си с дяснпо прикладнп рамо.
        Лявата какво ? пречи да ти виси на ремачкая докато държиш ложата.
        А за дивеча се казва просто Наслука.
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #19
          От: ски за туризъм, ловджийски ски

          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          ... Гармиш-Партенкирхен.
          Батето (на Тато, поклон-тряс, зет му, знаете) лека му пръст, навремето като лобираше яко да стане ПерниСофия столица на зимна олимпиада, много обичаше да изтъква, че е на почти същата надморска височина като Партенката...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: ски за туризъм, ловджийски ски

            http://www.woodenskis.com/bindings.htm

            Варианти да искаш.

            Ама с тия чудеса как се кълчат глезени не е истина...
            Аз поне на дърти години със самоделки и меки обувки не бих
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: ски за туризъм, ловджийски ски

              По принцип идеята ми е да се придвижа от пътя до макс 1 километър навътре в гората без да пропадам в далбокия сняг привързан с важе през кръста а накрая с наилонов чувал пълен с сено .
              Ама вчерашните опити съм на кантар да се откажа
              С сигурнос ще се купува моторна шеина от най нисък клас друг е въпроса ще ме вози ли или ще я нося
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #22
                От: ски за туризъм, ловджийски ски

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                По принцип идеята ми е да се придвижа от пътя до макс 1 километър навътре в гората без да пропадам в далбокия сняг привързан с важе през кръста а накрая с наилонов чувал пълен с сено .
                Тогава защо не пробваш със снегоходки?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #23
                  От: ски за туризъм, ловджийски ски

                  Моторната шейна е на 1.4 км през снега. Аз един път добера ли се до нея, ски не ми трябват

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15937216_1268578583233702_2297474451096050008_o.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5740034

                  Ето го другото извращение, което направих вчера:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170111_105401[1].jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5740033

                  Доста тежка стана сдвоената ска обаче. Вероятно ще си струва да се мориш и с нейното тегло при повече от 30см сняг.
                  Предполагам изкълчването ще е по-трудно при толкова широка ска. Ще пробвам и двата варианта

                  Ски имам от "Телемаркъ" до съвременните. Но не ми се влачат и специални обувки. Искам ските да си седят при един познат и ако е непроходимо - вземам ги и тръгвам.
                  Докопам ли веднъж шейната, пъртината е готова

                  Коментар


                  • #24
                    От: ски за туризъм, ловджийски ски

                    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                    ...Доста тежка стана сдвоената ска обаче. ...
                    Ще се разкове според мен, ако пробваш да се пързаляш с това ) ) ) Що не ги клъцнеш по-къси?
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ски за туризъм, ловджийски ски

                      Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                      Доста тежка стана сдвоената ска обаче. Вероятно ще си струва да се мориш и с нейното тегло при повече от 30см сняг.
                      Предполагам изкълчването ще е по-трудно при толкова широка ска. Ще пробвам и двата варианта
                      Ски имам от "Телемаркъ" до съвременните. Но не ми се влачат и специални обувки. Искам ските да си седят при един познат и ако е непроходимо - вземам ги и тръгвам.
                      Освен че тежи двойно, изкълчването ще стане по-лесно.

                      Както казва ветроборецът, снегоходките изглеждат най-смислен вариант.
                      Този тип е значително по-евтин от гъзарските пластмасови снегоходки, и ако не ги мъчиш по стръмен фирнован склон, вършат същата работа.
                      А ако ти се занимава с ръкоделие, може и да си изплетеш :
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: ски за туризъм, ловджийски ски

                        Аз първо снегоходките загледах. 110лв втора ръка 8-) Ако ските не вършат работа и такова нещо ще сделаме. Вервам ските да имат + по надолнището. Иначе снегоходките са най-удобни за пренасяне - нема нужда от ски багажник. Защо на снегоходката нема да се изкълчи крака, а на сдвоената ска да се изкълчи? Захващането на обувката е еднакво, широчината сравнима.
                        Последно редактирано от SJ410; 11-01-17, 16:15.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ски за туризъм, ловджийски ски

                          Би ли дал повече инфо за шеината ? вчера званях на колега от форома ама я е продал.
                          Дава ли някакви проблеми .......
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • #28
                            От: ски за туризъм, ловджийски ски

                            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                            ...Защо на снегоходката нема да се изкълчи крака, а на сдвоената ска да се изкълчи? Захващането на обувката е еднакво, широчината сравнима.
                            Щото снегоходката не се пързаля, а е и доста по-къса. Съответно рамото при усукване, а и скоростта на движение са доста по-малки, оттам силата приложена в ставата е по-малка и вероятността за травма също.
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ски за туризъм, ловджийски ски

                              При дълго каране(3-5км) някога чезне искрата на моят. След 5-10 мин тръгва пак. Не ми се бъзика електрониката и, щото е залято със смола. Няма части за нея, но от Буран стават траковете(може би и друго). Иначе такова чудовище нема. Говоря за работна шейна, а не за спортна! Ако си намериш такъв Бомбардие Алпин - не се чуди. Бурана е копие точно на този модел, но не знам той колко е надежден. Алпинът е ползуван и на Антарктида - влачи по няколко ремаркета с провизии.
                              https://youtu.be/varyj07di9o
                              Последно редактирано от SJ410; 12-01-17, 12:11.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ски за туризъм, ловджийски ски

                                Да , мерси аз точно се заглеждам по бурана
                                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X