Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се лекува изгаряне от студ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се лекува изгаряне от студ ?

    За греста не знам, но свинската мас с невен е голяма работа. Хич не вярвам на бабини деветини, но в случая работи. Близо до Шумен има един женски манастир основно с филипинки. Преди може би вече 10год. брат имаше проблеми с кожата на ръцете, белеше се жестоко и беше супер суха. Пробва разни мазила изписани от дерматолози без резултат и накрая въпросното мазило го оправи. От тогава проблема се е появявал няколко пъти и все с такова мазило се лекува, като пробва и домашно, но не се получи същото. По принцип го дават за изгаряния и пак е пробвано.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Как се лекува изгаряне от студ ?

      Не знам дали това измръзване, е равносилно на изгаряне (по-нагоре така твърдят), но ако е така, то има един невероятен крем за изгаряне - Костинбродския.
      Взимаш марля, накисваш я с риванол, намазваш я от едната страна с крема и я прикрепяш към изгореното място.Сменяваш я през няколко часа, докато спадне температурата на засегнатото място. След това само мажеш с крема.Ако мехурите са се спукали, крема изтегля гнойта от раната и кожата завяхва- като си прави коричка.Коричката не я махаш, тя сама ще си падне- това за да не остават белези (ако примерно изгореното е на лицето - както беше случая при мен).

      А за информация, относно случая при мен /преди 20-на години/, беше много тежък.
      Колата загря много, отворих капака, без да пипам капачката на радиатора, тя изби и горещия антифриз ми поля цялото лице.
      Болката от изгарянето беше ужасна. Допуснах и грешка, че веднага си измих лицето с вода и докато се усетя останах без кожа на много места.Лицето ми беше станало почти черно, там където бях свалил кожата, липсваха и парчета плът и започна да ми тече кръв. Буквално на места си виждах оголените кости на скулите.
      Закараха ме в Пирогов, където ми промиха лицето с някакви течности. Искаха да ме оставят за лечение и операция, но отказах и си тръгнах с големи разправии, с уговорката че на утре ден ще се върна и постъпя в болницата.
      След няколко часа ми донесоха въпросния крем и започнах процедурата с голямо пренебрежение и предубеждение, обаче болката беше голяма а лицето направо ми гореше и кървеше. До сутринта болката и температурата изчезна и започнах да мажа директно крема. Имах чувството че раните заздравяват не с часове а с минути.На втория ден, започнаха да се образуват корички, които от време на време се пукаха и изтичаше гноен секрет. На петия ден засегнатите части лицето беше в корички и адски много ме сърбеше.На седмия и осмия ден, някои корички започнаха да падат сами и отдолу се появяваше бледо/розово/червеникаква тъкан -абе като нежна бебешка кожа.На места където сърбежа беше много голям, се почесвах леко и разчоплях неволно коричката от която започваше да тече секрет и кръв. На десетия ден ,сърбежите намаляха /бяха поносими и не се налагаше да се почешвам/ ,а и на голяма част от раните коричките бяха паднали сами.Точно на този ден направих и първото излизане навън, криейки лицето си от слънцето.Хора които ме бяха видели с изгореното лице и липсващата кожа и плът, не вярваха на очите си.То и аз не вярвах, но това беше действителността.Реално на десетия ден бях отново на линия и живота си продължи по обичайния ред. По препоръка и указание на човека произвеждаш крема, продължих да се мажа още около месец и половина, докато цвета на кожата се уеднакви, пазих си лицето от слънцето още един-два месеца и всичко се върна в положението което си беше преди изгарянето- нямам никакви белези и последици .
      Споделям го защото мисля е важно, пък който иска да вярва.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #18
        От: Как се лекува изгаряне от студ ?

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        ......конкретния казус се лекува от хирург.
        Накратко това е най-добрия съвет.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #19
          От: Как се лекува изгаряне от студ ?

          Според описанието,степента на изгаряне и площта са малки и опасността в случая( ако въобще може да се нарече опасност) е само от инфектиране.А пък точно с опасности от тоя род,имунната ни система се справя безпроблемно.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #20
            От: Как се лекува изгаряне от студ ?

            Всъшност, разликата между изгаряне и измръзване от втора степен е именно във вероятността за тежка инфекция, която е много по голяма при измръзването. Точно за това при малко изгаряне от втора степен (мехур от пръснало олио от тигана, например) няма проблем да си мацнеш дефламола и да забравиш. При също толкова голямо измръзване е задължително да се потърси лекар, и то който знае какво прави.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Как се лекува изгаряне от студ ?

              Нищо не се е спукало за сега и не ме боли.
              Надявам се да няма проблем.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Всъшност, разликата между изгаряне и измръзване от втора степен е именно във вероятността за тежка инфекция, която е много по голяма при измръзването. Точно за това при малко изгаряне от втора степен (мехур от пръснало олио от тигана, например) няма проблем да си мацнеш дефламола и да забравиш. При също толкова голямо измръзване е задължително да се потърси лекар, и то който знае какво прави.
                Целия пост,като изключим второто изречение,звучи абсолютно несериозно.В интерес на истината,на тялото му е все тая( говорим за конкретния случай) от какво е умряла тая кожа,от измръзване или от изгаряне.И в двата случая ефекта и последствията са едни и същи.В конкретния случай-малко болка и нищо повече.Повтарям се но ...имунната ни система без никакъв проблем се справя с такива малки травми.Освен ако по някаква причина не е срината де.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #23
                  От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                  Рапортувам точно след седмица от случката, защото ми стана интересно.

                  Зачервеното се поуспокои, като за два-три дни подутото спадна заедно с по-малките мазоли.
                  Най-големият, обаче не, който беше мек и прозрачен до днес, когато рязко се сви с пожълтяване, както ще видите от снимката.
                  Реших да го споделя, защото наистина след седмица всичко ми мина без да го мажа с нищо (щото не намерих Дефламола, а и не взех друг), но пък и нямаше рани.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14844920760531.jpg
Прегледи:1
Размер:257.5 КБ
ID:5740231


                  Това което забелязах е, че се появиха черни петна по ноктите, които също снимах.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14844920570650.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5740230

                  Надявам се скромният ми опит да е полезен и на някой друг, като, разбира се, дано не се налага.

                  P.S. Снимките са малко около, но с нос толкова.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                    ... има един невероятен крем за изгаряне - Костинбродския...
                    По скоро,вълшебен.През 2005г,дясната ми ръка и половината ми физиономия бяха жестоко обгорени от късо съединение.След месец време,само помеднените нокти ми напомняха за това.Даде ми го един приятел,който по рано се беше изгорил с течен азот.За съжаление,човека почина преди няколко години.За крема знам само че го прави някакъв човек от Костинброд,ама прави ли го още не знам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                      И ей така, м/у другото да споделя, точно след 40 дни съм с нова кожа, и почти не си личат остатаците от старата, само почернелите нокти напомнят за случката, но и те ще израстнат.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        И ей така, м/у другото да споделя, точно след 40 дни съм с нова кожа, и почти не си личат остатаците от старата, само почернелите нокти напомнят за случката, но и те ще израстнат.
                        Радвам се за вас, колега! Само искам да използвам темата и да попитам Костинбродския мехлем ли ползвахте и ако да, от къде се снабдихте с него?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                          Както и да звучи, не, нищо не съм ползвал, може би защото нямах открита рана.

                          Относно "Костинбродският мехлем", нека някой който го е взимал от извора да сподели от къде, защото би било полезно за доста хора.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                            До колкото получих информация,втората съпруга на доц.д-р Любен Стоков е една от наследничките на бабата от Костин брод.Друго не знам,но единственото нещо което ми напомня за оня ден са миниатюрните бели петна от вътрешната страна на ръката,близо до китката.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X