Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

    Здравейте колеги,
    Моля за мнения и препоръки, преди да завърша проекта...
    Кабина на Газ 53 върху рама на Нисан. Някак си гумите са потънали в калниците и ме дразнят. Чудя се и как да завърша задната част.
    Моля за съвети...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GAZ 53.jpg
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:6126088

  • #2
    От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

    Аз не съм автомобилен дизайнер но,според мен първо бих надраскал няколко скици на това какво искам да се получи и щях да поровя из нета за подобни проекти виждал съм някакви руски разраборки на Волга Газ 21 мисля.

    Калниците не са симетрични защото са правени за големи гуми трябва да се пипнат може би тук там, а и не само те.

    Иначе идеята е интересна, но ще глътне много време.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

      Много прилича на това

      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

        Изненадан съм , как без предварително измерване сте започнали да градите ... При това положение може да слагате фланци докато постигнете нужната ширина ... или ... друго решение .
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #5
          От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

          Не изглежда толкова зле всъщност.Дай повече снимки зада огледаме по добре.Колко е широка по принцип колеята на Нисана ,а на ГАЗ-ката ?
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

            Обърни една предница от ГАЗка вместо задни калници.
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #7
              От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

              много яка идея, дай още някоя снимка да се придобие по-голяма представа, това с обърнатата предница е доста добро решение, придобива оригинални извивки

              Коментар


              • #8
                От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                1. Тераното побира 31-ци и се движи с тях безгрижно. Сложи 31-ци и работи спрямо тях. Вероятно и с 32-ки няма да има грижи, механично. Много по-добре ще застанат.
                2. Предницата поняса джанти с до нулев офсет - или сложи фланци така че да ги "занулиш" (25мм са нужни за това) или нулеви джанти

                След тия 2 операции ми се чини че ще изглежда доста по-естествено. После решавай какви корекции да правиш по калниците.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                  Съгласен със Спарки за по-големи гуми и по-изнесени джанти. Трансмисията ще устиска.
                  Съгласен и с Търтьо за линията, която да се гони.
                  Още два обърнати калника отзад, а каросерийката е лесна. И широки степенки да ги вържат.
                  Калниците, бива да се поорежат където и колкото е нужно, но само от тази снимка е трудно да се каже.
                  Интересен е проекта.
                  Ще следя развитието.
                  Успех!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                    Супер става! Браво за проекта! Ще следя с интерес! Пиши от къде си.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                      Според мен каквито най-големи гуми може да се сложат-те да са. С тези големи арки винаги дупката за гумата ще е несъразмерно по-голяма.
                      Но като се сложат по-големи гуми-цялата конструкция ще се повдигне, а колко по-гот е машината да се влачи по земята, ако може-отдолу и мишка да не може да мине.Ще трябва да се сваля допълнително, ама с тераното е лесно-отпускаш торсионите, и отзад режеш пружините.
                      А ако искаш с тези гуми-доста добре е свалена с тях, супер фасон вади, та за да е по-красиво-ще трябва малко да си поиграете и да намалите дупките за гумите.
                      И ако може още малко да свалите конструкцията-ще стане супер!!!
                      Ще и ходят и някакви суперски джанти, ама те са си пари, не знам какъв ви е бюджета.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                        Абе вижте Ф форда с кви гумета е
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                          Арките на форда са проектирани за тези си гуми. И са си съразмерни и хармонични.
                          С ГАЗката не стоят така нещата-за да е красиво-трябва арките и колелата да са съразмерни. Сега не са, и е смешно.

                          Само ниската стойка кефи, язък, ако се загуби...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                            Абе, нема лошо, ама калниците са правени по тях. Иначе, да се повдигне, колко да се повдигне с едни 31-ци. Няма да е 10 см я...
                            То за такъв проект има две концепциЙ. Или Лоурайдър, или Фатбой.
                            И двете радват окото.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Едно съживяване на ГАЗ 53, върху Нисан Терано 2.7

                              И колкото може по-ниско, нали Саше?
                              Супер изглед придобива...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X