Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

    Здравейте !
    Доста се по рових из форума ,но за моят проблем не открих нищо.Ако съм пропуснал се извинявам предварително.
    Та диското е 97г. слушало ме 7-8години без никакви проблеми,но до преди два месеца ,вдигам пръчката на маслото и маслото на върха и,загледах по двигателя масло,целият,предположих,че е от гарнитурата на капака на клапаните.Долях 2л.масло .Педи 20-тина дни пак проверявам маслото и пак маслото на върха на пръчката.Джипката пали на студено,работи нормално,няма тропане и тракане ,през ауспуха няма бял ,сив пушек,но като отворих капачката за маслото ужас бял пушек от пръчката също.Свалих отдушника за картерните газове о.к.-е.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека да сподели,докато се освободи сервиза.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: дискавъри 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

    Доливай смело масло и не се впрягай. Само проверявай по-често. Като се стопли ще го мислиш.

    При -10 градуса на която и кола да отвориш капачката на маслото ще получиш дим.

    Коментар


    • #3
      От: дискавъри 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

      То бая пуфка на 50см. височина а и на 1000 км.два л. Масло???


      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-01-17, 17:19.

      Коментар


      • #4
        От: дискавъри 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

        Не е лошо да проверите и циклоновия отдушник за картерните газове. Даже в книжката, пише, че се почиства през някакъв интервал. Иначе е нормално, това е пара а не пушек при тези температури. Накисва се в нафта или керосин и се изплаква.

        Коментар


        • #5
          От: дискавъри 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

          Циклоновият отдушник къде се намира?
          Защото ако е стоейки пред двигателя от лявата страна на капака на клапаните го проверих и през всичките отвори ,като го продухвах с уста е о.к.

          Коментар


          • #6
            От: дискавъри 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

            Това е на капака на клапаните и първо вижте това, иначе може да са много неща ако не се оправи, ако надува компресия в картера залагам на гарнитурата на главата или сегменти и компресията минава през тях.
            Но първо го проверете него.
            Това нещо освен, че изкарва парите към всмукателя ги завихря и кондензира каквото масло може обратно в картера, има и клапанче с пружинка.
            При мен направо пушеше от маркуча който отива към всмукателя защото беше леко пробит. Измих го това и се оправи. (не беше пипано от да кажем 250к км) В книжката на Haynes пише, че това се мие на 20к по спомен. Дори и да пропуска нещо може да е замърсено.
            Има о-пръстен на него който го уплътнява към капака.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l300.jpg
Прегледи:1
Размер:9.7 КБ
ID:5739969
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-01-17, 10:09.

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

              Малко е скъп от Мото Фое :

              Каталожен номер: ERR1471
              Наименование: СЕПАРАТОР
              Цена с ДДС: 95.5 лв.


              но съм сигурен че го има и в други магазинчета. Аз лично имам един резервен НОВ. Имах проблем точно с това. След ремонта на ДВГ. Като духаш през него преминава, но се оказа не достатъчно. Мих го прах го ... същата работа. Андро сложи друг и всичко заспа (15-20к вече) разликата като духнеш през единият и другият беше осезаема.. Някъде имах снимки на разфасован стар циклонен.

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...59#post2580459

              Това е линка със снимки на моят филтър.
              Последно редактирано от bestbg; 10-01-17, 09:47. Причина: линк-че
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                Забравих да вметна и, че макар и малко, харчи и масло от тази джаджа ако не завихря и кондензира част от парите защото излизат право към всмукателя. Има ги алтернативни на добра цена из сайтовете. Тази диафрагма само се чудя, дали би фунционирала ОК с изваден маркуч към вскукателя?

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                  Тази джаджа я свалих и запалих да поработи пет минути без нея през отвора дето влиза в капака на клапаните пуфка бял пушек та знаели се все едно на паркинга някой беше пуснал димка,маи не ще да е от джаджата,маи.отивам на сегменти или бутало????
                  Майстора до ден два се освобождава и ще видим диагнозата.
                  Ако нещо друго ви хрумне минало ви през главата пишете,а като разбера аз ще споделя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                    Първоначално публикуван от Владимир Павлов Преглед на мнение
                    .....маи.отивам на сегменти или бутало????.....
                    Или гарнитура!
                    Преди да се свали главата да се измери компресията, че после гарнитурата може и да е фира, ама да не се вижда и като не можеш да се ориентираш се отива на вадене на буталата ....
                    И се сещам, че ако се наложи имам читави бутала.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                      Да ,първо ще измерим компресията ,па какво сабя покаже
                      Колега andro 160 пиши ми на л.с. колко търсиш на буталата ,да съм подготвен и за този вариант ,не дай боже ама?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                        Силно вероятно е и да е избила гарнитурата на главата между 4-ти или 1-ви цилиндър и отворите за прътовете на клапаните на същите с тези симптоми. Наблюдавано често при ТДи моторите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                          Привет,колеги имам едно питане,дали се създава картерно налягане при прецакани маслени сегменти........?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                            Аз мога само с този линк да ти помогна. Другото да го кажат по-знаещите от мен
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover Discovery 1 300 тди бял пушек от капачката за маслото.

                              Здравейте на всички,днес си взех диското от майстора.Оказаха се сегменти,миналата година се прецака водната помпа и явно тогава е станала работата.В 90% от случаите жена ми се движи с джипката и при нея се случи гафа с помпата,каза че не е забелязала да е прегряла колата ама то като изтече антифриза няма как да разбере по стрелката.
                              Тогава предполагах,че не го е прегряла защото след смяната на водната помпа всичко беше о.к.та една година НО?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X