Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    На мен на outback-a ми замръзна бензина. Един литър спирт за горене в резервоара оправи нещата. На жената имресата не мръдна - една и съща бензиностанция, един и същ бензин. Японска му работа......
    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
    2007 HOMDA FMX 650

    Коментар


    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

      Не ще да са японците виновни че е имало водица в бензина.

      Коментар


      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

        Не четеш внимателно - един и същ бенизин, на различни коли, едната пали другата не.....
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

          Съвсем внимателно чета. Сипал си от едно и също място последно. Това не значи един и същи бензин, не значи и че не седи на дъното вода от по-рано през годината.

          И също като нафтаджиите дето се хвалят как запалили при минус хиляда градуса щото колите им наред, това дали ще замръзне горивото на някоя дата не зависи от колата, а от горивото и от температурата.

          В случая с бензина е даже по-гадно защото вода може да има от предишни зареждания и при охлаждане да смръзне.

          Коментар


          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

            От години сипваме там и бензин и дизел, така че аз лично го отдавам на конденз в резервоара при мен, а не от лошо гориво. По-голям резервоар, но за сметка на това с по-малко количество бензин към конкретния момент.
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Тая снимка циркулира яко из нета, но не е от БГ, тука колонка с толкова пистолети няма. Не че ги защитавам - аз на омв спирам само ако наблизо няма друго място за пикаене.
              Вероятно си много прав,
              но снимката ми навя достатъчо стари спомени със зимни Родопски приключения с тяхната нафта. Не исках дежа-вю
              Това лято по твоя алгоритъм ми се наложи да заредя в ОМВ Кърджали и нафтата си беше много прилична, така че не генерализирам за всички ОМВ-та. Просто не ги ползвам от години и нямам наблюдения кое става и кое не.

              Коментар


              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                Преди няколко дни видях темата, но чак сега ми остана мъничко време да пиша.

                От доста години караме дизели в семейството, но тая година за първи път усещам някакъв проблем с нафтата на студено. Всичките студени дни запалих лесно след десетина часа при температури -12 до -15 градуса, но два или три пъти усетих, че скоро след потеглянето колата има осезаемо по-малко тяга, даже един ден леко придърпваше. Явно в горивния филтър нещо се сгъстяват нещата.

                Мислех, че замръзването на нафтата е отдавна забравен проблем, но явно тази година бензиностанциите наистина решиха да икономисат нещо.

                Другото, което си мисля е, че допълних половин резервоар преди три - четири дни. Може придърпването да е заради предишната половина. Имам практика да карам с пълен резервоар и доливам често. Все пак не вярвам много лятна нафта да е останала в общото количество

                Зареждам само на Еко. Досега бях доволен, сега ме налегнаха леки съмнения.

                Коментар


                • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                  80% от горивата идват от едно място в Бг,без значение какв пише на колонката.Тук опира до самосъзнанието на началник обекта. Преди време,пак в една нормална зима като тази,си лафехме с една управителка на едно Еко в един град от Северозапада.Тя ми разказа,че още когато видяла че ще има трайно ниски температури,отворила танковете и ги "....натъпкала с добавки,защото може някой клиент да се върне и да и счупи главата,защото му замръзнала нафтата...".
                  Така като гледам основният проблем е с най-оборотните обекти по веригите,или са спестили нещо,или сложеното нещо не е било достатъчно.

                  Коментар


                  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                    И аз сега по студовете преживях подобна сага с горивото. В четвъртък 5 Януари пълня резервоара с дизел на бензиностанцията на Марешки във Варна - 50 литра , сипвам някаква добавка против замръзване и някаква добавка за прочистване на дюзи на Лили Моли. Петък -2 градуса няма проблем колата си джитка. Събота -7 градуса , колата върви но на моменти не може да се форсира. Неделя -10 градуса , колата не може да се форсира постоянно. Понеделник -13 градуса колата пали , работи 30 секунди и гасне. Вторник вечерта -1 градуса, първо не можеше да се форсира но след 5 киломерта се оправи и полека бегом на най близката бензиностанция(Еко). Там сипвам 5 литра бензин и 15 литра някакъв скъп дизел. Сряда сутринта -9 градуса , йок, същата работа , пали и не може да се форсира. Към обяд се двигнаха температурите на -1 градус и тогава закарах колата да ми сменят горивния филтър. От тогава нямам проблем , то и температурите се дигнаха но мисля че от филтъра е проблема. Не е от нафтата на Марешки , имам и други познати които карат с неговата нафта и нямаха проблем в студа.
                    Garmin nüvi® 205 (Денка)
                    Nissan X-trail

                    Коментар


                    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                      Филтъра на колко км беше?

                      Коментар


                      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                        Нямам идея, колата я купих преди няколко месеца , внос от италия. Като сменях консумативите майстора каза че няма да сменя филтъра и да карам 20 хил до смяна или докато направи проблем. Ако знаех че филтъра е 20 лева хич нямаше да му мисля.
                        Garmin nüvi® 205 (Денка)
                        Nissan X-trail

                        Коментар


                        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                          Вчера успях да подкарам Савиема. Общо взето докато не сипах 5л бензин и не се качих 10-ина пъти на бордюра за да разбъркам резервоара, не заработи като свят. Нафтата беше коледна, с двойна доза добавка против смръзване от Шел. Съществува някаква вероятност добавката да не се е разбъркала, защото не се сетих навреме и я сипах след нафтата, но пък след това карах няколко километра. Пък и нафтата трябваше да е зимна в крайна сметка.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X