Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Преди 5-6 години, в Румъния, в 2 през нощта, полузаспал, сипах на WV 1,9 TDi 99 г 22 л бензин 95, преди да се усетя. Беше лятото, топло време. Допълних с дизел, резервоара на Шарана е около 70 л макс. Прибрах се без проблеми, последствия не забелязах. Колата замина за автоморгата със прекрасен здрав двигател, макар и над 600 000 км, но с прецакан фатално автоматик и амортизирано купе. Това си е близо 3:1 и е карана с тази смес към 400 км лятно време. По този повод днес сипах на поредния "Sharan" 1,9 TDi 2003 г 10 л бензин 95 и 30 л нафта. Вътре да е имало още около 10 л нафта., т.е. получил съм към 20%. Двигателя е помпа дюза. Уплашихте ме с горните мнения, да тичам ли сутринта да налея още нафта догоре?
    Карам помпа дюза на ФВ и наблюденията ми от слагане на бензин в нафтата е, че когато се прекали с бензина започва да пали по трудно но само когато е загряла. Когато е студена пали без проблем. Аз слагам по малко бензин всяка зима, но максимум 5 литра на резервоар и до сега проблем няма.

    Коментар


    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

      Темата я пуснах да обсудим нисан (дизел)..Но е хубаво ,че се наблюдава и от собственици на други марки
      Успех и по малко студ:-)

      Коментар


      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

        Първоначално публикуван от vgolf2 Преглед на мнение
        Темата я пуснах да обсудим нисан (дизел)...
        Нисан-ите с някаква по-особена нафта ли се движат?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

          Вчера към 5 запалих джипката да загрее. Поработи 15-20 мин на място ,тръгнах и изгасна.Пали и 2-3 сек. и пак гасне.Викам си нафтата замръзна,показваше в служебната кола -12,5 градуса.Нафтата беше от Лукойл. После помислих ,че може и нафтата да е свършила,че нещо не м ипоказва много вярно стрелката и с една тубичка от ШЕЛ ,че бяха наблизо сложих 10 л. нафта.Налях я ,със старт спрей доста трудно,ама накрая запали.Прибрах се ,в тубата беше останала окол 300мл. нафта,която след 3 часа в багажника беше като каша от замръзнали парчета лед.Преди да се прибера сложих 1 л. бензин ,а тубата я видях ,след като исках да сложамалко 2Тмасло и ми трябваше малко да го размия с нафта.Представям си от тия 10 л. колко лед ми се бълника в резервоара.
          Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
          Уаз 469
          Nissan Patrol Y160

          Коментар


          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

            Днес сутринта -13С (през нощта бе до -16С, в момента на палене ми показа -12С и малко след това се смени на -13С), джипката не палена от онзи ден...
            Запали на четвърт и си мъркаше - никакъв проблем...
            Гледам колегите се оплакват от горивата - по БДС си знаете, че температурата на филтрируемост на зимната нафта е -15С. На лятната май беше +5С...
            Т.е. ако сте зареждали отдавна и сте сложили лятна нафта, ако бензиностанцията не е оборотна и има лятна нафта, ако... и т.н.., то нафтата ще се е желирала отдаааавна....
            Ако сте сложили зимна обикновена нафта по съвременния БДС (защото стария БДС май бе с температура на филтрируемост не -15С, а -20С ) , то както онзи ден в Гинци при -21С сигурно и тя ще се е желирала...
            Знаейки идващите студове, и планирайки дълго пътуване просто заредих на ОМВ нафтата, дето я дават до -33С и не съм се занимавал с присадки, баене, студуване и т.н....
            Ама било по-скъпо - да, може да е по-скъпо, но си решавам проблемите при тези температури... Другата седмица като се стопли - си подкарвам пак евтината нафта..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              Вчера сутринта между Лом и Козлодуй 30 минути черен пушек от ауспуха и аха аха да посивее. Акумулатора падна, ток от бензинарка и запали.После близо час работа на място с прекъсване и гаснене.Накрая лягане под джипа изчистване лед и сняг набил се по резервоари тръбопроводи, кожата се залепваше по метала а ушите ни се обелиха от студ. Доливане на бензин, палене, 20 грама коняк на човек и до най близкото населено място с нормална , топла нафта.

              Нафтата беше от реномирана верига ама климатичните и георграфски условията си бяха нереномирани.

              И вес пак спомени веригата.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                За последния цедес не дават нищо да се сипва, и това съм го пускал
                За всичко преди комънрейла е въпросните 30% (50%)

                Какво и дали ще замине на комънрейла е друга тема и не ми се спори излишно

                Да разбирам ли ,че Ясен говори само за комънрейла?
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Знаейки идващите студове, и планирайки дълго пътуване просто заредих на ОМВ нафтата, дето я дават до -33С и не съм се занимавал с присадки, баене, студуване и т.н....
                  Така де. И после търчах до най-близката бензиностанция да сипвам бензин и двутактово, след като при високи обороти и настъпване взе да кюфка точно като миналата зима с евтината им нафта. В 99% от случаите зареждам от лампа до пълно (включително конкретния случай), та и значими остатъци от старата нафта не е имало. Харча между 2 и 3 резервоара месечно, въпросното кюфкане се случи на нещо като 1/3 до 1/2 резервоар.

                  Та, независимо каква нафта си сипал и за колко пари, при първи симптоми се моли наблизо да има бензиностанция с наличен бензин и да можеш да стигнеш до нея.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                    То зависи и какви г@вна са сипвани преди това. Изглежда с всички горива трябва да се сменяват по-често разните филтри, а и един малък еднодневка преди фабр. горивен вече става задължителен за у нас. До преди 3-4г скъпата(тя не беше само зимна) на омв беше перфектна зимата като разход и безпроблемност. От тогава сме с всичко румънско и за сега няма проблеми. Маслото не го броим.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Те предкамерните нисани ползват извънземна технология?
                      Честно да си призная , не знам какво питаш .

                      Технология - за какво ?

                      ...или имаш превид конструкция - на какво ?

                      Иначе принципът , съгласен съм , на четиритактов дизел - на цедес и нисан е еднакъв . И може би това е общото . Като матриял , конструкция , концепция .. а от там и до колко дизела може да носи бендзин ... баф ли го ?! За цедеса знам от първо лице , ама за нисано ... Требе `а се проба с некой прежален
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Требе `а се проба
                        Пробвал съм.
                        И с цедес и нисан
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                          Сипах аз бензина в нафтата снощи, както писах по-горе. Напук на всичко, тази сутрин не запали от първия път, както досега. И не само това, борбата беше половин час. Добре, че ми е здрав акумулатора. След 4 шишета с общо 6 л вряла вода, излята върху горивния филтър и смяна на бял с черен пушек и обратно от ауспуха, най сетне, според мен на магия, запали. Оставам със същата пропорция и ще видим утре сутрин как ще е. Явно на моя дизел бензина не му помага, а по-скоро пречи.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                            Моя кашон продължава да си пали от раз и върви. Кеф. Нафта от Марешки. Няма добавки, няма дяволи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                              И аз така

                              Коментар


                              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                                Терано 2, София, сутрин около -11/12. Никакви проблеми всеки ден от миналата седмица до вчера, от вчера започна да прекъсва по време на движение и да не може да се форсира над 2000 оборота на място с много пушеци. Нафта заредена от Лукойл в края на миналата седмица
                                Nissan Terrano II 2.7TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X