Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мосин 7.62х54R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мосин 7.62х54R

    С риск да ме наритат, че не съм по темата ама да довърша прикзаката за Лугера (Парабела):
    Като видех колко пари му искат взех та си купих почти същото и с 2 нули по-малко. ...... Стреля с 6 мм пластмасови топчета, пълнителят се зарежда с газ (може и пропан от барбекюто). На тегло, форма и начин на действие не се различава от истинския - при всеки изстрел маханиката извършва същите движения. С внука пукаме по чашки от кафе в двора и той е много горд когато уцели ....ама имам проблем с майка му, че съм учел детето на лоши неща.


    Ей го на копието - флотски вариант с дълга цев.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1499.jpg
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:5742245

    Коментар


    • #47
      От: Мосин 7.62х54R

      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
      Извинявам се ако съм се изразил не съвсем ясно - имах впредвид не дали са произвеждани изобщо тука, а има ли ги в обръщение в днешно време. Та поне аз нито съм чувал за или виждал някой, който да има американски Мосин. Със сигурност има, но явно хората си ги пазят - тук всичко което е от онези времена има стойност.
      Допреди няколко години пазарът беше буквално наводнен с руско оръжие и муниции от времето на ВСВ (складовете в Украйна). Револверите Нагант вървяха за около $80-90, Мосин-а беше $100-120, патроните бяха по около 5-6 ц/бр от ония в големите консервени кутии. Сега обаче Наган трудно се намира за по-малко от $400, Мосин-а военно производство отиде към $250, СВТ40 клони към $2000 ......мисълта ми е, че хората които имат наистина ценни екземпляри не продават ей така.
      Пък тук, хората които имат наистина ценни екземпляри, преди всичко ...се крият.
      А и аз май не се изразявам съвсем съвсем ясно - като говоря за Наган, имам предвид пушката.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Мосин 7.62х54R

        Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
        Взимай пищова и се мятай на самолета ...... па на връщане ще си шофираш джипа самичък!
        .................................
        Както и да е , идеята ми е пущай го пищова за продажба, те баровците ще дойдат при тебе на крака.

        Ох....
        Много отдавна го няма. Сега оценявам, че не ги оценявахме достатъчно навремето.
        Парабел, Валтер П 38, Стар...
        "Не мое се носи, много тегне."
        Върха на сладоледа беше да извадиш небрежно от джоба си едно малко лъскаво "шестаче".
        Разбира се най-ценен беше Валтер ППК. Хем сравнително мъничък, хем имаше нови патрони за него.
        Един път ми е припадал такъв, но беше неграмотно "реновиран" и му бяха изтрили надписите на блока.
        Отказах се.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #49
          От: Мосин 7.62х54R

          Ето и моята мосинка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161108_220438.jpg
Прегледи:1
Размер:284.3 КБ
ID:5796223

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X