Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мосин 7.62х54R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мосин 7.62х54R

    Даже не ми е и минавало през ума да отричам Маузера ......инак трябва да изхвърля моя.
    Между другото аз бих включил и японската Арисака в този списък - отговаря 100% на условията.


    Имах някога идея да събера по 1 от изброените ама се разсъхна - по обективни и субективни причини.
    Докато се натуткам читавите Арисаки и Енфийлди удариха тавана (банкерът ми не дава повече кредит за пушкала) ,
    а това което излиза на нормални цени е парче ръждиво желязо +* парче напукано дърво.


    Уважавам много и К31 (доказано качество), но пък швейцарците не са воювали от "известно" време насам.

    Коментар


    • #32
      От: Мосин 7.62х54R

      интересна тема - благодаря. peniko в Канада е пълно с СКС , Мой-Си ни и ТТ-а.
      Има СКС руски (Тулски и другакви производства) има Юго и особено множестветно има китайски. ТТ даже го има в 9мм.

      Даже в момента се колебая между една СКС -Д или пък някое 1911 китайче или пък Сиг 226 клон ...
      За 1911 в 45 калибър се говори че са повече от добри и са като Голфове - има мегдан за тунинговане.

      Коментар


      • #33
        От: Мосин 7.62х54R

        Знам, че сърбите имат ТТ в 9 мм, но никога не съм го виждал отблизо.
        Тук при мен СКСте са предимно сръбски и по-рядко китайски. Ако намеря руски ще го глътна на секундата,но никога не ми се е случвало.
        Мога да се кача малко на север, ама ме е страх, че на връщане ще имам проблеми.


        В Канада не е ли много тегава процедурата с рзрешението за пищов?

        Коментар


        • #34
          От: Мосин 7.62х54R

          Заповядай насам - тук гледах довоенен Мосин с еднакви номера за ...300 канадски.
          Разрешително при нас се вади малко по-трудно от при Вас.
          Според мен може би си стpува едно СКС да си завземеш от тук -

          Коментар


          • #35
            От: Мосин 7.62х54R

            Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
            Любопитен съм, понеже тук от другата страна на "голямата вода" са доста разпространени.
            А като става дума за разпространение - има ли в оборот такива пушки, оригинално местно производство?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Учебна снайперска карабина . Основна беше Драгунов и до колкото знам още Драгунов е основна като изключим някои единични бройки други карабини в специални сили.
            Именно основно снайперско оръжие беше доскоро (доскоро, доскоро - допреди 10-ина години). СВД първоначално беше внесена за МВР и изобщо я нямаше в армията, а доколкото впоследствие влезе в армията, то това не беше нов внос, а прехвърлени там от МВР. Понастоящем са резерв, защото частите, за които снайперската стрелба е приоритет, са въоръжени с Хеклер и Кох, Барет и Блейзър. Всъщност, СВД основен снайпер, така и не стана, защото докато измести Нагана, беше заместена от последните.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Мосин 7.62х54R

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Е те това е информация,Финландка ще е значи.

              Мерси много


              Ето този е добър разказвач.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #37
                От: Мосин 7.62х54R

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Именно основно снайперско оръжие беше доскоро (доскоро, доскоро - допреди 10-ина години). СВД първоначално беше внесена за МВР и изобщо я нямаше в армията, а доколкото впоследствие влезе в армията, то това не беше нов внос, а прехвърлени там от МВР. Понастоящем са резерв, защото частите, за които снайперската стрелба е приоритет, са въоръжени с Хеклер и Кох, Барет и Блейзър. Всъщност, СВД основен снайпер, така и не стана, защото докато измести Нагана, беше заместена от последните.
                Аз служих 1988 - 1990 година . В склада на АВто имаше три чисто нови карабини Драгунов . Понеже аз и още няколко човека го обслужвахме с камионите и се имах много с него съм го питал защо са ни снайперски карабини отговора беше полагат ни се по щат и аз ги заварих в склада а той беше дошъл накъде 1985 година . Никой не знаеше за чий са ни тия карабини на летище и кой ще ги използва и за това си седяха нови в склада заедно с леките картечници и РПГтата . С картечниците и РПГтата имахме стрелби и редовно ги мъкнехме по тревогите .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Мосин 7.62х54R

                  Внесени бяха за МВР и конкретно ВВ по време прекръщаването на турците.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мосин 7.62х54R

                    До davc:
                    Ако съм разбрал правилно 1-вия въпрос е дали има в Щатско Мосин тукашно производсво? Уики-то казва да, имало е голяма поръчка, но не е била довършена и значителна част от произведените са останали тук. Част от тях са продадени на населението. Повече детайли - на линка, виж раздел 1-ва Световна.
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Mosin%E2%80%93Nagant


                    Понеже съм запалянко и следя редовно всякаква информация на тази тема - не съм чувал за такъв екземпляр пуснат в обращение, камо ли да видя (дори на снимка). Инак тука може да намериш какво ли не, всякакви екземпляри на "флората и фауната" ..... ако си платиш. Примери - преди години видях на търг (в Юта ли беше , в Аризона ли) Лугер от Фердинандовата поръчка къде 1910, с всички означния на БГ-ски - най ме изкефи "пъленЬ/празенЬ" и изглеждаше гаче ли е произведен тая година ....ама цената тръгваше от към $5000. За също сериозна сума ($1500-1600) приятел си купи Марголин (щото е маниак по въпроса) с всичките му такъми, в оригинална кутия, произведен в средата на 60-те ......при положение, че тия пищови официално не са внасяни тук! Има си хас - нали на Олимпиадите СССР И САЩ са били конкуренти.
                    Както и да е "американски Мосин" до днес ни-ни

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мосин 7.62х54R

                      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                      Ако съм разбрал правилно 1-вия въпрос е дали има в Щатско Мосин тукашно производсво?
                      Въпрост не е има ли тамошно производство, това е абсолютно сигурно. При това, не става въпрос за единична поръчка (тази от Първата световна), в Щатите са произведени няколко милиона от тези пушки (произвеждани са и в Белгия). Въпросът беше, от това производство циркулират ли там екземпляри. А тази поръчка си е доизпълнена, но не е додоставена (заради Болшевишката революция).
                      Тук масови са пушки, внесени след Втората световна, когато ни се налага въоръжаване с руско оръжие, но съм виждал Наган щатско производство от края на 19 век (трофейно).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мосин 7.62х54R

                        Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                        Лугер от Фердинандовата поръчка къде 1910, с всички означния на БГ-ски - най ме изкефи "пъленЬ/празенЬ" и изглеждаше гаче ли е произведен тая година ....ама цената тръгваше от към $5000.
                        И на изхвъргача отстрани при патрон в цевта се явяваше надпис "Огън", и царския герб отгоре на патронника.
                        Разнасял съм на времето такъв, де да съм знаел, че сега ще струва колкото един дОбър джип.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мосин 7.62х54R

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Въпрост не е има ли тамошно производство, това е абсолютно сигурно. При това, не става въпрос за единична поръчка (тази от Първата световна), в Щатите са произведени няколко милиона от тези пушки (произвеждани са и в Белгия). Въпросът беше, от това производство циркулират ли там екземпляри. А тази поръчка си е доизпълнена, но не е додоставена (заради Болшевишката революция).
                          Тук масови са пушки, внесени след Втората световна, когато ни се налага въоръжаване с руско оръжие, но съм виждал Наган щатско производство от края на 19 век (трофейно).
                          Извинявам се ако съм се изразил не съвсем ясно - имах впредвид не дали са произвеждани изобщо тука, а има ли ги в обръщение в днешно време. Та поне аз нито съм чувал за или виждал някой, който да има американски Мосин. Със сигурност има, но явно хората си ги пазят - тук всичко което е от онези времена има стойност.
                          Допреди няколко години пазарът беше буквално наводнен с руско оръжие и муниции от времето на ВСВ (складовете в Украйна). Револверите Нагант вървяха за около $80-90, Мосин-а беше $100-120, патроните бяха по около 5-6 ц/бр от ония в големите консервени кутии. Сега обаче Наган трудно се намира за по-малко от $400, Мосин-а военно производство отиде към $250, СВТ40 клони към $2000 ......мисълта ми е, че хората които имат наистина ценни екземпляри не продават ей така.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мосин 7.62х54R

                            То и тука ако режима за придобиване не беше толкова тегав цените отдавна да са отлетели яко нагоре . Поне за сравнително старото оръжие което има някаква историческа стойност . Тук СВТ 40 е в границите 800 - 1000 лева . Револвер Наган по магазините не съм виждал да се продава .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мосин 7.62х54R

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              И на изхвъргача отстрани при патрон в цевта се явяваше надпис "Огън", и царския герб отгоре на патронника.
                              Разнасял съм на времето такъв, де да съм знаел, че сега ще струва колкото един дОбър джип.
                              Взимай пищова и се мятай на самолета ...... па на връщане ще си шофираш джипа самичък!
                              Майтап или не ама отново - тук има всякаква "флора и фауна": наскоро четох за едни образи дето ходели в чужбина да си купуват оръжие. Намират каквото търсят, спазаряват се с производителя/продавача, свързват се с дилър който има право да внася, подготвят документите, отиват наекскързия до мястото и си докарват машинката лично ....пишеха, че ако се използва транспортна фирма излизало много скъпо!!!??? Аз това не можах да го вдяна - самолетни билети + 2-3 дена хотел + дневни/нощни - колко ли ще да взимат тия от фирмите (ставаше дума за Испания)?
                              Както и да е , идеята ми е пущай го пищова за продажба, те баровците ще дойдат при тебе на крака.


                              Ей тука няколко снимки на екземпляра дето го гледах. Снимал съм от брошурата, че ония там на шоуто не ми разрешиха да правя снимки???? .... накараха ме да дам 5 кинта за брошура!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:486.9 КБ
ID:5742242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.png
Прегледи:1
Размер:265.6 КБ
ID:5742243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.png
Прегледи:1
Размер:796.1 КБ
ID:5742244

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мосин 7.62х54R

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                То и тука ако режима за придобиване не беше толкова тегав цените отдавна да са отлетели яко нагоре . Поне за сравнително старото оръжие което има някаква историческа стойност . Тук СВТ 40 е в границите 800 - 1000 лева . Револвер Наган по магазините не съм виждал да се продава .
                                Тук е точно обратното когато става дума за колекционерско оръжие - има облекчения за придобиване. Всяко оръжие което е доказано на 50 и повече год от датата производство покрива изискванията, единственото условие е да не е конструктивно модифицирано (нов приклад/чирени, слагане на прицел и пр. не се броят за модификация) се брои за такова. Освен това има списък (около 100-на страници) на марки и модели които са признати за колеционерски нищо, че са по-млади от 50. Вадиш разрешително за колекционер - струва $20 и 2-3 седмици време (по-евтино и по-бързо от разрешително за ново оръжие) и си тип-топ. Имаш право да купуваш и продаваш, да пращаш по куриер и не плащаш на дилъри за трансфер.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X