Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мосин 7.62х54R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мосин 7.62х54R

    Няма проблем.
    Проврявай ето тук:
    https://www.classicfirearms.com/c-r-eligible/
    В момента нямат, но ако ти се чака - аз съм съм им "абонат" и ми пращат нишан всяка седмица, ще ти свирна.


    Ако не ти се чака виж тука:
    http://www.gunbroker.com/All/BI.aspx...=Finnish+mosin


    Не забравяй, тия минават с C&R - не знам колко е при вас, но тук дилърите взимат $50 за бумагите.


    Успех!

    Коментар


    • #17
      От: Мосин 7.62х54R

      Да взимат,аз такива пари за пушки давам с КЕФ.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Мосин 7.62х54R

        Интересен кит за конверсия в булпап. https://www.youtube.com/watch?v=P5Km7rbHfI4

        Коментар


        • #19
          От: Мосин 7.62х54R

          Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
          Ще попитам чисто терминологично: тези 3-те от 38 ма година, карабини ли бяха (М38* или 91/30)? Щото 91/30 си е вървяла тогава в редовно прозиводсво и естествено е маркировката да показва годината. М38 е пусната за 1ви път точно тази година, като отначало за изпозвали залежали цевни кутии (оттам и тази шестостенната) и са рязали цеви от 91/30. Друго - аз поне не съм чел за и виждал снимки на снайперска М38 (от фабриката) а и няма логика, щото тя е била за тиловаци демек "кашаварска" пушка - няма щик и мерникът е до 1000 м (на 91/30 е до 2000м). Та е напълно възможно да си отворил сандъци със снайперски 91/30, произведени 1938 г.


          За качествaтa на предвоенното и военнновременното производство съм съгласем ама голямо значение има и "колко служба" е видяла . Ако е седяла някъде на склад е едно, а ако е хвърляна в кал и пепел е съвсем друго. По-горе поясних за партидите, които идват в Щатите - минали са през арсеналска работилница и не се знае от колко бройки са взети части, за да се сглоби една.


          Инак за използването й в БГ- във Уикито пише, цитирам: В момента все още се използва от 101 Алпийски батальон гр. Смолян. Уикито не уточнява дали е нормална 91/30 или снайперска. На мен ми се струва доста невероятно - за какво могат да се използват 70+ год пушки освен за строева подготовка Aко има някой по-добре информиран - моля да поясни.
          91/30 си бяха чисто нови с оптиките и конзолите . За качеството преди революцията една партида от 100 пушки я разглобяват на съставните и части и ги разбъркват . Без да гледат номера сглобяват няколко и почват да стрелят . Чувал съм че в алпийския в Смолян снайперите им са Мосин ама там никога не съм имал контакти .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Мосин 7.62х54R

            Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
            Поразрових за инфо из нета и попаднах на една статия от руско списание, написана със съдействието на наш сънародник:


            http://www.maksimov.su/in.php?tnum=1...-bolgarija.htm


            Много хубави снимки, любопитни факти (вкл. от завода в Казанлък), интересен паралел между Мазалат и М38. Струва си да се види.
            Руската карабина е интересен екземпляр "по рождение" - цевна кутия от стария вариант (шестостен) с нова цев. Професионално
            направен тунинг (визирам инсталирането на оптиката). Единствено не можах да си обясня, защо е "изписал" от Щатите пластмасов
            приклад, при положение, че не харесва този материал? Тук има богат избор афтермаркет приклади за Мосин - и орех и ламинат,
            различни дизайни, цветове и т.н. - стига човек да е готов да плати колкото за още една пушка. ...... разбира се собственикът решава.
            За мен беше приятно да узная, че и в БГ има фенове на "трилинейката"
            Мосин 91/30 и 44, дълъг и къс (карабина) вариант, са оригиналните руски мосини. Когато финландците се отделят от руската империя (1918 г.) те приемат мосин на въоръжение и част от тях остават в оригинален вид, друга част се модифицират - смяна на цев, мерни прибори и други. Повечко по въпроса в този сайт - http://7.62x54r.net/ . Важното е, че новите финландски цеви са за куршуми .308 (7.62х53R), а оригиналните руски цеви са .311 (7.62х54R).

            В България оригиналните руски мосини - м91/30 и м44 влизат след 1944 г. и са втори боекомплект за армията. След 1989 г. ги махат от складовете. Доколкото знам, снайперски мосини още се ползват в алпийското поделение в Смолян. Финладците още ползват снайперска пушка на основата на мосин (с оригинални мосинови затвори) - виж тук - https://en.wikipedia.org/wiki/7.62_Tkiv_85 . За стрелбата с мосин - една американска статия за тестове.

            За ловци се продават мосини м44 и м91/30 на цени около 500-600 лв. в България. На базата на мосин са направени две ловни модификации - Ивайло (ксилифор) и Мазалат. Карабина Ивайло се прави от началото на 90-те в завод Терем - В.Търново. Използва се оригинална мосинова цев и затвор. Направили са собствен приклад и монтаж за оптика. Карабина Мазалат се произвежда от началото на 90-те в завод НИТИ - Казанлък. В началото се ползва оригиналната мосинова цев, слага се дулен компенсатор, променя се предпазителя, скъсява се магазина за патрони, фрезова се цевната кутия за нов монтаж, правят нов стоманен монтаж (отливка), олекотяват спусъка. Новото производство мазалати ползва чешки военни цеви и браунингови цеви, затворната система си е мосинова - виж тук - http://nitibg.com/index.php?option=c...mid=17&lang=bg .
            Последно редактирано от piton; 08-01-17, 19:50. Причина: допълване

            Коментар


            • #21
              От: Мосин 7.62х54R

              Ето и статията за теста
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                От: Мосин 7.62х54R

                До Sek1:
                91/30 си бяха чисто нови с оптиките и конзолите . За качеството преди революцията една партида от 100 пушки я разглобяват на
                съставните и части и ги разбъркват . Без да гледат номера сглобяват няколко и почват да стрелят .


                Радвам се, че изяснихме дилемата с моделите и годините. За качеството вече казах каквото зная и съм съгласен с горното. Такива екземпляри обаче са музйна рядкост след толкова революции, войни и тн. Най-доброто парче, което съм успял да "хвана" досега е от 1931 г със съвпадащи номера. Стреля като шевна машина (мишената е на 72-73 м, стрелял съм със стандартните мерници), та затова и качих оптика.
                От 2012 насам всичко което съм видял и пипал е 1942 г и след това ......няма нищо общо с горното, просто сбирщак, ей тука някоя снимка за илюстрация.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:327.1 КБ
ID:5739881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_094109.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5739882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-01-08_15-12-26_959.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5739883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-01-08_15-13-45_958.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5739884

                Коментар


                • #23
                  От: Мосин 7.62х54R

                  До Piton:


                  Бладгодаря за информацията.
                  Аз имам една книжка за армиите на Балканите по време на Балканската война. Там в раздела за леко стрелково оръжие пише, че по него време сме получили от Русия около 50 000 бр М1891 (1вата редовна серия на Мосин). ......Те тия са за запалянковци като мен.


                  Потвърждението, че още ги има в поделението в Смолян е много интересно ...... аз мислех, че е уики-партенка. Продължавам да се чудя за причините? Чел съм, че Мосин-а не го бърка никакъв студ (твърди, че това е главното му прдеимство пред Маузер-а). Дали е това?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-01-08_16-18-27_628.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5739885

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мосин 7.62х54R

                    Освен студа Мосин както и всичкото руско оръжие иска много по малко грижи и обслужване за да работи за разлика от изключително прецизните немски и австрийски системи . Въпрос на допуски и сглобки . Боеприпаса за Маузер К 98 7.92 х 57 не се произвежда у нас за разлика от мосинския калибър 7.62 х 54 който си е преминал по естествен път в следващите съветски/руски системи стрелково оръжие . Поне в България за да е популярно едно оръжие то трябва да е евтино и с евтин боеприпас . По мое време всички образци от бронята на нашите червенобрежки машини се прострелваше с Мосин с различни боеприпаси . Аз освен на Мосин съм си фен на ТТ . Нося го като ходя по горите щото с този патрон в града може да станат доста поразии . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3216.jpg
Прегледи:5
Размер:142.7 КБ
ID:5739886
                    Последно редактирано от sek.1; 09-01-17, 04:40.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мосин 7.62х54R

                      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                      До Piton:


                      Бладгодаря за информацията.
                      Аз имам една книжка за армиите на Балканите по време на Балканската война. Там в раздела за леко стрелково оръжие пише, че по него време сме получили от Русия около 50 000 бр М1891 (1вата редовна серия на Мосин). ......Те тия са за запалянковци като мен.


                      Потвърждението, че още ги има в поделението в Смолян е много интересно ...... аз мислех, че е уики-партенка. Продължавам да се чудя за причините? Чел съм, че Мосин-а не го бърка никакъв студ (твърди, че това е главното му прдеимство пред Маузер-а). Дали е това?
                      Не знаех, че руснаците са ни пратили 50 000 мосина за Балканската война. Чувал съм, че по време на Първата световна война, когато сме воювали с руснаците, е имало пленено трофейно оръжие. Доколкото знам, наличните мосини в БА са били разменени с финландците за Манлихери - стандартната пушка за БА преди 1944 г.

                      Мосинът е направен да издържа на тежки зимни условия и на липса на обслужване и поддръжка, каквито изобилстват при руснаците. По тази причина е избран и рандов патрон. Чисто конструктивно, мосинът е push feed система, има пластина за отсечка (не позволява double feeding), има един болт в средата на ложата (напречно встрани), където има точка за контриране на цевта.

                      Според мен са го оставили в алпийското поделение, защото са съобразили че е много по-надежден, неизискващ обслужване, носещ на замърсяване и лоши условия, отколкото кой да е полуавтоматичен снайпер вкл. СВД.

                      А маузерът си е много добра карабина. Според мен, най-голямото предимство за маузера пред мосина, е че първият се произвежда от немци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мосин 7.62х54R

                        Сложната конструкция и прецизната изработка в оръжието в повечето случаи са само минус . Искат много грижи специални смазки и не понасят замърсяване . Оръжието се проектира да работи във всякакви климатични условия нещо с което германците не се справиха . Германците с германското оръжие го отнесоха в Русия съсе цялото им технологично превъзходство . Мосин с всичките му недостатъци отвя Маузер в Русия . Не случайно държава със същия като Русия климат Финландия са избрали на времето конструктивната схема на Мосин а не някоя друга .
                        Последно редактирано от sek.1; 09-01-17, 08:26.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мосин 7.62х54R

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Освен студа Мосин както и всичкото руско оръжие иска много по малко грижи и обслужване за да работи за разлика от изключително прецизните немски и австрийски системи . Въпрос на допуски и сглобки . Боеприпаса за Маузер К 98 7.92 х 57 не се произвежда у нас за разлика от мосинския калибър 7.62 х 54 който си е преминал по естествен път в следващите съветски/руски системи стрелково оръжие . Поне в България за да е популярно едно оръжие то трябва да е евтино и с евтин боеприпас . По мое време всички образци от бронята на нашите червенобрежки машини се прострелваше с Мосин с различни боеприпаси . Аз освен на Мосин съм си фен на ТТ . Нося го като ходя по горите щото с този патрон в града може да станат доста поразии . [ATTACH=CONFIG]897556[/ATTACH]
                          А аз се чудех защо участниците в Ловния форум са оплакват, че напоследък дивите прасета нещо много намаляли ...... Майтапа настрана, но наскоро четох за един "реднек" дето редовно си гърмял диви прасета с 7.62х25. Инак тука истинските ТТ* са музейна рядкост със съответната цена. Може да се намерят Застава (ново производсво), Румънски и .....Пакистански!!! Аз не се доверявам на нито един от тях - един приятел си купи Застава и на втората стрелба мушката излетя та се не видя .... после 1 год зор и търсене. В този калибър ЧЗ 52 е най-популярно тук.
                          А, не бях виждал никога "двуцветно" ТТ - да нямаш приятел художник?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мосин 7.62х54R

                            Дo piton:
                            Да, и още пише, че сме получили от Русия и 25000 Бердани 1870, преправени с Маузеров болт в Тула.


                            Нямах никакво намерение да сравнявам Мосин и Маузер (просто споделих какво съм прочел) - това е същото като "БМВто ли е по-добро или Мерцедес-а", или (за по-възрастните ) - ЦСКА с/у Левски. Няма перфектни изделия (все още) в никоя област на живота. Всеки конкретен продукт има и предимства и недостатъци. В зависимост от ситуацията и условията дадено изделие се оказва по-пригодно от другото, в друга ситуация става обратното.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мосин 7.62х54R

                              Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                              А аз се чудех защо участниците в Ловния форум са оплакват, че напоследък дивите прасета нещо много намаляли ...... Майтапа настрана, но наскоро четох за един "реднек" дето редовно си гърмял диви прасета с 7.62х25. Инак тука истинските ТТ* са музейна рядкост със съответната цена. Може да се намерят Застава (ново производсво), Румънски и .....Пакистански!!! Аз не се доверявам на нито един от тях - един приятел си купи Застава и на втората стрелба мушката излетя та се не видя .... после 1 год зор и търсене. В този калибър ЧЗ 52 е най-популярно тук.
                              А, не бях виждал никога "двуцветно" ТТ - да нямаш приятел художник?
                              Тук истинските ТТа ги има почти за без пари все пак пистолета е бил много години на въоръжение в армията и милицията . Моя е производство 1950 година купих го чисто нов в кутията със заводската смазка . Покритието го правеха до преди десетина години в галванохимията на БАН ама я закриха . Доста хора там си направихме пистолетите . За намаляването на дивеча причините са много и със сигурност ТТто не е причината Този Карен също е правен там.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002291868.jpg
Прегледи:7
Размер:51.5 КБ
ID:5739942
                              Последно редактирано от sek.1; 09-01-17, 19:33.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мосин 7.62х54R

                                Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                                Дo piton:
                                Нямах никакво намерение да сравнявам Мосин и Маузер (просто споделих какво съм прочел) - това е същото като "БМВто ли е по-добро или Мерцедес-а", или (за по-възрастните ) - ЦСКА с/у Левски. Няма перфектни изделия (все още) в никоя област на живота. Всеки конкретен продукт има и предимства и недостатъци. В зависимост от ситуацията и условията дадено изделие се оказва по-пригодно от другото, в друга ситуация става обратното.
                                Съгласен. Няма лошо да се правят сравнения между Мосин, Маузер, Манлихер, Лий Енфилд и други, просто няма няма нужда от отричане на оръжия служили по над половин век в многомилионни армии, нито пък има нужда да се правят класации най-, по- и подобни. Всяка система си има фенове и ползватели. А по-важното, споменатите са участвали в две световни войни, както и множество други по-малки войни.

                                Понастоящем в България, не сме успели да запазим и развием ловни карабини на базата на Манлихер или Маузер. В България не произвеждаме и патрони за тях. Но за сметка на това има две ловни карабини на базата на мосина - Ивайло и Мазалат, както и се произвеждат български патрони за тях. И карабините, и патроните вършат работа и е по-добре от нищо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X