Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На село ли да оцеляваме или в града - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

    На няколко страници горе имаше идея да се излезе с лодка в морето. Което става ако белята е или локална (земетресение ти срутило къщата и града ама ти си бил на ливадата и си жив), или кратка (въоръжена банда, различна от обичайната, превзела РПУ-то). Иначе това което на сушата му викаме разбойничество, в морето се нарича пиратство и по същество няма разлика. Пиратството в момента е горе-долу ограничено до 2-3 места по света само със съвместните усилия на военните флотилии на 50-ина държави, за което отиват купища ресурси и административен капацитет.

    Колко лесно един военен кораб става пиратски и обратното, историята предлага изобилие от примери.

    Иначе да, в морето може да се лови риба, а Гибралтар или нос Хорн могат да се намерят и по звездите.

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    ...
    на държавно ниво, е нужен запас уран гориво за поне 5год(а то си старее бързо). сега не знам колко е.
    Да старее, да старее, колко да старее? Уранът ти е последният проблем когато имаш да поддържаш АЕЦ без подкрепата на световната индустрия.

    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    То още не се знае кой е завладял света
    Знае се. Изгледите за промяна на конюнктурата са силно преувеличени.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Тва че черния те уважава само когато го биеш е ясно.
    Те и повечето бели така. Напук на растежа на световното население бремето на белия човек май пак една и съща доста скромна групичка го носи.

    Коментар


    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Напук на растежа на световното население бремето на белия човек май пак една и съща доста скромна групичка го носи.
      Естествено. Колкото си по-тъп толкова повече тестостерон (или па е обратна зависимостта ) и се размножаваш яко.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Аз съвсем сериозно. Данните от Германия, например:

        [ATTACH=CONFIG]897566[/ATTACH]

        показват, че средният германец, роден през 1871 година е опъвал петалата на 35,6 за мъжете и 38,4 години за жените. Комунистическата пропаганда няма общо тук. Умирали са от лоша хигиена и липса на медицински грижи една трета от новородените, между прочим, което дърпа доста лошо статистиката назад.

        Ааа... а защо Германия? Защо не България? Колко глобални чуми, холери, глад и прочее неприятни неща е имало ТУК и ТАМ? И защо? Ама на, нали чичко Гугъл знае всичко, оти да четем и да мислим и да слушаме...
        И тая предната графика започва от 1910-та... а познай кой кога с кого е воювал и от къде идва посъкратената продължителност на живота като осреднен показател.

        Пичове, дядо ми е разказвал, че когато той е бил дете, в неговото село и в това, в което е учил занаят е имало общо точно трима души с наднормено тегло. И то далеч не защото са нямали какво да ядат. Това на около 2500 души общо. Стари хора е имало повече от сега. като казвам стари, визирам оттатък 70 годишна възраст. Нарича се здравословен начин на живот, тоест, онова същото, дето някои хора от известно време се опитват да го набият в главите на други хора, без при това да печелят от продажбата на корени от троскот за по 30 лева килото.

        освен това обаче ми е разказвал и друго - как се определя времето за следващите 8-10 месеца и то с точност, далеч по-добра от всичката съвременна метереология с всичките и спътници и компютри. Разказвал ми е как се прави ковашка заварка. Как и с какво се произвежда стомана с нужните показатели в домашни условия. как се нагрява и как се кове желязото, за да не се скапе, преди да си му задал форма. И така нататък и така нататък. Проблема е, че аз по него време бях на седем години и нищо от тия работи не ми се виждаше интересно, защото тъкмо бях станал чавдарче и направо (за ужас на баща ми) бях готов да градя комунизъма като порасна...

        Хайде да завърша с нещо оптимистично. преди 2-3 години, една позната емигрира в Ирландия. Без да го е планирала предварително, просто така се получи. Жената е филоложка, 100% градско чедо. Тук, в България, беше виждала домати само в магазина, а цяло прасе - по телевизията. няма баба на село, няма и пра-пра-баба на село. Обаче. Ей така, за разнообразие и малко от носталгия, решила да си засее малко зеленчук в градинката. Чушки, магданоз, забравих какво беше третото. Първия месец - всички се смеят, абе моме, това не е франция, тук растат само картофи и ирландци. Е, да де, ама сега доставя свежи зеленчуци на близкия ресторант по договор. та ... ще оцелеем някак
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Ааа... а защо Германия? Защо не България?
          Ето ти България:
          https://ourworldindata.org/grapher/l...cy?country=BGR
          Иначе останалата част от поста е носталгична и предизвиква приятни спомени и за моя дядо. Това обаче не значи, че фактите не са факти. Преди 100 години и в България и навсякъде хората са живели с едни 30тина години по-малко. Сега живеем повече главно заради напредъка в медицината и главно намаляването на детската смъртност и ваксините. Това няма какво да се дискутира, още по-малко сравнявайки лични спомени (или такива на дядовците ни) със статистически данни.
          Относно темата, според мен селото не е панацея. За някои типове "армагедон" сигурно там е по-добре, но за други е многократно по-зле. Представете си ако следващата чума се пренася от конските мухи

          Коментар


          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Ааа... а защо Германия? Защо не България?...
            Защото по времето, за което в Германия има статистика назе тук ни е командорил Негово Величество Абдул Хамид Втори, на когото му е било през ряз@ния колко дълго живее раята.

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            ...Пичове, дядо ми е разказвал, че когато той е бил дете, в неговото село и в това, в което е учил занаят е имало общо точно трима души с наднормено тегло. И то далеч не защото са нямали какво да ядат. Това на около 2500 души общо. Стари хора е имало повече от сега. като казвам стари, визирам оттатък 70 годишна възраст. Нарича се здравословен начин на живот...
            А на моя от седем деца са му умрели две преди да навършат три години. Нарича се липса на медицинско обслужване, липса на хигиена и недохранване. По него време се е водела естествена смърт. Селянин е бил дядото, да уточня. Сигурно от някое друго село
            Последно редактирано от icos; 09-01-17, 14:35. Причина: дописНах нещо
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Естествено. Колкото си по-тъп толкова повече тестостерон (или па е обратна зависимостта ) и се размножаваш яко.
              А, не е това. Ние умните си се размножаваме.

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              ...
              Хайде да завърша с нещо оптимистично. преди 2-3 години, една позната емигрира в Ирландия. Без да го е планирала предварително, просто така се получи. Жената е филоложка, 100% градско чедо. Тук, в България, беше виждала домати само в магазина, а цяло прасе - по телевизията. няма баба на село, няма и пра-пра-баба на село. Обаче. Ей така, за разнообразие и малко от носталгия, решила да си засее малко зеленчук в градинката. Чушки, магданоз, забравих какво беше третото. Първия месец - всички се смеят, абе моме, това не е франция, тук растат само картофи и ирландци. Е, да де, ама сега доставя свежи зеленчуци на близкия ресторант по договор. та ... ще оцелеем някак
              Глобалното затопляне ще донесе и други чудеса.

              Коментар


              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                И къв пиниз че ще оцелея два месеца по средата на океана като няма къде да отидеш?Лично аз май съм най не подготвен!Имам си село но най силното оръжие което имам са два три кухненски ножове!
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                  Оцеляването на село? Има го и сега -> справка с. Мечка и подобни.
                  А ако много ти се живее в такава среда - от там нататък е магарешки инат и блъскане.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Първо съотношението не е 1/100, второ защо си мислиш, че "селяните" са по-лошо подготвени с "оптики", и трето тая тактика на скакалци (да опосквате селата) ще ви донесе сериозен отпор, рано и ли късно, но по-скоро рано... та като цяло късогледа стратегия е това да разчиташ на оптиката да ти осигури оцеляването...
                    Съотношението имащи/нямащи ще е и по-голямо от 100:1. И на имащите, каквото и да имат, както и да го отбраняват, ще бъдат изядени за няколко дни. Оптиката от баира я давам само за един от хилядите примери. Тия без оптиките ще щурмуват на нож/брадва/винкел/... Само да им замирише и им гледай сеира. Начина да оцелееш е да се махнеш от мястото с проблеми /писал съм как/, в патакламата никаква оптика няма да те оправи. Защото и тя те прави мишена- имаш нещо което нормалния гладник няма. А си заспал, а са ти я наврели тая оптика ... Пък X50 ще ми дойде множко хахаха
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                      Ако приемем, че изведнъж обществото е изчезнало, държавата също и вече никой никого не защитава, то тогава на село е чисто статистически по-безопасно, защото има по-малко хора, следователно и по-малко потенциални врагове.Това докато не вземе да се появи примерно армия някаква.Но във София има 2500 000 примерно, след началото на патакламата ще останат между 500 000 и 1000 000.Всеки от тях ще се бори за храна, вода, лекарства, батерии и оръжие.В моето село са 1000 човека, с бежанците най-много двойно да станат.
                      Разглеждайки въпроса, лично за мен си-шансовете са ниски и в града и на село.Липсва ми оръжие и ликвидни стоки.Няма запаси от храна и лекарства, няма и къде да ги държа.От една страна-вероятноста да стана мишена е малка, от друга, сам нямам средствата необходими да оцелявам.Тъй че в града или ще чакам мародерите да ме отстрелят или ще си умра сам от глад или от обезумяване.
                      На село по-може да се намери нещо за хапване, но там местните не ме познават, бабата навремето положи големи и плодотворни усилия да ни пософиянчи.Вероятноста да ме сметнат за чужд елемент в селото е голям.
                      За да оцелее един човек, без защита от законите, трябва много бързо да проумее че тях, вече ги няма.Оттам нататък, е правото на по-силния.Или нещо което те прави по-ценен жив... например лидерски качества, обаяние, акъл в главата и способност да командваш хора.В такива ситуации и инстиктите се засилват и е умно човек да се доверява на тях, когато не знае как да постъпи.Примирението със смъртта също било полезно нещо казват.Никой не обича оцеляващите на всяка цена...

                      Коментар


                      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                        Нападащите с оптики, винкели или брадви ще висят по стълбовете на входа на селото/градчето. Мародерите никога не са били на почит по нашите земи, та по-добре никой да не лежи на таз кълка и да не си гради стратегиите бадева. Разбира се всичко е въпрос на организация, кой как я нагласи. Оцеляват организираните и приспособимите /адаптивните/ към актуалните условия. Интересни факти имаме и в нашата история, кърджалийските години например - някои села изчезват, други оцеляват, трети се появяват на нови места. А по спомен от казармата съотношението нападащи/защитници ако е 3 към 1 може да го броим на кантар и оттам нататък кой как я нагласи, да се повторя. Почти всички изключвате държавата, що така? Айде, хората със свободни професии или собствен бизнес се покриват или отиват по чужбина, ама тия дето сме на работа де ни оставяте? Или ще се саморазпускаме и ний и да фащаме гората, хаха?

                        Коментар


                        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          ...Почти всички изключвате държавата, що така?
                          Щото имаме натрупани впечатления.

                          Коментар


                          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ....
                            Да старее, да старее, колко да старее? Уранът ти е последният проблем когато имаш да поддържаш АЕЦ без подкрепата на световната индустрия.
                            ..
                            Тука Херби може да даде точно инфо, моето ЕЖК е, че АЕЦ беше подготвена да е автономна в условия на война и обсада.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Щото имаме натрупани впечатления.
                              Да де, очевидно е от коментарите в темата. Ами слезте на земята.

                              Коментар


                              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                                Зависи на какво викате голям кабум
                                Ако е война, избухване на вулкан или скъсване на язовирна стена - то това не е оцеляване

                                Аз изобщо говоря след събития които са изтрили цивилизацията.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X