Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

    Има ли някой преки впечатления от гореспоменатия ван? Моля да споделите заслужава ли си. Проходимост /не истинска разбира се/? Поддръжка? Има ли подводни камъни? Надеждност? Разходът на гориво е ясен. Удобен и практичен ли е като Рено/например/, защото VW е здрав, сухарски и скучен като усещане? А предвид семейното ми положение ми е нужно нещо подобно. Берлингото вече ми малее, а и вече прескочи години и км.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

    Много практична и удобна кола . Евтина подръжка и опция за бързо сваляне на седалките . Проходимостта зависи от шофера и гумите . Мотора обаче нямам добро мнение . Може колата от която имам впечатления , просто да е била много амортизирана . Постоянно правеше проблеми по мотора , и накрая даде тотал щета .

    Коментар


    • #3
      От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

      Твоята проходимост я знам. За офф си имам джипка. Мнението ти за мотора обаче ме озадачава.
      А някой дали знае това чудо подлежи ли на газифициране или да търся 1,9 тди?
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

        Мотора е "редови - В образен" с ъгъл само 1̀5 градуса.
        204 к.с. е този с 24 клапана.
        Главата е една.
        Направен е нарочно за да се събира в коша на 4 цилиндрови автомобили с напречни мотори.
        От това най вече страда охлаждането
        Много ама много оплаквания има по Фауве форумите.

        Подлежи на газифициране но пак казвам не е това правилния мотор

        За Шарана правилния мотор е 1.9 тди ПД - може 116 или 138 к.с.
        Като цяло Шарана е много практичен автомобил - най вече има оплаквания от ел. инсталацията и качеството на интериора.

        За проходимоста - клирънса му е нищожен и не става за извън пътя.
        Иначе синхро като синхро - същото като при всички гоуфове и подобни с напречни мотори

        По новия модел след 2010 мисля е доста по качествен от стария.
        Сглобява се в Португалия
        Последно редактирано от rosen_offroad; 06-01-17, 23:24.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

          Мисля, че Пламен Петров ползва такъв. Аз имах Туран, но дизел и 4х2. Прекрасен автомобил.
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

            За ДВГ - нищо особено, не усещаш табуна да е от коне - по скоро магарета, висок разход. По горе се спомена Туран - и аз имах такъв, Кошмар!!! - мога да напиша книга в 3 тома с оплаквания от 1.4 ТСИ в това купе за всичките 148к км премеждия и безкрайни ремонти - най вече ДВГ, но и ходовата част не е цвете.
            O888 749-O86
            C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
            NC 750

            Коментар


            • #7
              От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

              Като си собственик на берлинго защо не погледнеш и еврованът примерно 807 ?

              http://www.auto-data.net/bg/?f=showS...&modeli_id=585
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Като си собственик на берлинго защо не погледнеш и еврованът примерно 807 ?

                http://www.auto-data.net/bg/?f=showS...&modeli_id=585
                няма "щар по щар" версия обаче...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  няма "щар по щар" версия обаче...
                  То има, ама са по-редки от не изгнил опел кадет, и като не знам колко е належащо закупуването за това и предложих.
                  Грешката е моя има но е Expert !
                  Последно редактирано от gabocvet; 07-01-17, 09:37.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                    Берлинго съм купувал от магазина , това е твърде далеч от разбирането ми за практичен и удобен автомобил . Няма място за сравнение между шаран и берлинго . Берлингото губи по всички показатели .

                    Коментар


                    • #11
                      От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                      2.8 това е от серията VR мотори на ваг, като имате предвид, че тази концепция(v5, vr6, и тн) се използва дори и в двигателя на Бугати Вейрон (w16). За първи път чувам лоши отзиви за този двигател, но поддръжката му е специфична, претенциозна и не евтина. Аз лично имам наблюдения от тези вграждани в легендарното Corrado, но може би тази му апликация е друга.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                        Здравейте.
                        Не съм наясно със системата за задвижване 4х4 на Шаран,а мой приятел е изпаднал в затруднение и ме помоли като член на форумът да попитам за съвет.
                        Днес е установил,че няма 4х4 задвижване на Шарана,върти само предните гуми.Моля,за съвет,мнение и насоки,къде да търси проблема.
                        Благодаря на отзовалите се предварително
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #13
                          От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                          При така зададен въпрос почваме...
                          Кардан има ли? Върти ли се?
                          Полуоски ,карета...там ли са ,въртят ли се?
                          И не само дали се въртят ,а дали са в състояние да предадат въртящ момент.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                            Да извинявам се прав си.Потдадох се на порива на моя човек веднага и спешно да му отправя питането и затова така го написах.
                            Предполагам,че всички тези карантии са си там,но както казах незнам устройството и начинът на сработване при това 4х4,по скоро въпросът беше свързан с това.
                            Ако ми предоставят повече инфо пак ще пиша,ако не здраве
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #15
                              От: За и против VW Sharan 2.8 4x4, 204 к.с.

                              Трябва диагностика на място ,от типа "кардана се върти ,но полуоските не" или "кардана не се върти" ,като тестовете трябва да се извършат на подемник или минимум крик със елиминиран АБС и мнооого наум.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X