Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни възглавници за пружини - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушни възглавници за пружини - мнения

    Здравейте,
    имам една Rav-4, с която тегля караваната си. Проблемът ми е, че като закача караваната Равчето много "кляка" отзад, а и при неравности се лашка нагоре-надолу. Гледам из нета едни въздушни възглавници, които се монтират в пружините и се надуват, за да втвърдят задницата. Ето линк:
    https://www.carid.com/2007-toyota-ra...278703900.html

    Въпросът ми е дали някои е слагал такива и знаете ли някой да ги внася/монтира?

  • #2
    От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

    Проблемът ти идва от товаренето на караваната! Теглича на караваната трябва да може да се вдига на ръка при натоварен багаж. Багажа се товари над оста(осите) и никога в задната част на караваната! Лашкане винаги има, но при добро разпределение е минимално.

    Коментар


    • #3
      От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

      На моята каравана пише, че оптималното тегло на теглича е 75kg. Даже караван центъра Перфект продават по 25лв кантари именно за теглич, за да можеш да контролираш разпределението на багажа в караваната.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

        Теглото на караваната при теглича е 75 кг., както е посочил asenv. Товаря тежките неща само над оста на караваната. Обаче като се натовари багажника на колата на макс и закача още 75 кг. и идва малко повече.

        Коментар


        • #5
          От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

          Прехвърли нещата от багажника в караваната. Окачването е сметнато за определени килограми, ще го разбиеш, това не е каруца.

          Коментар


          • #6
            От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

            Благодаря за мненията досега.

            Все пак ще е полезно, ако някой може да сподели дали е ползвал/знае нещо/монтирал такива въздушни възглавници?
            Или някакво по-експертно мнение?

            Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
            Окачването е сметнато за определени килограми, ще го разбиеш, това не е каруца.
            Точно затова искам да го подсиля малко...

            Коментар


            • #7
              От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

              Не са скъпи, пробвай. Няма да стане по-зле.
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • #8
                От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                Имам приятел който монтира на кемпери и бусове.
                Ако искаш мога да те свържа с него.

                Напиши в профила от къде си.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Имам приятел който монтира на кемпери и бусове.
                  Ако искаш мога да те свържа с него.

                  Напиши в профила от къде си.
                  Въобще не съм наясно с въздушните възглавници,но предполагам ще трябва и компресор да има.
                  Дали е възможно да се поставят на каравана?
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                    Не ти трябва компресор,помпиш според товара,все пак са спомагателни.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Въобще не съм наясно с въздушните възглавници,но предполагам ще трябва и компресор да има.
                      Дали е възможно да се поставят на каравана?
                      Да, слага и компресор, а вече направи някаква система за електронно регулиране за да правиш възглавниците както ти е кеф на теб.
                      На всичко може да се сложи, но по-добре се чуй с него, да не си играем на развален телефон.
                      0888 511 340 - Гого, и ти е набор.
                      Моделист е, и е доста грамотен човек. Звъни му по-настоятено, щото е управител на автосервиз, и през деня е лудница, а след 18:00 се занимава с кемпери и каравани. Може да му кажеш, че аз съм ти дал номера му, и не мисля, че ще му е проблем да те консултира, стига да има малко време.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Не ти трябва компресор,помпиш според товара,все пак са спомагателни.
                        Това ще да е евтиния вариант.Проблема при мен не идва от теглото,а от лош път.
                        Понякога за 1-2км. Не искам да я карам навирена каравана по магистралата.
                        Развалих темата на колегата.Извинявам се!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                          Нищо не си развалил, съвсем си е по темата.
                          Няма значение на какво ще се слага, системата с възглавниците си е една и съща.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Това ще да е евтиния вариант.Проблема при мен не идва от теглото,а от лош път.
                            Понякога за 1-2км. Не искам да я карам навирена каравана по магистралата.
                            Развалих темата на колегата.Извинявам се!
                            Ръгаш две възглавници на моста със автовентили и си ги помпиш когато трябва и колкото искаш със автомобилен компресорор,и прост китаец ще ти свърши работа.След това изпускаш въздуха и си работи оигиналното окачване.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Ръгаш две възглавници на моста със автовентили и си ги помпиш когато трябва и колкото искаш със автомобилен компресорор,и прост китаец ще ти свърши работа.След това изпускаш въздуха и си работи оигиналното окачване.
                              Още бръмбари в главата!
                              Какви са тези възглавници,къде да ги видя?
                              На камиона знам какви са,предполагам нещо подобно са, но по- малки.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X