Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни възглавници за пружини - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
    Не съм се изразил правилно. Варианта близък до идеалният е, допълнителна въздушна възглавница, плюс двойно регулеруем амортисьор(баунд-ребаунд). Друг вариант е; възд. възгл. + втори амортисьор(имаш каравана, слагаш втория, нямаш - не слагаш). Товар от 75кг. на теглича е почти равен на 150кг. в багажника. Когато е в багажника е константа, но когато товара е на теглича(от каравана), е променлива. Окачването на повечето МПС-та, е смятано(пружини и амове), за комфорт, тоест възможно най-мека пружина, и най-"слаб" амортисьор. Т.е. закачиш ли каравана, карай бавно, и внимателно, иииии хапче за "морска болест"
    P.S. Хапчетата са само за пътниците, че са психотропни !
    За това по белият свят, хората с каравани си ги дърпат с пикапи, тяхното задно окачване, е смятано за допълнителен товар !
    Дано да съм ви бил от полза.
    Има ли вариант за кемпер... При условие , че си имам отзад ,ресьор, амортисьор и въздушна възглавница...Вариант да ми повдига още малко...щото повече върши работа да "втвърдява" задницата
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #32
      От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

      Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
      Това повдигане с въздушните възглавници ли го постигна или има и друго нещо? Искам да си повдигна Grand Cherokee 2006, че го изпотроших отдолу по почти равна пътека в гората.
      На моя джип монтирах "болт онли" в пружините отзад преди 5 години въздушни възглавници. Приятеля ми, който ги монтира беше доста скептичен, но вършат прекрасна работа. Това се наложи защото в много случаи като ходим на състезания го претоварваме с багаж и дърпа ремарке с АТВ-та или мотоциклети.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        Има ли вариант за кемпер... При условие , че си имам отзад ,ресьор, амортисьор и въздушна възглавница...Вариант да ми повдига още малко...щото повече върши работа да "втвърдява" задницата
        Варианта за кемпери и бусове, като качество, е един, който не случайно е избран от Рено и Форд като опция за бусове от "витрината". Всички в кемпер средите го знаят, но ако не знаеш кой е варианта ще ти дам номер за връзка.

        P.S. Светльо от горният пост май също се е ползвал от услугите на Гого.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Варианта за кемпери и бусове, като качество, е един, който не случайно е избран от Рено и Форд като опция за бусове от "витрината". Всички в кемпер средите го знаят, но ако не знаеш кой е варианта ще ти дам номер за връзка.

          P.S. Светльо от горният пост май също се е ползвал от услугите на Гого.
          Не, не съм ползвал Гого, джипа ми е с купен от щатите комплект възглавници, които се монтират вътре в пружините, а кемпера ми е на ресьори и с турски възглавници, монтира ми ги майстор от Търговище, по снимки на приятел, който сам си ги е монтирал на Ивеко пътна помощ и ми прати снимки.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Не, не съм ползвал Гого, джипа ми е с купен от щатите комплект възглавници, които се монтират вътре в пружините, а кемпера ми е на ресьори и с турски възглавници, монтира ми ги майстор от Търговище, по снимки на приятел, който сам си ги е монтирал на Ивеко пътна помощ и ми прати снимки.
            Не си го ползвал за възглавниците, но мисля, нещо ти прави по кемпера или май беше по телефона.
            Останах с впечатлението, че сте изкоментирали и възглавниците, та за това.

            P.S. Възглавниците на Гого са изключително за кемпери и бусове на ресори, като доста хора с AL-KO възглавници ги изхвърлят и слагат от неговите.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 29-07-19, 17:12. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

              Някой може ли да ме насочи къде да намеря възглавници за джипа?
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • #37
                От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                Някой може ли да ме насочи къде да намеря възглавници за джипа?
                Цялата тема е точно за това.
                Разгледай #25, #26 и #27.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Въздушни възглавници за пружини - мнения

                  Monroe правят амове със вградени въздушни възглавници.
                  Карал съм такива на Чероки XJ задни, на стокова задница и можех да я вдигам и свалям около 5 см.
                  Нормално като карам само аз си ги пусках. Като тръгна за морето и сложа 400кг багаж си я нивелирах на око, задницата да застане на височина както, когато е празна. Освен че вдига и втвърдява цялото окачване.



                  Ето това са Monroe MA765 MAX AIR. В комплекта си има и линия за въздуха- помпат се двата заедно със стандартен винтил за гума, а самия винтил си го бях монтирал при капачката на резервоара. Двата бяха около 70$. Карах ги 40к км в България и единия изтече. Имат доста модели за американски джипове и пикапи, така че има избор според теглото на машината и нужните ходове.

                  Коментар


                  • #39
                    Провокиран от тази тема,а и от прочетено на други места в Нета,монтирах на товарно бусче възглавници в задните пружини.Когато го товарех стабилно,много клякаше отзад,а в завой,много се накланяше-високо е 194 см.Мога да регулирам налягането във възглавниците,системата е с компресор.Абсолютно не съм доволен-даже и на 1 атмосфрера,окачването се втвърди много,и вози като каруца.Все едно е БМВ със снижено спортно окачване,всяка една дребна неравност на асфалта се чувства.Това всъщност пречи на пружините и амортисьорите да си вършат работата добре.Продавачът обеща,че до 2 атмосфери комфортът не се влошава-ееее,няма нищо вярно в това.Вярно е,че надига задницата,и се накланя по-малко,но с толкова стегнато и некомфортно окачване не съм карал кола.Голяма глупост направих,ако някой се чуди,и търси мнения,не бих препоръчал-тъпо е

                    Коментар


                    • #40
                      Има различни модели за различни коли с различно натоварване,ако си сложил някой голям модел на малка колица спокойно може да се получи това което казваш или не я товариш колкото пише по дебелите книги.

                      Тук един пикап се товари юнашката и вьзглавниците помагат,не е като да вози като лимо ма си вози като камион на ресьори каквото всъщност си е
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        Сложил съм каквото препоръча и продаде търговеца,не съм си измислил сам.Влошава комфорта много,и при празен,и при натоварен бус.Ако някой има камъни в бъбреците-препоръчвам

                        Коментар


                        • Stbd
                          Stbd коментира
                          Редактиране на коментар
                          Колко струва удоволствието?

                      • #42
                        Каравана Дукато с добавени възглваници започна да вози много добре. На ресори беше, възглавниците между моста и добавена планка към шасито.

                        Коментар


                        • #43
                          Точно,на Дукатото го играе като тампони,и може би е добро.Но в пружините е глупост.Мисля си,че трябва да е измислено при ненатоварена кола въобще да не действат,а чак например когато клекне,с над 50% товар.На мен ми излезе с компресор,манометър,2 дистанционни-500 лв.Няма да са първите ми пропилени пари...

                          Коментар


                          • #44
                            Преди няколко месеца с едно приятелче ходихме да му купуваме багерче /или каквото там му се вика на това оранжевото… голям е майтам да го ръчкаш на няколко ракии, малко остана и къщата…./. Заради вързването на багерчвто се наложи да отиде прекалето напред- превишихме натораеването на теглича двойно. Тундрата си е добиче, ама пак легна на тампоните отзад /за ремаркето не ни пукаше, то е под наем/. Тойотата им възглавници в пружините, напомпахме ги до максималното разрешено по книжка /май около 100 PSI беше/. Не я забелязах да вози кой знае колко различно /това оранжевкото го теглихме 200 километра/.

                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • BENZBOSS
                              BENZBOSS коментира
                              Редактиране на коментар
                              А е за тая Тундра говоря и аз,поне половин тон на оригиналния теглич,а и в легена има едно поне 500 кила

                            • krassitch
                              krassitch коментира
                              Редактиране на коментар
                              Не е возела различно,може би защото си свикнал на твърдо возене.Моята си возеше бая комфортно,а натоварена-още по.Разликата е огромна.Или ще свикна,или ще ги махна...

                            • NIKSD
                              NIKSD коментира
                              Редактиране на коментар
                              Колата на която съм свикнал е дърт Мерцедес S500 с ходроплевматика отзад. Друггата ми каруца е Тойота секвоя с въздушни възхлавници отзад и Ранчо амортесйори с външна настройка- сложил съм ги на 2 от 9 степени твърдост. Няма как да свикна с твърдо окачване отзад, Тундрата не е моя. Сядам, возя се 200 километра, товарим багерчето, кляка, напомпваме я, и 200 километра обратно. Освен, че харчеше по 60/100 с това оранжевото отзад, друг зор никакъв, пак същото си возеше.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X