Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    И миналата година замръзнах на -18 градуса в полето. Не сипвам от туби. Даже бях с добавка TDA.
    8)

    Коментар


    • #17
      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Под бъркоч,имах предвид добавка за дизел,бензин,двутактово масло и керосин,и тогава проблем не съм имал.
      От 7-8месеца кранчетата спряха и сипвам само на колонка от големите вериги.
      Нещо си объркал цитата,не е "ТО винаги сипвах",а "НО винаги сипвах"

      Поздрави!!!
      Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
      лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

      Коментар


      • #18
        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        после си сипи нормално гориво и сподели какво става.
        Чакам да паднат температурите и ще споделя какво ще стане,със същото гориво,само че с 1л. бензин и 1л. керосин,защото имам още около 30л. нафта и в тоя студ не ми се сваляше и резервоара.

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • #19
          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Истината е , че цялостно и аз нямам проблем със студеното палене . Показвам му ключа , и възпламенява . Миналата зима един единствен път ми замръзна горивото , като не си спомням от коя бензиностанция беше , но не наливам криминални неща , освен ако не знам точно от къде са дошли . По скоро , в момента ми прави впечатление , че наистина двигателя работи по-меко . Бях слушал и чел за двутактовото масло , и за това реших да пробвам .
          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

          Коментар


          • #20
            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
            То това е ясно.
            На 3-ти при-12,колата запали от четвърт,работи на място около 10мин.(докато изчистя стъклата),излязох на главното шосе,след 1-2км.двигателя загуби мощност и изгасна,след това пали и на пълна газ едвам държи 900об.
            Колата е обслужена преди 5000км.,свещите ги смених преди месец,защото две бяха изгорели.
            При предишните студове проблем не съм имал.
            Ха сега кажете къде е проблема,в колата,в мен или в горивото.
            Миналата зима карах с нафта от туби,като почнеш от ведомствени колонки и стигнеш до червената,и проблеми не съм имал,но винаги сипвах някакъв бъркоч,че не знаех на какво дърво ще попадна,а сега поне си сипвам на колонка,не сипвах нищо и го изядох.

            Поздрави!!!
            Няма нафта, значи филтъра ти се е затлачил заради събраните в него студени гъсти мазнотии.
            Ако не е сменяван, значи му е време.
            Ако е, бухай бензин и проблема ще изчезне, особено ако не стои по мотора или не се отоплява допълнително.
            Не знам къде стои на Паджерото, но като се стопли, ше се оправи и без разредител,
            това ако не е пълен с боклуци, разбира се.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Филтъра беше на 5000км.,вече е чисто нов.
              Работя от 10-тина години като шофьор,досега на всичко което съм карал,преди зимата съм сменял горивния филтър,ма тоя го смених средата на юли и "викам ше кара",ама нъц.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • #22
                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                Филтъра беше на 5000км.,вече е чисто нов.
                Работя от 10-тина години като шофьор,досега на всичко което съм карал,преди зимата съм сменял горивния филтър,ма тоя го смених средата на юли и "викам ше кара",ама нъц.

                Поздрави!!!

                Тогава не се чуди.Не винаги проблема е от нафтата.Сега и да сложиш бъркочи и вземе да се оправи,значи е нафтата.Да,ама не
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #23
                  От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Спирт за горене в бензина,газ за осветление в нафтата,пропорцията е колкото повече толкова по добре.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от rosene66 Преглед на мнение
                    Спирт за горене в бензина,газ за осветление в нафтата,пропорцията е колкото повече толкова по добре.
                    Бензина си има 10% спирт на колонката.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      И с тези бъркочи после не се чудете защо не ви палят колите, прекъсват нямат мошност и прочие.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Бензин за 10лв и 50лв дизел е идеалната пропорция според мен, но за бензиновите двигатели нямам представа какво ще помогне.Сипвал съм повече бензин отколкото дизел + 1л масло и не съм имал проблеми, даже взе да пали по лесно, колата беше БМВ 2003г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Да , но при такова голямо количество на бензина , няма ли опасност да се повреди помпата . Тя хем , че си ни е суха нафтата , в смисъл , че не е толкова мазна , и като се налее такова голямо количество бензин , а той определено няма смазочни качества . Според мен , това си е доста рисково . Все пак , нали идеята е и да си запазим машините здрави . Основното , което знам е : - бензина се слага , за да разрежда парафините , и да не дава на нафтата да замръзне . Също така , и ако има вода по системота , да ноже да се премахне . - двутактовото масло е , за да не губи горивото си смазочните качества , че дори и да ги подобрява през лятото , когато се добавя само то , без бензин . Двете добавки в съвкупност , съм чувал и чел , че влиаят положително и на разпръсквачите на дюзите /почистват ги от нагари/ .
                          Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 06-01-17, 14:30.
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                            И с тези бъркочи после не се чудете защо не ви палят колите, прекъсват нямат мошност и прочие.
                            Напълно съм съгласен.Никога няма да си сложа такива бъркочи в резервоара.Здрави дюзи,нов филтър,компресия и печката си пали без грижи.На -20 като на плюс 20.
                            Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                            Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Съгласен съм с това колега . Ако всичко е както трябва , и на -50°С , колата ще си запали . НО ! Какво се случва , когато колата ти е в перфектно здраве , а поради някяква причина в системата се окаже , че имаш не дизел , а някаква парафинено-желеподобна субстанция , която е постъпила там през пистолета на горивната колонка ?
                              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Аз ползвах преди години една добавка на кастрол, едно бело шише със зелени надписи мисля че беше, даже и наскоро я виждах по бензиностанциите. От нея се слага една капачка, която е отгоре на шишето на 10л. нафта, на -20 и -30 е пробвана и работеше и палеше прекрасно колата, иначе като я отвориш мирише на буболечките смръдливки, много гадно. Изпитано за през зимата е и газта за осветление, тя също не позволявав на нафтата да става на восък. Както казаха и колегите всичко си е до горивото, в такава държава живееме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X