Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на първи мотор

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    То спор за мен няма.Чудя се на колегите как изпратиха начинаещ в клас СУПЕРмото.
    Никой не я праща в клас СУПЕР... , нито пък я праща на световно да плъзга по пистата ТМ с 70-80 коня , предлага и се мотор ТИП супер мото 50-125к.см. който според моето мнение е най-подходящия за начинаещ и най-подходящ за ръста и нуждите и. Причините съм ги споменал в горните мнения. Не е коректно да вадиш отделни думи от текста и с добавянето на други да променяш написаното.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #47
      Re: Избор на първи мотор

      Какво му е на супермотото?Да се качи на писта ли?
      Супермотото се кара много по-лесно от писта, на асфалта с 17-ките е много по-стабилно и в града е по-добре от ендурото.

      Коментар


      • #48
        От: Избор на първи мотор

        Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
        Здравейте! Може ли да ме съветвате кой мотор е най-добър като за първи - 50cc/125cc (карала съм само детски мотокрос, когато бях малка). Чудя се дали е по-добре ендуро или пистов.
        Eто го твоят най правилен мотор ямаха хт 125r.
        https://youtu.be/Q0EXVsNBtL0
        Когато ти омръзне винаги можеш да го продадеш отново за разлика от супермото и пистовите тоалетни,в градски условия имаш избор за шосейно ориентирани гуми,в горски условия също има подходящите гуми,има и комбинирани ендуро гуми с по голям грайфер които са подходящи за всякакъв терен.Имаш и стартер и манивела което също е голям плюс,непретенциозен 4т двигател с въздушно охлаждане който безпроблемно поддържа скорост от 100км.
        И последно можеш да се обърнеш към модератор да ти почисти страниците от гениалните мнения на колегите за супермото,разните там 2т,плюс скутери.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на първи мотор

          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
          марката на мотора е хонда а другото е както са казали колегите.
          Еха това е много яко,и кой модел точно на хонда ще препоръчаш,защото аз поне не се сещам за нищо подходящо.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на първи мотор

            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
            ... кой модел точно на хонда ще препоръчаш,защото аз поне не се сещам за нищо подходящо.
            Dio
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              От: Избор на първи мотор

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Dio
              Какво е това дио и какво му е общото с ендурото.

              Коментар


              • #52
                От: Избор на първи мотор

                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                Това изречение няколко пъти го чета...
                Няма значение. Важното е че няма да се занимава с мотори.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на първи мотор

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Dio
                  Направо да скача на Африка.Щом може на супермото.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на първи мотор

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Еха това е много яко,и кой модел точно на хонда ще препоръчаш,защото аз поне не се сещам за нищо подходящо.
                    Ице , след като има ХТ , нормално е да има и ХР , също и ДРЗ , ...





                    Ако е толкова страшен и опасен надписа "super" , има ги и в ендуро вариант. Достатъчно голям избор , така , че да не подкара УАЗ.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на първи мотор

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      ... И дано си реална , че до утре темата ще е от пет страници
                      Притеснен съм... Бях на същото мнение, а все още страниците са три...
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на първи мотор

                        По-добрата идея (КТМ Duke 125 ABS):
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fuller-bike-3.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5739606

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на първи мотор

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Ице , след като има ХТ , нормално е да има и ХР , също и ДРЗ , ...





                          Ако е толкова страшен и опасен надписа "super" , има ги и в ендуро вариант. Достатъчно голям избор , така , че да не подкара УАЗ.
                          Я се разтърси в сайтовете и виж колко хонди и сузуки се продават,защото все пак трябва да се закупи,аха и цените им виж.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на първи мотор

                            Много благодаря на всички за проявения интерес и за помощта!
                            Имам само няколко въпроса:
                            1. Понеже видях че е имало лек спор относно това дали супермото-то или ендуро-то е по-добре, с риск да предизвикам недоволство и още един спор, ще попитам кое от двете се "държи" по-добре, кое ще е по-лесно за поддръжка и кое ще ми е по-лесно за управление?
                            2. Също така видях че chemomche ми е обяснил, че 50cc ще е по-добре от 125cc. Въпросът ми е дали наистина ще е по-добре да си взема такъв, който е 50куб.см?
                            Съжалявам, че не отговарям на всеки поотделно, но ще станат много страници само с мои въпроси. Още веднъж благодаря за всички предложения, пояснения и т.н. Наистина сега съм по в час с нещата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на първи мотор

                              Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
                              Много благодаря на всички за проявения интерес и за помощта!
                              Имам само няколко въпроса:
                              1. Понеже видях че е имало лек спор относно това далиссупермото-то или ендуро-то е по-добре, с риск да предизвикам недоволство и още един спор, ще попитам кое от двете се "държи" по-добре, кое ще е по-лесно за поддръжка и кое ще ми е по-лесно за управление?
                              2. Също така видях че chemomche ми е обяснил, че 50cc ще е по-добре от 125cc. Въпросът ми е дали наистина ще е по-добре да си взема такъв, който е 50куб.см?
                              Съжалявам, че не отговарям на всеки поотделно, но ще станат много страници само с мои въпроси. Още веднъж благодаря за всички предложения, пояснения и т.н. Наистина сега съм по в час с нещата.
                              Супермото е ендуро с по твърдо окачване и капли еднакви отпред и отзад със шосейни гуми,затова твърдо заставам зад ендурото,за твоята кубатура няма смисъл от супермото,и двата мотора се поддържат еднакво.По втория въпрос 50 кубика е прекалено малък,утре ще се качиш с приятелка или приятел и мотора няма да може да ви кара,плюс това колегата препоръчал 50 кубика малко не е наясно че миризмата след каране не е подходяща за жена,става въпрос за двутактова миризма изпускана от двигателя.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на първи мотор

                                Тези малките мотори се държат еднакво по черните пътища , но на асфалта предимството е за супермотото , другото предимство в твоя случай е , че е малко по-ниско. За да не се влияеш от споровете , най-добре е да пробваш и двата. По втория въпрос съм съгласен с Живота , 50-те кубика може да ги прескочиш , много скоро след покупката ще искаш да го продадеш.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X