Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първи мотор

    Здравейте! Може ли да ме съветвате кой мотор е най-добър като за първи - 50cc/125cc (карала съм само детски мотокрос, когато бях малка). Чудя се дали е по-добре ендуро или пистов. Също така гледах Aprilia Rs 50cc или 125, четох мнения че става като за първи, но аз по-скоро се ориентирам към Honda NSR125, Honda CBR125, Husqvarna CR125, Husqvarna SM125 и Husqvarna WR125. Съжалявам ако не съм уцелила мястото за този въпрос, но съм нова. Четох подобни теми във форума, но са от 2007-08. Благодаря Ви предварително!

  • #2
    От: Избор на първи мотор

    Като питаш при ендуристите за избор между ендуро или пистов, какво ли ще ти отговорят? Аз дето не карам мотор ти казвам да скачаш на ендуро, пистарките са за самоубийци.

    Яка тема се очертава.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на първи мотор

      Знам че тази тема е за ендурота, но не успях да намеря за пистови, съжалявам. Все пак благодаря за мнението

      Коментар


      • #4
        От: Избор на първи мотор

        На колко години си?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на първи мотор

          Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
          Здравейте! Може ли да ме съветвате кой мотор е най-добър като за първи - 50cc/125cc (карала съм само детски мотокрос, когато бях малка). Чудя се дали е по-добре ендуро или пистов. Също така гледах Aprilia Rs 50cc или 125, четох мнения че става като за първи, но аз по-скоро се ориентирам към Honda NSR125, Honda CBR125, Husqvarna CR125, Husqvarna SM125 и Husqvarna WR125. Съжалявам ако не съм уцелила мястото за този въпрос, но съм нова. Четох подобни теми във форума, но са от 2007-08. Благодаря Ви предварително!
          Здравей! И аз като бях малък карах мото крос , та затова сега като голям нарязах всички пистови мотори за да ги правя за гората. Та както казва Ясен , не очаквай друг отговор в този раздел , той може и да не кара мотор/засега/ но няма да те подведе. Като гледам снимката , то Хускварната ще ти отива във всички разновидности , но имай предвид , че двутактовия двигател е по-трудно контролиран с ръчката за газта , 4-тактовия е по-спокоен. Но преди да те налази всеки моторист във форума , е добре да кажеш къде и как ще го караш въпросният мотор , имаш ли книжка. Ако е за удоволствие и спорт , ще е най-добре , улицата не е за мотор. И дано си реална , че до утре темата ще е от пет страници
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Избор на първи мотор

            Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
            Знам че тази тема е за ендурота, но не успях да намеря за пистови, съжалявам. Все пак благодаря за мнението
            Пистарките са по други форуми.

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            На колко години си?
            Не го слушай тоя, според него никой над 13 няма право да се учи тепърва на мотор.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на първи мотор

              марката на мотора е хонда а другото е както са казали колегите.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на първи мотор

                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                марката на мотора е хонда а другото е както са казали колегите.
                Кой го казва това?Експерта по марки и мотоциклети ли?
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на първи мотор

                  Вземи си този който ти е на сърце.Никой не е безгрешен.А това че на шосето не е за мотори изобщо да не те притеснява то и в гората стана тясно за тях.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на първи мотор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...

                    Не го слушай тоя, според него никой над 13 няма право да се учи тепърва на мотор.
                    Опровергай ме
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на първи мотор

                      Тази година ставам на 17.
                      Мисля че не съм чак толкова зле в управлението на мотор, баща ми започна да ме учи преди 10 години, карала съм малко и неговия.
                      Искам мотор който става както за спорт и забавление, така и за да се придвижвам в града.
                      Просто не съм много наясно кой е най-добър като за начало, питам за да не си взема мотор, който няма да мога да контролирам и с който да направя някоя глупост. Книжка все още нямам, не знам дали е по-добре да си взема сега и след една година пак, или направо да изчакам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на първи мотор

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Опровергай ме
                        Особено свирепо ме мързи. Така че разчитам на Соня. Или почакай да вляза в кризата на 50-те да видиш каква пистарка ще си купя.

                        Но за темата не е важно защото девойката е от твоята партия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на първи мотор

                          Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
                          ...
                          Просто не съм много наясно кой е най-добър като за начало, питам за да не си взема мотор, който няма да мога да контролирам и с който да направя някоя глупост.
                          Глупости се правят и пеш.

                          Но за начало си вземи мотор който можеш да изправиш от легнало положение със свои сили.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на първи мотор

                            Важен въпрос: със собствени средства ли ще го купуваш?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на първи мотор

                              Четиритактово ендуро е твоя мотор. Щом ставаш на 17 е добре да имаш и книжка за да си караш спокойно и из града, макар че за София спокойно е трудно да се каже. Другия вариант е да покараш една година по черно и в гората и после скачаш направо на А категория, тъкмо ще си натрупала опит. Макар че в моя град има десетки мотористи без книжки, нерегистрирани мотори и това не им пречи да си карат из града. Явно никой не ги закача. А познавам и такива с пистарки без регистрация /какво остава за застраховка и преглед/, които се юркат из цяла България и полицаите се правят че не ги виждат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X