Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на първи мотор

    Моето лично мнение , ако ще го ползваш всеки ден да стигаш от А до Б , е по-добре да си вземеш нещо което на теб ти е удобно за каране, не нещо което изглежда "яко".
    Има достатъчно скутери с които можеш да свиеш сърмите на много от "яките" мотори от светофар до светофар
    Аз лично в София с мотор съм навъртял няма и 50км , но ми се стори голяма лудница (в сравнение с няколко други европейски столици).
    Това возене беше с приятел който кара някаква спортна машина ... не ми изглеждаше сякаш се забавлява. Хем трудно минаваше между колите , хем подскачаше като луд.
    Както казва колегата, 4т Ендуро също ще върши прекрасна работа, еле пък в тия дупки и неравности по българските пътища.
    Умната!
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #17
      От: Избор на първи мотор

      Според мен темата е шега от някой моторист дето се чуди какво да прави щото падна сняг.
      Иначе девойка дето ще става на 17 ама баща й я учил да кара преди 10 години (като е била на 6?) но сега рязко е решила да си купи мотор ама не знае какъв...??? Веселба

      Коментар


      • #18
        От: Избор на първи мотор

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        Според мен темата е шега от някой моторист дето се чуди какво да прави щото падна сняг.
        Иначе девойка дето ще става на 17 ама баща й я учил да кара преди 10 години (като е била на 6?) но сега рязко е решила да си купи мотор ама не знае какъв...??? Веселба
        Що бе, за мен няма нищо учудващо. Комшията ми купи моторче на сина си като беше още 4-5 годишен, а той самия кара голямо ендуро, дъщеря му пък търкаля скутери от десетина годишна.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на първи мотор

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          Според мен темата е шега от някой моторист дето се чуди какво да прави щото падна сняг.
          Иначе девойка дето ще става на 17 ама баща й я учил да кара преди 10 години (като е била на 6?) но сега рязко е решила да си купи мотор ама не знае какъв...??? Веселба
          Ами да, както piron45 каза, първото ми детско моторче беше подарък за началото на първи клас. Карала съм до 3ти-4ти по полетата, а след това прекъснах, от 1-2 години отново искам да карам. Не мисля че има някакъв проблем, не съм запозната и питам. Все пак чак на тази възраст мога да взема книжка и да си карам спокойно. Не е шега на някой моторист.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на първи мотор

            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
            Моето лично мнение , ако ще го ползваш всеки ден да стигаш от А до Б , е по-добре да си вземеш нещо което на теб ти е удобно за каране, не нещо което изглежда "яко".
            Има достатъчно скутери с които можеш да свиеш сърмите на много от "яките" мотори от светофар до светофар
            Аз лично в София с мотор съм навъртял няма и 50км , но ми се стори голяма лудница (в сравнение с няколко други европейски столици).
            Това возене беше с приятел който кара някаква спортна машина ... не ми изглеждаше сякаш се забавлява. Хем трудно минаваше между колите , хем подскачаше като луд.
            Както казва колегата, 4т Ендуро също ще върши прекрасна работа, еле пък в тия дупки и неравности по българските пътища.
            Умната!
            Не харесвам особено много скутерите. Търся именно нещо, с което ще мога да се справям по улиците, но и да изляза някъде извън града за удоволствие. Относно 4т Ендуро, много добра идея е. Явно ще бъде такъв. Благодаря!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на първи мотор

              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              Четиритактово ендуро е твоя мотор. Щом ставаш на 17 е добре да имаш и книжка за да си караш спокойно и из града, макар че за София спокойно е трудно да се каже. Другия вариант е да покараш една година по черно и в гората и после скачаш направо на А категория, тъкмо ще си натрупала опит. Макар че в моя град има десетки мотористи без книжки, нерегистрирани мотори и това не им пречи да си карат из града. Явно никой не ги закача. А познавам и такива с пистарки без регистрация /какво остава за застраховка и преглед/, които се юркат из цяла България и полицаите се правят че не ги виждат.
              Доста са хората без книжка, регистрация и т.н. Лично аз предпочитам да ми е сигурно, че и веднъж да ме спрат, ще ми е достатъчно

              Коментар


              • #22
                От: Избор на първи мотор

                Зависи кога и каква машина ще си взема.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на първи мотор

                  Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  ...една година по черно и в гората и после скачаш направо на А категория,.....
                  За "А" категория си трябват 20 години минимум и то при едни условия, доколкото си спомням. А1 трябва да е.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на първи мотор

                    Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                    За "А" категория си трябват 20 години минимум
                    Ти не ги ли навърши бе, Виво?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на първи мотор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ти навърши ли ги бе, Виво?
                      Не още. Ама и за мен Скрапа мисли, че съм дърта да се уча на мотор. Представяш ли си??? Добре, че не го слушам...
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на първи мотор

                        Такъв си е той, консервативен и закостенял.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на първи мотор

                          Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                          За "А" категория си трябват 20 години минимум и то при едни условия, доколкото си спомням. А1 трябва да е.
                          Правилно, А1 - 16г, А2 - 18г, А - 24г

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на първи мотор

                            Колко си висока. Под 1,70 трудно ще стъпваш на ендуро.
                            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на първи мотор

                              Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                              Колко си висока. Под 1,70 трудно ще стъпваш на ендуро.
                              1,61 съм

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на първи мотор

                                Ако имаш средства - КТМ Duke 125. Щото има АВS и е нисък. И си изкарай книжка.
                                Ако не - имаше някъде едно КМХ 125 да се продава по форума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X