Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Радвам се за тебе,но при тежък офроуд няма как да не ти липсват бавни при такъв мотор.При груби разходки със засилки може и да минаваш някъде без бавни.При супер големи наклони също ще ти липсват и то много! При при 35 ,40 градуса катерене как се виждаш ,дори по наклона да няма неравности?Ако не ти е жал ,пробвай .На бавни такъв наклон съм тествал и на задна,около 15тина метра катери се нормално на бавни ,гадно е единствено за врата .
    Никой не говори за тежък офроуд,състезания или нарочни издевателства, а за това че машината става много за извън пътя! Изненадващо и неочаквано за никого, дори и за мен. А тук вие се опитвате да я поставяте във крайности, с които трудно се справят дори наточените машини-е няма как да стане...
    А аз я купих основно за ходене по разходки и диви места със семейството-по гръцките и нашите диви плажове, в гората и планината със и без къмпингуване. Щото ми писна от дърти таралясници и щото нямам никакво време да се занимавам с тях. Искам да наливам и да карам, а не да ремонтирам и модифицирам. И да -Дъстъра изпълнява и надхвърля нуждите и очакванията ми.До тук съм бил лебедки на Варненското трофи,в дълбок пясък до караваната ми,и в дълбок сняг в гората.И съм се справял-сам,винаги.Това е предостатъчно. А темата е за това да кажем какви са възможностите и от личен опит.
    А и както каза Павлов,имам опит от 5 години състезания в трофи-тежкия клас и поназнайвам що е то тежък офроуд и къде и защо трябват бавни.
    Освен това,ако ми трябва нещо за тежък офроуд и за максимален кеф от него-вече съм се насочил към УТВ,само не знам още как ще го регистрирам.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      От целия клип,най зле беше дъстъра,накрая в гьола,нивата я вади трактора,а дъстъра мина,според мен заради по дългото разстояние между предна и задна ос.

      Всички къси видяха зор.Митсубишито дори не се замисли в гьола,амарока и той.

      Не става ясно с какви гуми е Дъстъра,но се хвърляше да се плъзга по корем ,според мен много зле.
      Дъстъра е без претенциите на амароците, хайлуксовете, направените джимнита и другите знайни и незнайни участващи в клипа за каквито и да е офроЙд възможности, та от тая гл. т. се представи екстра!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Мой приятел в момента почива на Бора Бора.
        И ми прати специално клипче, за да се похвали какъв екзотичен рент кар си е взел за 150USD на денонощие.

        Дъстър!!!!

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          Никой не говори за тежък офроуд,състезания или нарочни издевателства, а за това че машината става много за извън пътя! Изненадващо и неочаквано за никого, дори и за мен. А тук вие се опитвате да я поставяте във крайности, с които трудно се справят дори наточените машини-е няма как да стане...
          А аз я купих основно за ходене по разходки и диви места със семейството-по гръцките и нашите диви плажове, в гората и планината със и без къмпингуване. Щото ми писна от дърти таралясници и щото нямам никакво време да се занимавам с тях. Искам да наливам и да карам, а не да ремонтирам и модифицирам. И да -Дъстъра изпълнява и надхвърля нуждите и очакванията ми.До тук съм бил лебедки на Варненското трофи,в дълбок пясък до караваната ми,и в дълбок сняг в гората.И съм се справял-сам,винаги.Това е предостатъчно.
          Към това ще добавя, че освен изброените от теб причини, аз я купих и защото е удачна за в града, това при мен беше едно от основните изисквания. Също така сравнително евтината поддръжка и добрата икономичност. Тоест съчетава няколко основни неща в себе си, като за мен се превръща в основен автомобил, ежедневен и работен автомобил, а също и сравнително удобна за пътувания и леки разходки извън пътя. А да, и като цяло непретенциозна.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Днес...викам ще я сборя тая пряспа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:1
Размер:276.3 КБ
ID:5812366...ама бързо се отказах
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Мотор 1,5 дци, 115к.с., евро 6. Малко данни за разхода:

              При 60км/ч < 4/100
              При 90км/ч < 4,5/100
              При 120км/ч < 5,5/100
              При 140км/ч > 8/100
              Извода е очевиден, икономично шофиране до 120км/ч. Случайно съвпадение или просто автомобила е оптимизиран аеродинамично до тази скорост, съобразено с обичайната максимална позволена скорост в Европа.

              С 40 литра отчетен пробег 750км смесено шофиране(200км магистрала, 200км извънградско, 200км градско и останалите 150 тежък градски трафик и извън пътя), което идва 5,3/100 среден разход. Съвпада с данните на бордкомпютъра.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Всичко над 120 качва разхода, особено ако е с по-голямо челно съпротивление.

                P.S. Само с предно ли е, или Х4 ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Всичко над 120 качва разхода, особено ако е с по-голямо челно съпротивление.

                  P.S. Само с предно ли е, или Х4 ?
                  В режим 4х2 са данните.

                  Да, аеродинамиката си казва своето. Друг модел на рено, например клио или меган, със сигурност ще даде по-нисък разход. Обиколил съм половин Испания с меган със същия мотор, но 90 коня, четири човека и фул багаж и по спомен даде среден разход някъде с половин литър по-малко. Макар че там градското не беше супер много, а предимно движение извънградско между 90-120км/ч.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Леле мале,2 ма колега с Дъстъри твърдят подобни цифри,ама на мен нещо не ми се получава.Среден разход за последните 40х.км - 7,5/100.
                    Толкова показва и по борд компютър -и това не е заради офроуда и по-големите гуми.Толкова показва и на шосе и с корекция за размера на гумите.
                    Аз обаче карам почти винаги където колкото може и почти винаги с пълен товар-хора+багажник,че и с покривен багажник даже.
                    Последното каране по Велик ден пътя Варна София беше токова задръстен,че в участъка между Троян и В.Търново се движехме с около 70км/ч.Тогава ми даде 6/100,но друг път такъв разход не съм виждал.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                      на мен нещо не ми се получава.Среден разход за последните 40х.км - 7,5/100.

                      Аз обаче карам почти винаги където колкото може и почти винаги с пълен товар-хора+багажник,че и с покривен багажник даже.
                      Е ти си знаеш от къде ти е по-високия разход.

                      А гумите ти какъв размер са, колко по-големи?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        1.5 над 90-100км/ч няма как да е икономичен !
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          1.5 над 90-100км/ч няма как да е икономичен !
                          Беше то - 1980г.

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            1500, 1500S?
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              1.5 над 90-100км/ч няма как да е икономичен !
                              Защо? Мощност ли няма, въртящ момент ли няма?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Хонда 1.5 115 коня на 5-та при 110- 120 в зелената зона - 6.5 бензин. Лично за мен е повече от приемливо. Приятел с Шкода 1.6 дизел 5/100.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X