Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
    Аз всячески се опитвах да постигна това, но не успях в режим ЛОК.Бях го чувал, но като слух и непотвърдено от някой, на който се е случвало лично.
    Теоритично в режим ЛОК няма как муфата да прегрява или да изключва. За сега няма някой потвърдил, че точно това се е случило.В режим Ауто и постоянно буксуване е напълно възможно да има триене, повишаване на температура и изключване.
    И когато се влезе в дълбок сняг,пясък или кал,системите се изключват(има си бутон,слава богу) и централния диф се заключва.Иначе става цветомузика и може нещо да прегрее.
    Имам между 500 и 700 км на пясъци от всякакъв вид, а това е може би най-гадното от всички, защото всяка малка грешка се наказва с оставане на място.
    Явно не си карал машината дълго време! От 2012 ги караме, при претоварване изключва защитната система! Явно много си я пазиш! И най-лошото е, че изключва точно когато не трябва!

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      А с тези ламаринки, нали не мислиш , че ще стане танк. Ако искаш нещо за гора. Си вземи Уаз, Газ и газ до дупка!

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
        Явно не си карал машината дълго време! От 2012 ги караме, при претоварване изключва защитната система! Явно много си я пазиш! И най-лошото е, че изключва точно когато не трябва!
        Не отговаряте на въпроса, колега-на какъв режим и точно при какви условия е изключил режима 4х4?
        Карал съм машината само една година, но съм я тествал до ръба на възможностите и,и малко след ръба,ей така да видя какво може и на какво мога да разчитам и на какво не.
        И моля за спазване на добрия тон. Тук споделяме информация, която може да е полезна на много хора. Никой не го интересува дали се мисля за танк или дали ще си взема УАЗ.Що ли пък да не си взема?!
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          ... а и руснаците правят Торсени за Дъстъра.
          Джоу, я дай линк нещо.


          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Системата изключва точно в режим lock,при продължително боксуване например стръмен наклон.За да не се счупи при прегряване се изключва! В режим auto системата загрява много по малко! А последното нещо, което искам е да обидя някого. Всичко което казвам е от личен опит. Имаме четири работни Дъстара, и работим с тях! Не ги използваме за разходки!

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ... а и руснаците правят Торсени за Дъстъра.
              Торсен,ама друг път.Направили са ЛСД,което обаче работи до някаква степен-не се знае каква точно и ако едното колело e закопано,а другото във въздуха,почти няма шанс да тръгне.Действа само при разни тестове на равно и то с доста зор -и според мен и тракшъна действа със същия ефект.
              Ходих в Букурещ и тествах Mudster за да видя дали и аз да слагам такова ЛСД,но се отказах.Имат 2 счипени ЛСДта вече.
              Руснаците имат и Локрайт,което е тракторен блокаж- т.е. зацепен е постоянно и при завой уж отваря,ама това не е за кола която се кара като лека по шосетата.
              По-скоро се надявам Quaife ATB да направят нещо за Дъстъра.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                Системата изключва точно в режим lock,при продължително боксуване например стръмен наклон.За да не се счупи при прегряване се изключва! В режим auto системата загрява много по малко! А последното нещо, което искам е да обидя някого. Всичко което казвам е от личен опит. Имаме четири работни Дъстара, и работим с тях! Не ги използваме за разходки!
                Това вече е друга работа. А тракшън контрола изключен ли беше,когато това се случи?
                В режим лок няма триещи се части.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                  Това вече е друга работа. А тракшън контрола изключен ли беше,когато това се случи?
                  В режим лок няма триещи се части.
                  Как работи режим лок? Механично заключващ се блокаж елиминиращ муфата?


                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Джоу, я дай линк нещо.
                    https://samoblok.ru/catalog/duster/
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Мерси. Има и за предния диф...уау. 500лв не е лоша цена никак.


                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Как работи режим лок? Механично заключващ се блокаж елиминиращ муфата?
                        То не е муфа,а многодисков съединител-подобен на халдекса.Заключването е със електромагнитен клапан,който върти една гърбица със съчма търкаляща се по нея.Съчмата притиска пакета и така. В режим ауто се задейства частично,а в режим лок пакета е притиснат напълно и не трябва да има никакво триене м/у дисковете.На теория няма какво да прегрее освен клапана евентуално.Бая време ми отне да намеря схемата,но вече не помня къде беше.Със сигурност беше във някакъв чуждоземски нисански форум.Системата е абсолютно 1 към 1 с Нисан Кашкай, Х трейл,Мурано.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          Това вече е друга работа. А тракшън контрола изключен ли беше,когато това се случи?
                          В режим лок няма триещи се части.
                          Моделите ни от 2012г. нямат тракшън контрол, чак в 2014 се появяват. Но в гората с включени такива, не можеш да минеш и 1 километър! Имам предвид при сняг.
                          Щом има въртене, има и триене!

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Търтея ме е изпреварил.
                            Мисля, че има поне още една фирма която прави блокажи, но И забравих абревиатурата, а и не съм сигурен за техния асортимент.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                              Руснаците имат и Локрайт,което е тракторен блокаж- т.е. зацепен е постоянно и при завой уж отваря,ама това не е за кола която се кара като лека по шосетата.
                              По-скоро се надявам Quaife ATB да направят нещо за Дъстъра.
                              Това не е вярно ,има тема за тоя тип блокажи ,почети.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                При мен: Случвало се е да се включи цветомузиката само при тръгване от място, сутрин при навалял 20 см. сняг. Същото се е случвало и на Lock режим. И по форумите пише, че се случва при студена машина. И рено си го знаят и са казали, че нищо няма да правят по въпроса. Пак пвтарям - проблема е само при студена машина.
                                Карам редовно (всяка седмица) по 2 км. черен път, много често кал и коловози. Влача си и ремаркето там, (голямо е) и никога не е имало проблем при топла машина.
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X