Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    .........................
    Ма то и дъстъра не става, ако да е по-проходим от нивата.
    .....................
    Това пък как го реши. С Нива съм минавал там, където Дачията ще я наградят посмъртно.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #32
      От: Дачия Дъстър

      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
      Че няма да се обади е ясно. Първото му изречение показва какво ще стане с двата въпороса. Така зададени и те, пак са в състояние да провокират. Ма не ми е ясно що го накацахте като мухи на г@вно. Че е г@вно е ясно, провокацията също. Кацането на мухите е интересно. Явно и целта също е постигната.
      Много правилно колега, човек с регистрация 01.2017г. трябва само да чете "база - данни за автомобили 4х4" във форума поне до месец 05.2017г. и тогава да има право да задава въпроси за автомобили с повишена проходимост!!!

      Коментар


      • #33
        От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
        Че няма да се обади е ясно. Първото му изречение показва какво ще стане с двата въпороса. Така зададени и те, пак са в състояние да провокират. Ма не ми е ясно що го накацахте като мухи на г@вно. Че е г@вно е ясно, провокацията също. Кацането на мухите е интересно. Явно и целта също е постигната.
        Темата така тръгнА, че едва ли ще пише, ма барем да чете.
        ...

        Я някой Дъстерист да каже, какъв е заводския размер гуми и, евентуално, колко големи гуми биха могли да се сложат без да се бара нищо, или почти нищо ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Дачия Дъстър

          Заводските гуми са 215/65R16, като джантите са 6,5J. Най-често гумата е някаква всесезонка на Континентал, дето става само за лятна.
          Максималнит размер, без да опира никъде и без да се правят никакви интервенции е 225/70R16.
          Увеличава клиренса с почти 2 сантиметра. Т.е. увеличава заводският клиренс от 21 сантиметра, до 23 сантиметра.

          Ето едно видео на рашънките, където мисля го мъчат точно с такъв размер BG Goodrich AT, за ориентир (от 01:20 говори за гумите): https://youtu.be/iI5Rcbh1YIs
          Последно редактирано от Vitku; 04-01-17, 10:51.

          Коментар


          • #35
            От: Дачия Дъстър

            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
            Заводските гуми са 215/65R16, като джантите са 6,5J. Най-често гумата е някаква всесезонка на Континентал, дето става само за лятна.
            Моите заводски са всесезонни Мишелин и ги търкалям 5-та година, зиме и лете. Само за лед не стават.

            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
            Максималнит размер, без да опира никъде и без да се правят никакви интервенции е 225/70R16.
            Това е недоказано твърдение от форумите. Такъв размер е монтиран на мудстера, но там има доста промени.
            На практика при завой предните със сигурност ще опират в калобраните. Без калобрани - не знам, може и да опира по-малко
            Но 215/70/16 ще станат със сигурност, което води до повдигане с малко над 1 см.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #36
              От: Дачия Дъстър

              На видеото човека твърди, че точно това е размера. Е, може да лъже, знам ли. Какви доказателства търсиш? Нашите са служебни и всичките са със заводският размер и в момента - зимни мишелинки. Та няма от първа ръка опит.
              Писах и в Дачия форума, където също си активен, да видим колегите там какво ще споделят от опит. Евентуално ако това може да мине за доказателство.
              Последно редактирано от Vitku; 04-01-17, 11:51.

              Коментар


              • #37
                От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Тоя дизел работи перфектно с руските горива - демек спокич.
                ...фольц сказал - "иди в жопу, я солярку откусить не могу"

                То това са проблемите на нафтата, до другите не сме много дорасли.

                Коментар


                • #38
                  От: Дачия Дъстър

                  @Vitku: за размера на гумите си прав, аз съм се отнесъл
                  На мудстера са 225/75/16, което е +58 мм в диаметър и е много
                  225/70/16 би трябвало да влезе. +36 мм диаметър, 18 мм повдигане, обаче ще е на косъм. Малко кал и ще почне да опира ...
                  Така изглежда с 225/75/16 :
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от kbot; 04-01-17, 13:54.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дачия Дъстър

                    Не е зле да се предвиди и малко място за вериги

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дачия Дъстър

                      Много преди да му потрябват вериги, пътят ще е задръстен от закъсали ТИРове и леки коли...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Много преди да му потрябват вериги, пътят ще е задръстен от закъсали ТИРове и леки коли...
                        То това важи не само за Дъстър.

                        Не знам как е сега по проходите, ама преди няколко години редовно пускаха нагоре само с вериги.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дачия Дъстър

                          В моя скромен опит, когато съм бил с 4х4, никога не са ми искали вериги полицаите... Ако се ползва с весезонни гуми има някакъв резон от вериги
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дачия Дъстър

                            Благодаря за отговорите. Явно тези дъстъри няма да са толкова проходими по някои язовири из страната където, мисля да го използвам. В момента разглеждам и Лада Urban и обикновенната Нива...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от jtgtjg Преглед на мнение
                              ...В момента разглеждам и Лада Urban и обикновенната Нива...
                              Веднага се върни на Дъстър.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Веднага се върни на Дъстър.
                                Защо пък,нека да започне с Нивата.
                                Поне ще научи нещо,може и монтьор да стане.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X