Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Прав си, това го забравих в сметките а съм карал направо х1 на бързи.И все пак 0.4 не е малка разлика като става въпрос за предавателно число.Още си спомням каква радост ме обзе като успях да насадя 5 степенна кутия на жигулито и как и "олекна" на колата,а там разликата е само 0.18.

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      На повечето 4х4 с бавни предавки трета бавна е почти еднаква с първа бърза.
      При мен

      1- 3.97
      2- 2.34
      3- 1.46
      4-1
      5- 0.85
      Бавните ми са 2.483:1, та Русев е прав.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 20-03-19, 22:48. Причина: Корекция с точните пр. числа
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Най-вероятно 1 от 5,ама не съм запознат със тоя туч на рашън мисълта.Както и да е,нищо вярно няма във тая превзета формула.Тва си е чиста зарибявка измислена от счетоводители за печелене на клиенти.
        Според твойта логика, ако имаш само един задвижващ мост или два с централен диф е едно и също. Даже трябва да е по-зле, понеже което и колело да вдигнеш на нива без блокаж колата ще спре, а на такава с един мост, ако вдигнеш незадвижващо колело ще продължи .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Не е коректно да се съпоставя най-лошия вариант за 4х4 с отворени дифове и кола с един задвижващ мост.Оказвал съм се на едно и също място с няколко различни коли - стръмно изкачване,песъклива настилка, където кола с предно върти отчаяно и двете гуми и не може да се изкатери без добра засилка, а с няколко 4х4, включително и парт тайм на задно съм минавал при същите условия без да усетя някакво пребуксуване.

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Прав си, това го забравих в сметките а съм карал направо х1 на бързи.И все пак 0.4 не е малка разлика като става въпрос за предавателно число.Още си спомням каква радост ме обзе като успях да насадя 5 степенна кутия на жигулито и как и "олекна" на колата,а там разликата е само 0.18.
            При толкова високи предавателни числа на тези ниски предавки, тая разлика не можеш да я усетиш, за разлика от при високите предавки.
            Дори и като процент 0,4 от 4,5-4,9 е по-малко от 8-10%, а 0,18 от 1, е 18%.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Значи излиза че съм екстрасенс?
              Без да съм го смятал само по поведението на колата усещах,че има разлика, най-вече в това, че мотора се усеща малко по-жив при преодоляване на препятсвия на на пълна газ.

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Първите три са по спомен, да не ровя

                1- 3.8
                2- 2.6
                3- 1.6
                4-1
                5- 0.83
                Бавните ми са 2.483:1, та Русев е прав, първа е една идея по-бърза от трета бавна, като и четвърта бавна от втора.
                Лека корекция. Първа ти е 3,969 и е малко по-бавна от трета(1,457) бавна(общо към 3,6). А четвърта бавна(2,48 ) е малко по-бавна от втора бърза(2,341). Пета бавна е към 2,11, демек малко над втора бърза.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Лека корекция. Първа ти е 3,969 и е малко по-бавна от трета(1,457) бавна(общо към 3,6). А четвърта бавна(2,48 ) е малко по-бавна от втора бърза(2,341). Пета бавна е към 2,11, демек малко над втора бърза.
                  Сега ти виждам поста, но и ги корегирах с точните.

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  При мен

                  1- 3.97
                  2- 2.34
                  3- 1.46
                  4-1
                  5- 0.85
                  Бавните ми са 2.483:1, та Русев е прав.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    https://youtu.be/yAFs2WzPwlQ Интересно

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Ето друго . Става с всяка кола. Само трябва да си я прежалил и е добре да не ти е единствената
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Бахти и чекията,днес сме с още по нова.

                        Някой умник е решил тая арматура да те ръга в задника на задната седалка.



                        Класика



                        Колената ми опират в предната седалка.

                        Това всичко разбира се,няма отношение към оффроуд качествата ако изобщо допуснем че има такива.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Я кажи сега колко си висок и колко тоя дето кара.Така да не стане събрахме се 5ма волейболисти и ни е тегаво.
                          А това че някой си стопнисва колата с висящи лампи в нея си е негов избор.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Подозирам, че висящата лампа е в хода на инсталирането на нещо и после ще си отиде на мястото.

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Бахти и чекията,днес сме с още по нова.

                              Някой умник е решил тая арматура да те ръга в задника на задната седалка.
                              Тази арматура е Изофикс за детски седалки
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Подозирам, че висящата лампа е в хода на инсталирането на нещо и после ще си отиде на мястото.
                                Не,пада си докато караме



                                От ляво е колата на жената,със 235/70/15

                                Нека да се има в предвид че дъстъра с десните гуми е с около 13-15 см по ниско.Тоест дясната страна е на асфалта,лявата на тротоара.Ако го кача хоризонтално,левия праг ще падне още.
                                Последно редактирано от Roninn; 23-03-19, 16:34.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X