Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дачия Дъстър

    И аз да оцапам темата!Бензин 4*4.Нафтата хубаво нещо,ама да е нова колата.А пък и всички знаем качеството на БГ горивата и как ги понасят модерните коли.

    Коментар


    • #17
      От: Дачия Дъстър

      Тоя дизел работи перфектно с руските горива - демек спокич.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Дачия Дъстър

        Колегата така или иначе никъде не споменава нищо за офроуд,така че и Дачия не му пречи.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #19
          От: Дачия Дъстър

          Къф офройд бе, пичуи ?!

          Първоначално публикуван от jtgtjg Преглед на мнение
          Здравейте, колеги мисля да си закупя нов или на оказион Дачия Дъстър, но имам два въпроса, които могат да породят други въпроси.
          1. Имам модели със задвижване 4x2, та как да го разбирам?
          2. Имам версии 1,5 dci 110 коня и комбинация газ с бензин 115 коня, кой е по-удачен?
          Благодаря предварително за отговорите Ви.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Дачия Дъстър

            Колега, разказвах го в една друга тема, но тя не беше по конкретната марка, та сега - пак.
            Имаме служебни, дизел, 4х2 и 4х4. Карат се от много народ, по схемата "Палиш, газ и по задачи". Абсолютно безпроблемни към момента. Имаме си тука в района един известен баир - три последователни завоя и после близо километър нагоре и пак три завоя. С пет човека, на шеста и съвсем спокоен двигател си тръгвам на съвсем прилично ускоряване когато си поискам и без притеснения. Много икономични и за мен - приятни за каране. В ръководството, по спомен, е написано - при нормални пътни условия - 4х2, при усложнени - копчето А, при условия извън пътя - 4х4. Съвсем кратко и ясно, при интерес утре ще снимам страницата. Според колегата който редовно кара и двете, 4х2 е съвсем достатъчно за шосето, а аз имам по-малко опит и на 99% казвам, че това е вярно. Надявам се следващите 2-3 месеца да имам шанс да пробвам различните режими. Оттам нататък въпрос на сметки - километри къде и кога и т.н. За обслужването няма да коментирам.
            И пак по повод 4х4 - долу горе от началото на века имам преки и конкретни наблюдения на служебни леки 4х2 - за всяко време на денонощието и годината имаме изобщо 2-3 случая кола да се върне от път и да мине по друг маршрут заради затворен участък от републиканската мрежа. За района на Централна Сев. България и посока София говорим.

            Коментар


            • #21
              От: Дачия Дъстър

              Струва ми се,че колегата няма да се обади повече.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #22
                От: Дачия Дъстър

                Просто е питал в грешния форум
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #23
                  От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Просто е питал в грешния форум
                  Твърде е възможно...
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Всъщност 4х2 си е в пъти по-честно от 4х4 он диманд (дето е 4х4 ама баш курамиянко) ...
                    Честно-честно, ,колко да е честно ... Все пак 4х4 има положение Lock на муфата. Пък и първа бавна имат 6-степенните. Тежи само 1300 кг и 110 коня си го теглят много прилично. Та Дъстъра е най-джипоподобния паркетник от новото поколение.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дачия Дъстър

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Та Дъстъра е най-джипоподобния паркетник от новото поколение.
                      Тва е ясно :

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      дъстъра [...] е по-проходим от нивата.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дачия Дъстър

                        Това е на кантар.
                        Зависи от гарнитурата.

                        Преди две-три години, не си спомням кога точно, Дачия имаха заводски отбор да участват на Бреслау Балкан. От две машини едната дефектира, но другата май се добра до финала. Това по трасето на тежкия клас. Искаха да се докажат, че стават и за по-сериозен офроуд. Ми не ставаха, ама се пънеха...
                        Ама явно шофьорите знаеха какво правят(румънците са по-напред от нас в офроуда), та докараха едната машина на финала.
                        С Нива не съм виждал чак такива извращения, но пък пак си зависи колко акъл има гарнитурата, и колко е прежалена нивата.

                        Май пак стигнахме до вечното правило-една машина за да минава-трябва да е прежалена.
                        Па може и да не е джип...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дачия Дъстър

                          Това не е мое мнение, а на целокупния руски народ. Правят си ги и двата клозета и си им се радват и си ги карат.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дачия Дъстър

                            Всъщност баш за Дъстъра не е толкова безсмислена версията "4х2" - има приличен пътен просвет в сравнение с обикновен хечбек /на някои от новите предницата е на 10см от асфалта и закача на пътя, а за бордюрите да не говорим/... Дачията все пак е бюджетен автомобил, а има доста по-луксозни "куци коне" 4х2... Особено много ги тачат в Америка...
                            Интериорът е доста зле, иначе дизелът си е доста добър вариант за служебен автомобил с опция за излизане по черни пътища.
                            В Европа е хит - продажбите са немалки.
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Това не е мое мнение, а на целокупния руски народ. Правят си ги и двата клозета и си им се радват и си ги карат.
                              Мен ако питаш са си живи "нужници",ама гледам те влече по минетчийски,и звучи къде-къде по-изтънчено.

                              P.S. И двата нужника са 1х3...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дачия Дъстър

                                Че няма да се обади е ясно. Първото му изречение показва какво ще стане с двата въпороса. Така зададени и те, пак са в състояние да провокират. Ма не ми е ясно що го накацахте като мухи на г@вно. Че е г@вно е ясно, провокацията също. Кацането на мухите е интересно. Явно и целта също е постигната.
                                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X