Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Абе дъстъра си е чудесен , еле пък варианта Рено
    Баса беше да се съберем и да направим малко простотии на дърти години .
    Ще докажем че глупостта в мас е жива , нищо друго
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Аз пък искам да видя това реализирано от една друга затворена тема и един неосъществен бас

      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=222498&page=2

      Първоначално публикуван от to6o Преглед на мнение
      Не знам какво могат новите Патрули, дано да нямат двумасови маховици и ежери.
      Обаче ще споделя какво прави старият 3.3 турбо дизел. 4 тона тухли, в него /товарен/ и в ремаркето, много, много лош горски скален път, 6 метра денивелация на 30 метра /не знам колко градуса е това/ На бавните, без газ за да се не счупят керемиди тухли. А казвам четири тона понеже броя и знам кое колко тежи.

      Така ден след ден, курс след курс....... НДК на връх Ботев мож да закараш материали и да не се развали. Качи 4 тона на нивата, на татата, или да кажем газката. Ще изхвърлят водите най първом.


      Г класата ? За мен стои една идея зад патрола.
      Плащам транспорта на Патрула от всяка точка на мамковината до тестовия полигон който както се вижда е много по лек от споменатите 6 метра на 30 метра денивелация.


      Залагам 2 каси бира че няма да мине с 4 тона товар.
      Последно редактирано от rosen_offroad; 14-03-19, 14:42.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        А не. Дачията е много добра кошница. За сравнение, по проходима е от лада нива.
        Никога
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Проходимостта включва доста фактори.
          Що се отнася до Лада Нива,Дъстър може да я бие само по 1 от тях.
          Що се отнася до сравнение с Москвич също е неуместно.
          Москвича е с колесна формула 4х2 и 5см.по-малък клиренс спрямо Дъстъра.

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            А не. Дачията е много добра кошница. За сравнение, по проходима е от лада нива.
            Тая глупост от доста време се опитваш да я прокараш, но не минава.Късата нива (2121) все още е един от най-проходимите ЛЕКИ автомобили още като излезе от магазина.Може да гори повече,да е шумна,тромава и некомфортна в сравнение с дъстъра,но на пресечен терен се сещам само за един начин да засрами нива - окантарване по диагонал и добре сработвaщ тракшън на дачията.По никакъв начин не омаловажвам възможностите на дачита, но нивата е проектирана в години, в които леките коли са с 20см просвет и метална защита на картера.

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Само за протокола-собствениците на Вранглера и Рейнджа от клипа твърдяха,че Дъстъра,дори и да влезе в трапа,посмъртно не може да излезе от там без чужда помощ
              Та всичко е много относително...
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Тая глупост от доста време се опитваш да я прокараш, но не минава.Късата нива (2121) все още е един от най-проходимите ЛЕКИ автомобили още като излезе от магазина.Може да гори повече,да е шумна,тромава и некомфортна в сравнение с дъстъра,но на пресечен терен се сещам само за един начин да засрами нива - окантарване по диагонал и добре сработвaщ тракшън на дачията.По никакъв начин не омаловажвам възможностите на дачита, но нивата е проектирана в години, в които леките коли са с 20см просвет и метална защита на картера.
                Тази глупост, както му викаш, се споделя от целия руски интернет. Та те така те
                Всеки е свободен да вярва в каквото си иска, разбира се.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Понеже нюанса от москала се прехвърли към Нивата...

                  https://www.youtube.com/watch?v=PMfScuhFuKk

                  Подобни клипчета много, това е най-краткото.
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Този клип го гледах преди доста време, но и тогава и сега не забелязах дъстъра да блести с нещо пред нивата.Освен умните накладки не мога да се напъна да се сетя за нещо друго?Не съм 100% наясно със системата за 4х4 на дъстъра, но за мен екстрата на нива бавни скорости със и без блокаж си е благинка.

                    Та някой може ли да ме просветли какво е това предимство поради, което "руският интернет е луд по нея" "собствениците на патрол и вранглер го мразят"

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Имам чувството, че в тази тема се провежда някакъв социологически експеримент

                      Колко от вас са се качвали в Дъстър ,това е един отличен(почти) семеен ежедневен автомобил.Същия той,притежава оффроуд качества точно толкова колкото и х3 Нисан кашкай и тем подобни.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Същия той,притежава оффроуд качества точно толкова колкото и х3 Нисан кашкай и тем подобни.
                        Една идея над тях, чисто геометрично и заради бавната първа скорост. Дребни подробности, но вършат работа. Съгласен съм, че не е хептен истински офроадер, но за класа си е екстра - и едноокия е цар между слепите.
                        Казано другояче- конкурентите му ще си изгубят по-рано пластмасите(поне) при движение извън пътя, и това ще им струва по-скъпо. Това защото по-скъпите паркетници, са ориентирани към хора, които могат да си позволят и по-сериозен джип за извън пътя. А Дачията е за по-бедни, които искат да може да прави колкото се може по-разнообразни неща на ниска цена.

                        ПП: Нещо като разликата между Лада/Жигули, и Москвич от едно време.
                        Последно редактирано от cecoa1; 15-03-19, 00:16.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Дъстъра без да му премахнеш електронните защити не става! Вървял съм пеш до Снежанка, заради 15 см сняг по пътя .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Бири ,кебапчета залагате,ма не сравнявайте Нива с Дъстър!Грехота е!Там където Нивата минава ,Дъстъра остава.Иначе терена и клиповете много лъжат след като минат през снимащо устройство.Реалноста е много различна.Имам много клипове от планински пътища ,където едвам се пълзи на първа бавна ,джипа стъпва по камънаците и скалите на диагонал ,на места пред тебе само небе и кахо пусна клипа все едно карам по равен планински път,та така и от тоя клип.Може и да мине некой гоуф с много изсилване и гяволии ,ма трудна работа и тревата лъже ,не е суха .Дори да е суха ми се види от тая твърдата ,а по такава като дете съм се парзалял с дървена вала за сено и нещо по тежко върху нея трудно се движи.Внимавайте с басовете ,че каса бира и скара и да изгубиш от свои хора е приятно,ма за тебе си остава процент идънка от която нищо не зависи разбира се,ма за една ливада от София до Шумен си е приключение самото пътуване особено събота и неделя.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Дъстъра без да му премахнеш електронните защити не става! Вървял съм пеш до Снежанка, заради 15 см сняг по пътя .
                              На около 15 см.сняг не можах да го вкарам в двора ,че и остана перпендикулярно на главен път,та бутахме да освободя пътя.И това на равно.

                              Торпедото му е дълго,събира снега отдолу и ляга с предницата ,предните гуми увисват и е мъртвец.

                              Галопера мина от там без да разбере че има сняг с летни гуми.Проправих път около 30 метра да вкарам дъстъра

                              Дъстъра беше с 4 чисто нови зимни гуми ,чисто нов и той
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Имам чувството, че в тази тема се провежда някакъв социологически експеримент

                                Колко от вас са се качвали в Дъстър ,това е един отличен(почти) семеен ежедневен автомобил.Същия той,притежава оффроуд качества точно толкова колкото и х3 Нисан кашкай и тем подобни.
                                Аз доста пъти съм се качвал като шофьор и като пътник, но никога не съм го пробвал извън пътя, не се е налагало.Пък сега ме налегна един мерак, другото горе долу ми е ясно, но ми е интересно да пробвам как работи интелигентното 4х4.До сега всичките ми сблъсъци с интелигентни 4х4 са били свързани с псуване, ядове и накрая премахване на бушони, за да се умори системата.Нняма сила, която да ме убеди,че късата първа предавка замазва нуждата от бавни скорости,за камион и бус, който се движи по асфалта може да ги замества.Извън пътя си е гадост,особено като започнеш да се спускаш по стръмен и тесен път и късата първа, вече ти се вижда дълга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X