Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Багаж за двама души ( единият е жена

    Ето така пътуваме със СПАС и нямаме никакви проблеми.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5739988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00063.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5739989
    Като подчертавам че сме "чаршаф туристи" и не мъкнем къмпинг оборудване.А относно защитата ценните неща в раничката на гърба ,каските заключени а гащите ако искат да ги крадат
    Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
    0889 619 319

    Коментар


    • #92
      От: Багаж за двама души ( единият е жена

      Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
      Питам колеги, които са правили подобни пътувания, как се са разбрали с нежната част за обема на багажа, който могат да вземат.
      Аз се разбирам така: "- Ето тук трябва да събереш твоя багаж" и показвам останалото място след като съм сложил "къмпинг оборудването" и моите дрехи, които обикновено са една средностатистическа найлонова торба от супермаркет. Алтернатива на куфарите са текстилни дисаги + 75л водонепромокаем сак от Луис, събира доста и се закрепва лесно напречно в/у багажника.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130910_145848.jpg
Прегледи:2
Размер:81.5 КБ
ID:5740120
      Тук всички мотори са с по двама, пътуването е десетина дни из Европа, в багажа има и палатки, чували и шалтета.

      В никакъв случай не се навивай да вземате сешоар, ютия и повече от един чифт "цивилни" обувки /историята познава и такива случаи/

      п.п. Ценните неща + фотоапарат в чантата на резервоара, която се сваля бързо и може да се носи и при кратко спиране. Там са и нещата до които трябва бърз достъп (цигари, телефони, фенерчета, вода, кърпички и т.н.)
      Последно редактирано от nigell; 12-01-17, 23:50.

      Коментар


      • #93
        От: Багаж за двама души ( единият е жена

        А това е един приятел...Много багаж, но и малко "живо тегло"...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1445485976721.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5740121
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #94
          От: Багаж за двама души ( единият е жена

          Ето вариант - и жената доволна.

          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #95
            От: Багаж за двама души ( единият е жена

            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
            Ето вариант - и жената доволна.

            Брей,то така остава място и за кучето и за внучето...
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #96
              От: Багаж за двама души ( единият е жена

              Гледам колегите са ти размътили главата с материал за размисъл. Та и аз да се включа, като човек отчасти минал точно по този път. Казвам отчасти, защото при мен нещата се решиха из основи още на коцептуално ниво. Според мен има няколко ключови фактора:

              1. Поставяне на очаквания и нагласа - Не трябва да се обещава охота и лукс. Или поне не такива, каквито предлага едно "нормално" пътуване. Трябва и има яснота че компромиси и лишения ще има. То в това е и едно от предимствата на един мото-трип - малко да скъсаш със сивото ежедневие. Компромиси ще трябва да се правиш и ти - дали с вида/количеството багаж, дали с това че няма да можеш да караш примерно 5 часа без спирка и т.н. Обикновено тези терзания са само в началото, след това лека полека вируса на мотоциклетния туризъм обладава и двама ви и се превръща в хронична болест за цял живот. Ако обаче в началото не се внимава, той може да бъде попарен от лоши емоции и негативни преживявания. Което пък може да довете до имунитет на организма и безапелационно завръщане към "нормалните" пътувания. Не трябва да има крайности, трябва да се търси златната среда.

              И така след горното есе да пристъпим към багажа:

              2. Багаж - списъци с вещи няма да давам, дадени са достатъчно. А и вида на багажа е строго индивидуално нещо - нещо което е пълна глупост за едни е безценно за други.
              Ще дам няколко съвета, които поне при мен работят чудесно:

              Минимизация - имаше някъде една тема "Големите неща в малките ни куфари" Там има полезни насоки - мини/сгъваеми четки и пасти за зъби. Мини дезодоранти, и т.н. по големите магазини за козметика вече има всякъкви мини щуротии. Ние примерно обикалайки из хотели през цялата година събираме от стаите мини сапунчетата и шампоаните които предлагат. Много са удобни и заемат минимално място. Една голяма микрофибърна кърпа ни е достатъчна и за двамата (за къмпинг или ако няма в хотела) - първо се къпе тя, после аз - дори и доволно мокрър микрофибъра бърше и попива задоволително за едни мъж. Когато достатъчно неща се минимизират, целия багаж става осезаемо по-малък. Също така, пригответе и опаковайте багажа заедно, не само в началото ами и по време на самото пътуване.
              Обикновено първите няколко пъти се взима ненужно голямо количество багаж. С течение на времете човек сам си дава сметка кое му трябва и кое само му пречи. И разбира се пак да се завърна на оня вирус - след време багажа ще се опакова за 20 мин. половината неща се забравят и на никой няма да му дреме :-Р

              3. Направете едно пробно пътуване за 3-4 дена някъде по-близичко, след което пак обсъдете багажа. Много помага за изясняване на картинката.

              4. Можеш да си позволиш да "насецаш" страничните куфари/дисаги, но внимавай с топ-касата. Остави я възможно най-празна.

              Според мен два малки куфара/дисаги, топ-каса и евентуално чанта на резервоара са предостатъчни да се вземе необходимия антураж без никакви сериозни лишения.

              Туй от мен.

              Поздрави,
              Калин.
              Калин - О88 б579I9I
              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

              Коментар


              • #97
                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                Калине, благодаря
                Само да взема новите куфари и почваме сухи тренировки по събиране на багаж
                Благодаря на всички, които се отзоваха.
                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X