Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Багаж за двама души ( единият е жена

    Шурето с неговото Балканче - 50 кубика - 3 коня, ходи чак до Македония на времето. Но сам на мотора и само с една пластмасова щайга отзад на багажника. За няколкостотин километра само една спукана гума и два-три пъти центровка на чукчето и наковалнята от плочката за запалването. Един път беше ходил с това Балканче и на море. Пазарджик - Бургас и обратно...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #77
      От: Багаж за двама души ( единият е жена

      Хм...току що проверих параметрите за Дювила...233кг. е масата на самия мотор без течностите в сухо положение и...514кг. му дават макс зареден и натоварен.
      Елементарната сметка показва след като махна около 26кг. бензин, масло, антифриз и сп. течност..., че остава да го товаря до 255кг....
      Ако тази сметка е вярна, то бива.Аз и жената сме около 170кг. и остават едни скромни 85кг. за товар...
      Честно казано, аз едва ли ще успея да му натоваря чак толкова отгоре...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #78
        От: Багаж за двама души ( единият е жена

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Тъй като в повечето случаи пътуването ми е пасажер зад мен и багаж в три куфара, ще споделя и моето мнение по въпроса.
        Аз и жена ми общо сме около 180кг., мотоциклета ми е около 200кг. идея нямам колко събират куфарите в килограми, но при път се пълнят до капаците!Само за ориентация да вметна, че единия страничен куфар събира прави 8 бр. ПВС шишета по 1,5 лт. минерална вода.Топ касата ми е оригинална и малка /събира една каска и разни дребни атрибути, ръкавици, телефони и цигари/ ... предстои смяна.Машината е около 50 сс. и доволно се движи както на равно, така и по дългите изкачвания.
        Купих малка двуместна палатка, която смятам това лято да разпъна на няколко пъти в Гърция, обаче за малко не се събира в куфара така, че ще мисля вързване над капака на един от куфарите, а на другия шалте или нещо което не се събира вътре.За дрехи, храна, биричка и инструменти двата странични куфара са повече от достатъчни.
        Това ми е машината!
        Имам същия. Мокрото тегло го дават 192кг. Максималното - 380кг. Следователно полезното е 188кг. Ако ще возиш жената можеш да си позволиш максимум топ-касата (сегашната) и една раничка в добавка багаж.
        Сегашната ти каса заедно със съдържанието е към 5-6кг. Куфарите със съдържанието са къде 30-35кг. Добавяш един дюфел и две резервни гуми и си готов за дълго соло пътуване.
        Другите варианти ти прецакват бавно, но злостно рамата на опашката, задното окачване, лагерите на линковете на амортисьора и задното колело, както и поведението на мотора като цяло на пътя.
        Голяма каса не ти трябва реално, за разлика от чанта за "резервоара". Да носиш до Гърция инструменти, различни от тези под седалката, е тотално излишно. За лятото, надувни дюшеци са по-добра идея от шалтета.

        Коментар


        • #79
          От: Багаж за двама души ( единият е жена

          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
          Ще ти потърся , на теб винаги бих помогнал с какво то мога.
          Благодаря ти предварително братле...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #80
            От: Багаж за двама души ( единият е жена

            И аз да се включа,какво мислите за раници вместо страничните куфари,куфарите са 35-37 литрови,раниците може да са по 60,леки са,водоустойчиви,лесно се свалят и се продължава с тях,ако са добре укрепени,стават добро решение.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Atacama-Adventure-Luggage-System-01.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5739939
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #81
              От: Багаж за двама души ( единият е жена

              Бела, имаше тук някъде тема за и против меките и твърдите куфари.Мненията са доста разнопосочни.И за едните и за другите си има и предимства и недостатъци.В дискусията в общи линии надделя мнението, че за различните типове експедиции, са подходящи според условията, терена и рисковете по дадената дестинация и различните типове.
              За моето каране и за моите бъдещи експедиции стават и двата варианта, като текстилните дисаги/раници/са ми най-лесното и най-бюджетното решение...Единственото което ме възпира за сега е въпроса за сигурността, защото докато твърдия куфар можеш да го заключиш, текстилния не можеш...или поне е доста сложно и много скъпо...
              П.П.Намерих темата..ето...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127913
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #82
                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Бела, имаше тук някъде тема за и против меките и твърдите куфари.Мненията са доста разнопосочни.И за едните и за другите си има и предимства и недостатъци.В дискусията в общи линии надделя мнението, че за различните типове експедиции, са подходящи според условията, терена и рисковете по дадената дестинация и различните типове.
                За моето каране и за моите бъдещи експедиции стават и двата варианта, като текстилните дисаги/раници/са ми най-лесното и най-бюджетното решение...Единственото което ме възпира за сега е въпроса за сигурността, защото докато твърдия куфар можеш да го заключиш, текстилния не можеш...или поне е доста сложно и много скъпо...
                П.П.Намерих темата..ето...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127913
                Мерси Любчо,моето мнение е че текстилните са по добро решение,относно сигурността,ако някой ти хареса куфара-негов е,нали се сещаш че тая малка ключалка не е пречка за никой,даже по добре че раниците винаги може да са с теб на гърба ти,а куфарите са неудобни за носене.
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #83
                  От: Багаж за двама души ( единият е жена

                  Ако търсите, комфорт, безопасност и сигурност, по-добре тръгнете с кола, а още по-добре си останете в къщи.
                  Напомням, че при мото(ту)ризма е се търсят съвсем други "идеали" иначе има риск да се превърнем в такава жалка картинка:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swiss-bike-overloaded.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5739957


                  Изчисления какво 3-цифрено число килограми да се натоварят на мотор, за 10 дни из Европа, според мен отивате към крайност !?


                  За 10 дни в Европа ви трябват каските (задължително по закон), мото-якета, дъждобрани, мото-обувки, навигация (незадължително), бельо, леки удобни дрехи и обувки за ходене, един несесер с най-необходимите козм. принадлежности (по желание).
                  За мотора само най-необходимото, няколко ключа, спрей за верига, някое кабелче, бушонче, комплект за спукана гума, без никакви части. Техика - фотоапарат и телефон, а може само телефон, ако има прилична камера.

                  Всичко се събира в един 50 л сак, една чанта за резервоар и една раница на гърба на пътника от по-удобните, ако нямате каси или куфари.
                  Всичко останало, ако ви се наложи можете да го купите по-лесно навсякъде в Европа, да не казвам и по-евтино ...


                  Не съм сложил палатки в сметката.


                  Не забравяйте за какво сте тръгнали !



                  Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                  но съм сигурен че ще ме накарат да вземем някоя друга рокля, токчета и
                  Надявам се, че това е шега.

                  ПС: Само за протокола: Натоварения мотор предизвиква повече внимание, в това число и нежелано.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Багаж за двама души ( единият е жена

                    Нас нали все ни хапе кучето,та се готвим за приятни тракове..
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Багаж за двама души ( единият е жена

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Друго решение е да се вози мома, която е 45 кила с мокри дрехи .
                      Тя моята толкоз беше кога се излъга, ама след 2 келеша вече не е! Но проблема не е в нейната 1/3, а в моите 2/3 от допустимото тегло!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Багаж за двама души ( единият е жена

                        Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                        Ако търсите, комфорт, безопасност и сигурност, по-добре тръгнете с кола, а още по-добре си останете в къщи.
                        Напомням, че при мото(ту)ризма е се търсят съвсем други "идеали" иначе има риск да се превърнем в такава жалка картинка:


                        [ATTACH=CONFIG]897634[/ATTACH]
                        Такава "жалка" картинка беше веднъж МЗ-тката ми като се прибирах от вилата към града, но най-отгоре се кипреше и печка "Раховец". Аз седях на резервоара за баланс а амортесьорите бяха сгънати до твърдо положение! Още нямаше цифрова снимачна техника тогава за съжаление!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Багаж за двама души ( единият е жена

                          Любашки имаш лични съобщения ако намеря още нещо ще ти пратя и тях
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Багаж за двама души ( единият е жена

                            Една бюджетна концепция (от нета):



                            Става дума за страничните куфари Dewalt DS300, по 100 лв /бр
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #89
                              От: Багаж за двама души ( единият е жена

                              Това ми изглежда малко прекалено...Имам чувството, че мотор няма между куфарите...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Това ми изглежда малко прекалено...Имам чувството, че мотор няма между куфарите...
                                Ето и с големия за топкейс:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eKh68qyl.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5739968
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X