Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5
Резултати 81 до 97 от 97

Тема: Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране От: Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Бела, имаше тук някъде тема за и против меките и твърдите куфари.Мненията са доста разнопосочни.И за едните и за другите си има и предимства и недостатъци.В дискусията в общи линии надделя мнението, че за различните типове експедиции, са подходящи според условията, терена и рисковете по дадената дестинация и различните типове.
    За моето каране и за моите бъдещи експедиции стават и двата варианта, като текстилните дисаги/раници/са ми най-лесното и най-бюджетното решение...Единственото което ме възпира за сега е въпроса за сигурността, защото докато твърдия куфар можеш да го заключиш, текстилния не можеш...или поне е доста сложно и много скъпо...
    П.П.Намерих темата..ето...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127913
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

belata е офлайн Старши участник | news || СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Стара Загора
    Публикации
    2,730
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    Бела, имаше тук някъде тема за и против меките и твърдите куфари.Мненията са доста разнопосочни.И за едните и за другите си има и предимства и недостатъци.В дискусията в общи линии надделя мнението, че за различните типове експедиции, са подходящи според условията, терена и рисковете по дадената дестинация и различните типове.
    За моето каране и за моите бъдещи експедиции стават и двата варианта, като текстилните дисаги/раници/са ми най-лесното и най-бюджетното решение...Единственото което ме възпира за сега е въпроса за сигурността, защото докато твърдия куфар можеш да го заключиш, текстилния не можеш...или поне е доста сложно и много скъпо...
    П.П.Намерих темата..ето...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127913
    Мерси Любчо,моето мнение е че текстилните са по добро решение,относно сигурността,ако някой ти хареса куфара-негов е,нали се сещаш че тая малка ключалка не е пречка за никой,даже по добре че раниците винаги може да са с теб на гърба ти,а куфарите са неудобни за носене.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

Публикации
    182
    Точки (при гласуване)
    6

Ако търсите, комфорт, безопасност и сигурност, по-добре тръгнете с кола, а още по-добре си останете в къщи.
    Напомням, че при мото(ту)ризма е се търсят съвсем други "идеали" иначе има риск да се превърнем в такава жалка картинка:

Име:  swiss-bike-overloaded.jpg
Прегледи: 460
Размер:  97.4 Кб

Изчисления какво 3-цифрено число килограми да се натоварят на мотор, за 10 дни из Европа, според мен отивате към крайност !?

За 10 дни в Европа ви трябват каските (задължително по закон), мото-якета, дъждобрани, мото-обувки, навигация (незадължително), бельо, леки удобни дрехи и обувки за ходене, един несесер с най-необходимите козм. принадлежности (по желание).
    За мотора само най-необходимото, няколко ключа, спрей за верига, някое кабелче, бушонче, комплект за спукана гума, без никакви части. Техика - фотоапарат и телефон, а може само телефон, ако има прилична камера.

Всичко се събира в един 50 л сак, една чанта за резервоар и една раница на гърба на пътника от по-удобните, ако нямате каси или куфари.
    Всичко останало, ако ви се наложи можете да го купите по-лесно навсякъде в Европа, да не казвам и по-евтино ...

Не съм сложил палатки в сметката.

Не забравяйте за какво сте тръгнали !

Цитат Мнение на capt_morgan Преглед на публикациите
    но съм сигурен че ще ме накарат да вземем някоя друга рокля, токчета и
    Надявам се, че това е шега.

ПС: Само за протокола: Натоварения мотор предизвиква повече внимание, в това число и нежелано.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    2,730
    Точки (при гласуване)
    17

Нас нали все ни хапе кучето,та се готвим за приятни тракове..
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

Място
    Sandanski
    Публикации
    3,673
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на ezhko Преглед на публикациите
    Друго решение е да се вози мома, която е 45 кила с мокри дрехи .
    Тя моята толкоз беше кога се излъга, ама след 2 келеша вече не е! Но проблема не е в нейната 1/3, а в моите 2/3 от допустимото тегло!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

Място
    Sandanski
    Публикации
    3,673
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Ro-di Преглед на публикациите
    Ако търсите, комфорт, безопасност и сигурност, по-добре тръгнете с кола, а още по-добре си останете в къщи.
    Напомням, че при мото(ту)ризма е се търсят съвсем други "идеали" иначе има риск да се превърнем в такава жалка картинка:

Име:  swiss-bike-overloaded.jpg
Прегледи: 460
Размер:  97.4 Кб
    Такава "жалка" картинка беше веднъж МЗ-тката ми като се прибирах от вилата към града, но най-отгоре се кипреше и печка "Раховец". Аз седях на резервоара за баланс а амортесьорите бяха сгънати до твърдо положение! Още нямаше цифрова снимачна техника тогава за съжаление!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

Място
    sofia
    Публикации
    1,682
    Точки (при гласуване)
    16

Любашки имаш лични съобщения ако намеря още нещо ще ти пратя и тях
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,518
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Една бюджетна концепция (от нета):

Става дума за страничните куфари Dewalt DS300, по 100 лв /бр
    Бъдете живи и здрави!

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Това ми изглежда малко прекалено...Имам чувството, че мотор няма между куфарите...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,518
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    Това ми изглежда малко прекалено...Имам чувството, че мотор няма между куфарите...
    Ето и с големия за топкейс:

Име:  eKh68qyl.jpg
Прегледи: 409
Размер:  70.6 Кб
    Бъдете живи и здрави!

sozi е офлайн
    Стоян Русинов
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Созопол
    Публикации
    114
    Точки (при гласуване)
    12

Ето така пътуваме със СПАС и нямаме никакви проблеми.
    Име:  1.jpg
Прегледи: 389
Размер:  106.0 КбИме:  CAM00063.jpg
Прегледи: 393
Размер:  104.7 Кб
    Като подчертавам че сме "чаршаф туристи" и не мъкнем къмпинг оборудване.А относно защитата ценните неща в раничката на гърба ,каските заключени а гащите ако искат да ги крадат
    Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
    0889 619 319

Място
    София
    Публикации
    388
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на capt_morgan Преглед на публикациите
    Питам колеги, които са правили подобни пътувания, как се са разбрали с нежната част за обема на багажа, който могат да вземат.
    Аз се разбирам така: "- Ето тук трябва да събереш твоя багаж" и показвам останалото място след като съм сложил "къмпинг оборудването" и моите дрехи, които обикновено са една средностатистическа найлонова торба от супермаркет. Алтернатива на куфарите са текстилни дисаги + 75л водонепромокаем сак от Луис, събира доста и се закрепва лесно напречно в/у багажника.
    Име:  IMG_20130910_145848.jpg
Прегледи: 329
Размер:  81.5 Кб
    Тук всички мотори са с по двама, пътуването е десетина дни из Европа, в багажа има и палатки, чували и шалтета.

В никакъв случай не се навивай да вземате сешоар, ютия и повече от един чифт "цивилни" обувки /историята познава и такива случаи/

п.п. Ценните неща + фотоапарат в чантата на резервоара, която се сваля бързо и може да се носи и при кратко спиране. Там са и нещата до които трябва бърз достъп (цигари, телефони, фенерчета, вода, кърпички и т.н.)
    Последно редактиран от nigell ; 12-01-17 в 23:50

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,518
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

А това е един приятел...Много багаж, но и малко "живо тегло"...

Име:  FB_IMG_1445485976721.jpg
Прегледи: 319
Размер:  94.8 Кб
    Бъдете живи и здрави!

Място
    с. Бистрица, Софийско
    Публикации
    2,427
    Точки (при гласуване)
    19

Ето вариант - и жената доволна.

The Flat Earth Society has members all around the globe.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    2,730
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Вива ViRuS4eto Преглед на публикациите
    Ето вариант - и жената доволна.

Брей,то така остава място и за кучето и за внучето...

Място
    с.Лозен
    Публикации
    187
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

Гледам колегите са ти размътили главата с материал за размисъл. Та и аз да се включа, като човек отчасти минал точно по този път. Казвам отчасти, защото при мен нещата се решиха из основи още на коцептуално ниво. Според мен има няколко ключови фактора:

1. Поставяне на очаквания и нагласа - Не трябва да се обещава охота и лукс. Или поне не такива, каквито предлага едно "нормално" пътуване. Трябва и има яснота че компромиси и лишения ще има. То в това е и едно от предимствата на един мото-трип - малко да скъсаш със сивото ежедневие. Компромиси ще трябва да се правиш и ти - дали с вида/количеството багаж, дали с това че няма да можеш да караш примерно 5 часа без спирка и т.н. Обикновено тези терзания са само в началото, след това лека полека вируса на мотоциклетния туризъм обладава и двама ви и се превръща в хронична болест за цял живот. Ако обаче в началото не се внимава, той може да бъде попарен от лоши емоции и негативни преживявания. Което пък може да довете до имунитет на организма и безапелационно завръщане към "нормалните" пътувания. Не трябва да има крайности, трябва да се търси златната среда.

И така след горното есе да пристъпим към багажа:

2. Багаж - списъци с вещи няма да давам, дадени са достатъчно. А и вида на багажа е строго индивидуално нещо - нещо което е пълна глупост за едни е безценно за други.
    Ще дам няколко съвета, които поне при мен работят чудесно:

Минимизация - имаше някъде една тема "Големите неща в малките ни куфари" Там има полезни насоки - мини/сгъваеми четки и пасти за зъби. Мини дезодоранти, и т.н. по големите магазини за козметика вече има всякъкви мини щуротии. Ние примерно обикалайки из хотели през цялата година събираме от стаите мини сапунчетата и шампоаните които предлагат. Много са удобни и заемат минимално място. Една голяма микрофибърна кърпа ни е достатъчна и за двамата (за къмпинг или ако няма в хотела) - първо се къпе тя, после аз - дори и доволно мокрър микрофибъра бърше и попива задоволително за едни мъж. Когато достатъчно неща се минимизират, целия багаж става осезаемо по-малък. Също така, пригответе и опаковайте багажа заедно, не само в началото ами и по време на самото пътуване.
    Обикновено първите няколко пъти се взима ненужно голямо количество багаж. С течение на времете човек сам си дава сметка кое му трябва и кое само му пречи. И разбира се пак да се завърна на оня вирус - след време багажа ще се опакова за 20 мин. половината неща се забравят и на никой няма да му дреме :-Р

3. Направете едно пробно пътуване за 3-4 дена някъде по-близичко, след което пак обсъдете багажа. Много помага за изясняване на картинката.

4. Можеш да си позволиш да "насецаш" страничните куфари/дисаги, но внимавай с топ-касата. Остави я възможно най-празна.

Според мен два малки куфара/дисаги, топ-каса и евентуално чанта на резервоара са предостатъчни да се вземе необходимия антураж без никакви сериозни лишения.

Туй от мен.

Поздрави,
    Калин.
    Калин - О88 б579I9I
    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

Място
    Варна
    Публикации
    107
    Точки (при гласуване)
    10

Калине, благодаря
    Само да взема новите куфари и почваме сухи тренировки по събиране на багаж
    Благодаря на всички, които се отзоваха.
    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5

Сходни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 12-07-10, 18:01

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>