Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект: Газ 24 Купе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проект: Газ 24 Купе.

    Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
    То и 50% от джиповете са за спиране от движение ама се движат та даже с ГТП
    Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
    Спокойно и на това ще му дойде времето и то не е далеч. http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F2%E0%F0%E0 Пиша от най добри чувства защото ние изгоряхме още преди десетина години с една Волга която направихме на пикап . Да не им е залудо на хората труда .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Проект: Газ 24 Купе.

      Не е проблем узаконяването, проблем става тогава , когато има произшествие/ еле с човешки жертви/.Няма кой да те спаси . На никой не го пожелавам. Но ако си караш Новата волга на полето -всичко е наред. Успех в начинанието

      Коментар


      • #18
        От: Проект: Газ 24 Купе.

        До колкото ми е известно, смяната на двигателя с по- мощен ще е проблем. Може да се наложи Технотест. От там всички промени ще са на косъм.
        Иначе много амбициозен проект. Успех!

        Коментар


        • #19
          От: Проект: Газ 24 Купе.

          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
          ...Дрънканиците с дoкументите и какво става и не става си ги запазете за вас!...
          Правилно! За к'во да са мъчим тук да обменяме опит. Нека вложи човека е'ни 15-20 хил. лева, па ние после ша му викаме, че е велик.

          ПП. За много години на всички и само хубави работи през Новата година!

          Коментар


          • #20
            От: Проект: Газ 24 Купе.

            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
            Правилно! За к'во да са мъчим тук да обменяме опит. Нека вложи човека е'ни 15-20 хил. лева, па ние после ша му викаме, че е велик.

            ПП. За много години на всички и само хубави работи през Новата година!
            За разлика от Вас ,човека може да се справи и преработките по колата ,значи и с документите ще се оправи .Като му кажеш сакън не става , ще го откажеш ли , ти лично имаш ли някой проект?
            Не знам дали човека е велик(не го познавам) , но се вижда от снимките ,че е кадърен и му идва отръки .
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #21
              От: Проект: Газ 24 Купе.

              Това дали си кадърен или не в България няма никакво значение . Бюрокрацията може да убие и най кадърните . Тая мотика с Технотест съм я настъпвал поне 5-6 пъти през тоя живот . Включително с чертежи и техническа документация по които изделието се прави от немската фирма Щабау .
              Последно редактирано от sek.1; 01-01-17, 09:36.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Проект: Газ 24 Купе.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Това дали си кадърен или не в България няма никакво значение . Бюрокрацията може да убие и най кадърните . Тая мотика с Технотест съм я настъпвал поне 5-6 пъти през тоя живот . Включително с чертежи и техническа документация по които изделието се прави от немската фирма Щабау .
                Напротив ! Кадърен ли си , имаш ли цели , нищо не може да те спре !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  От: Проект: Газ 24 Купе.

                  Не си се сблъсквал с разните държавни институции . Носиш цялата документация човека зад бюрото я поглежда отгоре с един пренебрежителен поглед и ти я оставя с думите ние такива проекти не разглеждаме и не одобряваме . Отиваш в КАТ а там без техен протокол не регистрират и така до безкрайност . Минал съм го този път няколко пъти с различни проекти . Дано човека има някакво решение иначе много труд и пари отиват на вятъра .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проект: Газ 24 Купе.

                    Съгласен съм с sek.1. Най-добре е нищо да се прави, щото "техотест не ме обича, а аз съм ебати пича". Виж акъл да се дава безплатно е ОК!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проект: Газ 24 Купе.

                      Участвал съм в два проекта от нулата ... сега двете коли се движат с регистрация и им се радват по съборите !
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проект: Газ 24 Купе.

                        Момчета, моите уважения, но разводнихте малко темата с тази дълга дискусия за технотеста, не го мислете това в момента.
                        Дайте да се изкефим и да си говорим за интересните неща около самия проект. Аз го приемам като едно техническо предизвикателство, върху което ще може да упражня желаниеята и уменията си (а те са чисто любителски) и в крайна сметка го правя за забавление.
                        Целта ми е да направим механични подобрения, но така че да не са прекалено сложни и да се забутаме в някой голям филм. По-скоро искам да упражня уменията си по програмиране и електроника за да направя повечето електронни системи DIY. Ако успеем и накрая да достигнем нещо в стил Fast'N'Loud ще съм супер щастлив.


                        ДВИГАТЕЛ И СКОРОСТНА КУТИЯ:

                        Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                        .Дай и ДВГ-то да видим.
                        Мисля да взема една цяла кола BMW 730i E38 и да я използваме пълноценно. Тази кола е с двигател M60B30 и скоростна кутия 5HP18.
                        Мотивацията ми да избера този донур е, че този двигател е бензинов V8 от който с една добра генерация ще извадим хубав звук, а в същото време не е прекалено мощен и няма да вляза във филма с озъптяване на голяма мощност. Двигателя е едва 210кс, което от опита ми с атмосферни бензинови двигатели означава, че ще бъде мек и плавен без резки движения и натрупване на голям въртящ момент в малък диапазон от обороти.

                        По принцип искам да си направя сам модул за управление на запалването и впръскването на горивото. В първата версия просто ще сложа някакъв автермаркет EFI като megasquirt например, а в последствие ще си разработя моя. Пак казвам, че не търся някакъво подобрение в перформънса, просто искам колата да работи и звучи добре.



                        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                        .. заинтригува ме кутията която имаш намерение са монтираш - Zf... какво по-точно представлява и какво по-точно мислиш да доработваш?
                        Друга мотивация да избера BMW 730i E38 е скоростната кутия. Тази кутия е евтина и много подходяща за всякакъви опити. Електронните модули не са вътре в "барбалото" с труден достъп, омазани в масло и работещи под висока температура, а са удобно изнесени от вън. На буксата имаме директно опроводяване до соленоидите и човек може лесно да си играе с управлението им.
                        Ето тук има един пич дето си е играл доста с това и мисля да се възползвам от неговия експирианс http://www.evbmw.com/index.php/side-...box-controller
                        Също така, за тази скоростна кутия има доста документация из нета.
                        В крайна сметка искам да няма скоростен лост, а само 3 дискретни бутона, а именно D, N и R. Няма да има Р, защот там комуникацията е механична, а не искам жила и ръчки. Когато паркирам просто ще дърпам ръчната. А може и да измисля някаква електронна схема за включване на Р.




                        КОРМИЛНА УРЕДБА

                        Дайде някъкви идеи за модифициране на кормилната уредба. Оригиналнлата на Волгата е малко "палава" и човек трудно успява да кара точно направо. Винаги се налага да компенсираш и в крайна сметка се движиш като "водна змия" по пътя. С огледа и на големите колела, нещата ще станат безумни. Не искам да правя някакви много сложни интервенции като това да сменим изцяло предницата с такава от по-съвременна кола с макферсони, рейка и т.н. Искам просто лека да подобря оригинала. Искам и да запазя оригиналния кормилен прът за да може по-късно това да не повлиае на класическия интериор. Мислех за някой подобрения по тампоните, накрайниците, шарнирите и т.н. за да ги направим по-тдърди, както и да заменим оригиналната секторна кутия с такав от по-модерна кола (например Opel Ome ga, или BMW E3 за да може да се възползваме от подпомагането на усилието върху волана и в крайна сметка да управлението да стане по-директно.

                        Кутията на Opel Omega наистина много прилича на тази на волгата. Не съм стигнал още до този етап, но силно се надявам да успеем да я адаптираме.

                        Ако някой има по-добра идая ще се радвам да я чуя.




                        ПРОЗОРЦИ

                        За прозорците съм подготвил електрически повдигачи от Mercedes CLK W202. Все още не сме ги сложили, но по всичко личи че май ще паснат добре. Както се разбира вратите вече са доста тълги, така че трябва да произведем къстъм прозорци. За челното и задното стъкло не е толкова сложно и из нета има доста предложения, но когато става дума за странични прозорци нещата стават по-сложни.
                        Една много мила дама от тази фирма http://avtochastite.bg/listing-bgg-4083.html по телефона ми обеща че ще ми произведат странични прозорци, стига радиуса на огъване да е само един. За щастие Волгата не е подводница и страничните прозорци са само с един радиус.
                        Планирам следното:
                        Да монтираме водачите, след което да изчисля къде точно трябва да стои повдигача и да изрежа шаблон за прозорец от тънък плексиглас. След това да дамо този шаблон както и едно оригинално стъкло на тази фирма, от шаблона да си вземат формата, а от стъклото да си вземат радиуса и дано успеят да ми направят точните прозорци.


                        Много дълго стана, така че приключвам за сега.
                        Мерси за подкрепата!
                        Аз лично съм доста ентосиазиран.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проект: Газ 24 Купе.

                          Повече ще и отива някой американски V 8 . Все пак волгата е с американски корени .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проект: Газ 24 Купе.

                            Всичко ще и отива щом е v8
                            Абонирам се успех!
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проект: Газ 24 Купе.

                              Май ще стане нещо много яко...

                              И наистина да не разводняваме, виждал съм много двуврати Волги, но старите М21 и им се радвам, това в нета. Правят ги руснаци и пускат да се наслаждаваме, но М 24 още не съм, може би не съм търсил.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проект: Газ 24 Купе.

                                Узаконяването не е чак първа пречка, ако правиш проекта за себе си. И без това хартийката не пази от катастрофи (еле па като съм виждал какви чудеса узаконяват), пази само от регресни искове на застрахователите.

                                Впрочем това да се направят големи врати на Волгата хич не е лоша идея - оригинално са неудобни и целият автомобил олеква доста с претенцията си за луксозен. В Жигули се седи по-удобно и се влиза по-удобно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X