Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1 :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

    Асене, благодаря ,че седна да напишеш нещо (аз нямам нерви за това). Написаното от теб за пореден път ме убеждава,че дори пътуването да е едно , за всеки персонално то е различно . Частта за Пиринеите почти ни се припокри,въпреки ,че не карахме заедно. Мога да кажа ,че моето усещане за тази планина е доста по-различно в положителен смисъл.Дори като бях там си мислех,че испанци и французи по-рядко карат в Алпите просто защото си имат Пиринеи. От снимките които виждам за северна Португалия и Баския ми се струва ,че не съм изгубил кой знае какво дето не стигнах до там (поне в съзнанието ми очакването за пейзажи беше друго) . На живо Камино сигурно зарежда ,но поне по снимките не изглежда да е нещо кой знае колко впечатлително.Все пак при възможност не бих пропуснал страната на баските. Затова и хората сме различни,защото различно виждаме света. Лично аз си обещах,че някога ще се върна в Пиринеите и ще карам поне седмица там.Яд ме е ,че не карах в Мароко , но Андалусия ,Мароко и Пиринеи в едно пътуване предполага много свободно време и друга нагласа , а не постоянно човек да се съобразява с календара. Благодаря още веднъж ,че седна да напишеш нещо. И нещо практично от мен за къмпингите във Франция(каза ни го един германец велосипедист, а после в Пиринеите за една вечер и ние го пробвахме и се оказа ,че работи). Значи:Ако попадне човек в camping MUNICIPAL(демек обществен) след работното време на рецепцията, което е до 18 се счита ,че е закъснял и МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ И ДА СИ ОПЪНЕ ПАЛАТКАТА(отнася се естествено само за палатки) като ЩЕ ПЛАТИ НА ДРУГИЯ ДЕН след 08, когато рецепцията отвори.Колата му остава на паркинга пред къмпинга и не е проблем.(с мотор се минава през всяка врата).Ако тръгне преди това и не плати никой няма да му направи проблем.Когато вие с Питър сте бързали заради дъжда и сте взели хотел,ние попаднахме точно в такъв къмпинг.Беше пълен с рибари и те ни помогнаха да се настаним като казаха ,че можем да си ползваме бани , тоалетни,топла вода и пералня ако искаме .Никой не ни е търсил да плащаме за каквото и да е .Сутринта просто бързахме и тръгнахме много рано . Нямаше никакви проблеми. Бяхме попаднали в тоя къмпинг случайно и естествено щяхме да платим , ако трябваше на сутринта.. Германецът дето ни го каза това с къмпингите , каза ,че е обиколил цяла Франция по този начин . Не ,че не е искал да плаща , а просто защото винаги е пристигал късно и е тръгвал рано. Явно работи. Честита Новата 2017-та на всички и нека всеки е здрав за да може да осъществи мечтите си !!!!

    Коментар


    • #17
      От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

      Асене, благородно ти завижда за частта в Баския! Въпреки, че и местата , през които минахме с Герчев да бяха много красиви, варианта да караш по брега на океана ми се вижда много добър и мисля , че скоро ще се возим пак на там. А Пиринеите са си прекрасни! Струва ми се , че голяма част от маршрута , а и метеорологичната обстановка се покриват там !
      Още веднъж благодаря за споделената част от пътуването сам, както благодаря и на всички от групата за невероятното съвместно пътуване!
      Пожелавам много безаварийни километри през 2017 година!

      Коментар


      • #18
        От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

        Страхотен пътепис! Благодаря за споделеното.

        Коментар


        • #19
          От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

          Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
          ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ….. НОВА ГОДИНА – НОВ КЪСМЕТ!
          Късмет на всички през новия мото сезон.

          Благодаря за пътеписа!

          Коментар


          • #20
            От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

            В Сен Тропе малко като с Фирензе . Това е новият полицейски участък, старият беше в ремонт, и си е баш филмовия, предполагам, че ще го възстановят баш с цел туристическа атракция. Браво за пътеписа, а сега седни и напиши и за другото, поне не те мързи гледам.

            Коментар


            • #21
              От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

              Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
              В Сен Тропе малко като с Фирензе . Това е новият полицейски участък, старият беше в ремонт, и си е баш филмовия, предполагам, че ще го възстановят баш с цел туристическа атракция. Браво за пътеписа, а сега седни и напиши и за другото, поне не те мързи гледам.
              Гошо,
              Както го раздухаха в Господари на ефира: „Много ми се гласуваше, ама нямах желание“
              Вече сериозно – имам желание да попиша още, но няма да имам време …. При мен между Коледа и Нова Година е периода в който имам повече време…. От 3ти януари застъпвам обратно на работа …. Уикендите с децата и на вилата – не бих казал, че правя нещо много значимо, но не ми остава никакво време….. Пък и в тази група бяхме 9 мотора/10 човека – да се надяваме и някой друг да се включи с различна гледна точка….

              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
              …… Написаното от теб за пореден път ме убеждава,че дори пътуването да е едно , за всеки персонално то е различно . Частта за Пиринеите почти ни се припокри, въпреки ,че не карахме заедно. Мога да кажа ,че моето усещане за тази планина е доста по-различно в положителен смисъл. Дори като бях там си мислех,че испанци и французи по-рядко карат в Алпите просто защото си имат Пиринеи…….
              Герчев,
              Някак си нещата естествено стигнаха пак до теб – имаш да довършваш един пътепис за Корфу – от 2014та
              Малко се повтарям, но за да не остана грешно разбран – не казвам, че не са хубави Пиренеите – хубави са, но просто очаквах повече….. Лично за мен Алпите са много по- практични: по- близо, по- хубав асфалт, по приятни като пътища за мотори и т.н. и т.н.
              Може би по- същата причина почти липсва информация от мотористи от България за Пиренеите….. Когато аз се подготвях, дори и в Adventure Rider имаше само няколко теми….

              Както и да е – ще завърша с една снимка от къмпинга в Лисабон, която според мен е много силна – Herr Герчев – Стратегът

              Коментар


              • #22
                От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

                Благодаря зя споделеното. Португалия и Испания са ми Terra inkognita . Дано да имам възможност да ида и до там. Със сигурност сега съм по мотивиран.

                Коментар


                • #23
                  От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

                  Благодаря за труда. Чудесно четиво.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #24
                    От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

                    Много хубав разказ!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

                      Адаш Страхотен пътепис! Благодаря
                      По добре късно от колкото никога .
                      Нула89781нула019

                      Коментар


                      • #26
                        От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

                        Страхотно!

                        Много се кефя на такива пътеписи. Много и много красиви снимки, увлекателен разказ. От 09.01.2017 г. до днес чета малко по малко, като лекарство.
                        Благодаря за споделеното.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Камино и Пиринеи 2016 – Едно незабравимо пътуване 3в1

                          Благодаря.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X