Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на изпарител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка на изпарител

    Днес бях на газаджия, понеже разхода при последното ми пътуване ми се стори висок. Нещо от сорта на 23/100 ако съм го сметнал правилно или 14 литра за 66 километра.
    Та първо каза, че сместа е много бедна. Регулира то тук от там. После като взе да форсира в един момент като даде газ, колата не вдигаше обороти от 4000 нагоре и беше като задавена. Ходих да зареждам и с пълна бутилка същата работа... Понеже скоро бях сменял мембрани, според него проблема е в някаква гумичка, която е в задната част - високото налагане. Та утре ще отварям да ги гледам гумичките и даже ще ги залепя, но дали е от това... Някакви идеи?

  • #2
    От: Настройка на изпарител

    Бобът не каза какъв изпарител имаш.

    Коментар


    • #3
      От: Настройка на изпарител

      Да обясня за пореден път как се регулира газова уредба с обикновен изпарител. Т.е.-не инжекцион, а добата стара газова уредба с двустепенен редуктор-изпарител.

      Значи-по колата всичко трябва да е наред-запалване, центровки, с монтирани въздуховоди от филтъра до смесителя, с монтиран въздушен филтър, желателно нов.
      Осигуряваш си достъп с едната ръка до лостчето на дросела, за да можеш с ръка да подаваш газ. С другата ръка ще въртиш двете врътки за настройка.
      Започваш с врътката която е на изпарителя-въртиш насам-натам, докато намериш най-високите обороти. Оставяш я в това положение, и вече с едната ръка на лостчето за газта, а с другата ръка на врътката която е на маркуча от изпарителя до смесителя(плочката дето му викат). Подаваш газ на интервали, като паднат оборотите-пак даваш, пускаш, изчакваш да паднат-пак даваш, и така непрекъснато, все едно си нервак на светофара. С другата ръка завиваш винта който по-горе ти казах-на маркуча. Завиваш докато не усетиш, че двигателя започва да се изфорсира тегаво-това означава, че не му стига гориво. Връщаш малко назад(развиваш винта), и ще започне да се форсира долу-горе добре. Връщаш още половин до 3/4 оборот, и това е.
      След пробно каране, ако колата не иска да ускорява-развиваш малко. Развиваш с по 1/4 оборот, там е доста чувствително, и така докато започне да се ускорява както трябва.
      Може да пробваш да завиеш малко винта(пак с по 1/4), и така докато намериш границата на която двигателя се форсира добре, а едва малко завиване на врътката предизвиква липса на мощност.
      Желателно е да е малко по-отворена врътката, отколкото по-затворена. Бедната смес е лошо нещо....

      Излишно е да споменавам, че тези неща се правят на загрял двигател, нали...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Настройка на изпарител

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Бобът не каза какъв изпарител имаш.
        Mingaz/Lovato

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120210174449.jpg
Прегледи:2
Размер:27.4 КБ
ID:5739104

        Коментар


        • #5
          От: Настройка на изпарител

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Да обясня за пореден път как се регулира газова уредба с обикновен изпарител. Т.е.-не инжекцион, а добата стара газова уредба с двустепенен редуктор-изпарител.

          Значи-по колата всичко трябва да е наред-запалване, центровки, с монтирани въздуховоди от филтъра до смесителя, с монтиран въздушен филтър, желателно нов.
          Осигуряваш си достъп с едната ръка до лостчето на дросела, за да можеш с ръка да подаваш газ. С другата ръка ще въртиш двете врътки за настройка.
          Започваш с врътката която е на изпарителя-въртиш насам-натам, докато намериш най-високите обороти. Оставяш я в това положение, и вече с едната ръка на лостчето за газта, а с другата ръка на врътката която е на маркуча от изпарителя до смесителя(плочката дето му викат). Подаваш газ на интервали, като паднат оборотите-пак даваш, пускаш, изчакваш да паднат-пак даваш, и така непрекъснато, все едно си нервак на светофара. С другата ръка завиваш винта който по-горе ти казах-на маркуча. Завиваш докато не усетиш, че двигателя започва да се изфорсира тегаво-това означава, че не му стига гориво. Връщаш малко назад(развиваш винта), и ще започне да се форсира долу-горе добре. Връщаш още половин до 3/4 оборот, и това е.
          След пробно каране, ако колата не иска да ускорява-развиваш малко. Развиваш с по 1/4 оборот, там е доста чувствително, и така докато започне да се ускорява както трябва.
          Може да пробваш да завиеш малко винта(пак с по 1/4), и така докато намериш границата на която двигателя се форсира добре, а едва малко завиване на врътката предизвиква липса на мощност.
          Желателно е да е малко по-отворена врътката, отколкото по-затворена. Бедната смес е лошо нещо....

          Излишно е да споменавам, че тези неща се правят на загрял двигател, нали...
          Същото нещо го направиха, с разликата, че в ауспуха имаше включен газ-анализатор и се гледаха стойностите в реално време.
          В случая моя проблем не можеше да се оправи с настройки. ДОри при най-отворени врътки, при подаване на много газ, някъде на 5000 оборота спира все едно няма газ...
          Та въпроса е дали е от тази гумичка или нещо друго ще излезе. Аз утре ще го сваля и ще отворя, ама ако не е от гумичката?!

          Коментар


          • #6
            От: Настройка на изпарител

            Само за идеята . Защо ремонтирате изпарители. Турски "волтран" или нещо подобно за около 50лв. ми изкара три години на алфа -ромео и зиме и лято. Само на газ -нямах бензинов резервоар.
            А това на Кольо - правил съм го като държа оборотите на около 3000 на ръка и тогава пипам.

            Коментар


            • #7
              От: Настройка на изпарител

              Ами изпарителя ми беше като нов н а1 година. Жал ми беше да го хвърлям, ама маи вече при такава система това ще е практиката...

              Коментар


              • #8
                От: Настройка на изпарител

                1. Задръстен филтър
                3. Не влиза течна фаза в изпарителя (проблем с сондата)
                4.Калпав изпарител

                Това ми идва на първо четене.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Настройка на изпарител

                  Може и в изпарителя да има дяволче, може и на други места.
                  Това което написах се отнася за регулирането на напълно изправни неща. Ако нещо се ебава-трябва да се оправи, иначе-проблем брато...
                  И не ми се вярва гумичката за високото налягане(високо, високо, колко да е високо-нещо като 1 бар) да е отговорна за това. Проверихте ли дали магистралата на течната газ(от бутилката до изпарителя) е добре проводима? Там има много места които могат да намалят дебита на газ, и тя да не достига във високите режими.
                  Като се започне от сондата в бутилката(малко вероятно), през евро клапана(аз съм си го отворил напълно, това са глупости), през тръбата(да не е сплескана някъде, или пречупена), филтърчето което е заедно с клапана, както и недобро отваряне на клапана(доста често срещано между другото, лекува се с отваряне, леко зашкуряване, и сглобяване). Не може изпарител на една година да не може да даде необходимото количество газ.
                  Освен ако мембраните са някакви зверски ментета...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Настройка на изпарител

                    Значи след като заредих до горе. Ми откачи тръбата след газовия клапан, за да види има ли налягане на газта. Каза, че до изпарителя проблеми няма... Мембраните са от евтините за ловато 20 и няколко лева. Катомсе замисля, може би си пазя и оргиналните на mimgaz...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настройка на изпарител

                      Ще го отворя утре да видя тези гумички. Дано да е от тях, че друго няма какво да направя. А тези дни имам едно дълго пътуване. Дано не ми се наложи по път да се разправям с изпарители...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настройка на изпарител

                        На дълъг път много рядко ще направиш 4000 оборота, та си карай, свърши си работата, и не се коркай.
                        А като се прибереш-започвай с всичките проби и ремонти.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настройка на изпарител

                          То не са само оборотите При 22/100 тези 600 км, бая ще ми бръкнат в джоба. Поне един нов изпарител. Това ако с настройката дето ми я правиха, не са се оправили нещата от гледна точка на разход де...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Настройка на изпарител

                            Свалих изпарителя и измръзнах като куче в това хубаво време
                            Както предполагах в гумичкката която вчера ми казаха, че е проблема си е на мястото. За всеки случай я залепих, макар, че тя освен че влиза в плътно на мястото си, после се вади с отверка, отделно и че налягането я бута, но както и да е...
                            След като това беше ок, сумненията ми се насочина към клапана на изпарителя. Това по-долу на снимката. Отвори го почистих го, НО имам съмнения да не съм го сложиш наобратно първия път. Как трабва да е сложено това нещо с върха към изпарителя(върха влизащ в изпарителя) или върха към пружинката?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018146.JPG
Прегледи:1
Размер:8.6 КБ
ID:5739139

                            Коментар


                            • #15
                              От: Настройка на изпарител

                              Е виж го как работи де? Гумичката трябва да е към отвора към който тече горивото.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X