Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на изпарител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Настройка на изпарител

    Да дам и аз моите 5 стотинки!Миналата година и аз смених изпарител поради висок разход 20л и нагоре.Това ОФ КБ.Нов изпарител Мимгаз за 50 лв пак разход висок.Сложих друг и заспа.Някой път има и нови дефектни.

    Коментар


    • #17
      От: Настройка на изпарител

      Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
      Да дам и аз моите 5 стотинки!Миналата година и аз смених изпарител поради висок разход 20л и нагоре.Това ОФ КБ.Нов изпарител Мимгаз за 50 лв пак разход висок.Сложих друг и заспа.Някой път има и нови дефектни.
      При мен беше обратно. Оригинално ловато. Висок разход 15-20. с 10 лв карах 15 км градско. Сменях мембрани глупости, няма оправия, докато не взех да го настройвам и не счупих иглата После нов мимгаз и тогава разбрах че може с 10 лв да караш 30 км. Но вече мина година от както беше нов, и скочи разхода...

      Аз съм сложил острото към отвора, явно там е проблема Друг е въпроса, че това и на място можеше да го направя без да свалям целия изпарител, ама ха де...

      Коментар


      • #18
        От: Настройка на изпарител

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Аз съм сложил острото към отвора, явно там е проблема
        Това кога? Пипал си и преди по изпарителя ли?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Настройка на изпарител

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Това кога? Пипал си и преди по изпарителя ли?
          Сменях мембрани преди месец някъде. И го разглопих целия да го почистя с обезмаслител...

          Коментар


          • #20
            От: Настройка на изпарител

            Проблема с оборотите се оправи. Да видим само дали и разхода е добре вече

            Коментар


            • #21
              От: Настройка на изпарител

              Самеца фука 20/100 има ли мераклия в София, дето иска да ми докаже, че може да свали разхода. Готов съм и за нов изпарител. Настройката трябва да е такава, че вървежа да е оптимално настроен. С две врътки на изпарителя съм.

              Коментар


              • #22
                От: Настройка на изпарител

                Че клапана какво отношение има към оборотите?Каквато гумичка има на високото налягане,такава има и на ниското и ако те не затварят възникват проблеми.Не знам дали на теб не бях писал в друга тема(може и да те бъркам) че ремонтните комплекти са пълни боклуци.Като разглобиш изпаритела,вържи го към компресор или към газта на колата и провери дали гумичката за високо налягане затваря и дали мембраната за високо налягане не пропуска..После провери дали гумичката за ниското налягане затваря.По някога вилките дето държат клапанчетата с тия гумички искат огъване и усукване за да се постигне херметичност.Ако гумичките вече са вкопани си иска повече бъзикня.
                Най-вероятно,без да искаш си херметизирал високото налягане.
                Последно редактирано от kameno karp; 29-12-16, 12:44.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #23
                  От: Настройка на изпарител

                  Вижте сега. Имам газ-анализатор и мога да ви наглася смесите ако дойдете през почивните дни. С останали на колата въздушни термостати не ми идвайте. С неработещи термостати на водата не ми идвайте. Със щутцери в карбуратора също не ми идвайте.

                  Утечките от газовата уредба (неплътност, незатварящи клапани) се пишат в разхода.

                  И да знаете че през зимата 18/100 за Нива и 16/100 за Самурай градско тия дни е нормално. И газ, и бензин.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Настройка на изпарител

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Утечките от газовата уредба (неплътност, незатварящи клапани) се пишат в разхода.
                    И като се прибавят към повишения разход от невъзможност за регулиране,ей ти на газов змей.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Настройка на изпарител

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Че клапана какво отношение има към оборотите?Каквато гумичка има на високото налягане,такава има и на ниското и ако те не затварят възникват проблеми.Не знам дали на теб не бях писал в друга тема(може и да те бъркам) че ремонтните комплекти са пълни боклуци.Като разглобиш изпаритела,вържи го към компресор или към газта на колата и провери дали гумичката за високо налягане затваря и дали мембраната за високо налягане не пропуска..После провери дали гумичката за ниското налягане затваря.По някога вилките дето държат клапанчетата с тия гумички искат огъване и усукване за да се постигне херметичност.Ако гумичките вече са вкопани си иска повече бъзикня.
                      Най-вероятно,без да искаш си херметизирал високото налягане.
                      Не знам какво общо има, но факт е, че сега като натисна педала оборотите не забиват на 4000 а вървят нагоре. Аз като поразгледах какво е устройството. След маркуча от газовия клапан първата тапа е тази гумичка, която просто не виждам как може да падне изхвърчи. После като се напълни камерата, газта продължава, ако е отворен клапана. Като не е добре отворен(както в моя случаи обърнат обратно) няма достатъчно дебит и затова не може да пусне достатъчно газ за да вдигне оборотите...
                      Отделно че иглата на клапана се контролира от магнит, и като е на обратно, не е ясно дали вместо да я отваря не я затваря...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Настройка на изпарител

                        Котвата не е магнит, тя винаги се дърпа нагоре, на отваряне.

                        А гумичките когато остареят се вкопават, копирайки формата на щуцера към който се притискат.
                        И при най-малко разместване-спират да уплътняват. От старост(опичане) също спират, та е било хубаво да я смениш гумичката, ама не е късно, това поне се разглобява лесно.
                        Вътре в изпарителя също е добре да се сменя, и там трябва да държи за да не изпуска газта от първа степен към втората.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Настройка на изпарител

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          И да знаете че през зимата 18/100 за Нива и 16/100 за Самурай градско тия дни е нормално. И газ, и бензин.
                          И на БМВ-Е21 14/100 тоже!
                          Колата не е палена 2г.(март-2014), кабелите и свещите са на поне толкова, филтъра(въздушния) не е сменян от години, настройката е като на Кольо и за негово опровержение-въобще не е нужно всичко да си е наред, че колата да запали, върви и то прилично само на газ! Уредбата никога не е обслужвана(освен почистване на филтъра от графит), не са подменяни части и уплътнения. Достатъчно е да има ток в акумулатора и газ в бутилката, стария Пиербург е в насипно състояние. Ето това:
                          https://www.youtube.com/watch?v=4zas...ature=youtu.be
                          Обзалагам се, че ако и покажа стария ключ ще запали сама!
                          Постскриптум: Ако Ви се намира подобен карбуратор... Има хора дето, ще изкарат някой лев и сме насреща.
                          Ето за това ми харесва и газта!
                          Последно редактирано от smng0303; 29-12-16, 15:22. Причина: продължение на коментар

                          Коментар


                          • #28
                            От: Настройка на изпарител

                            Ааа, много коли има дето си вървят само на газ.
                            Ама всичко им е наред явно, че ако не е-нито ще палят, нито ще вървят добре.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Настройка на изпарител

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ааа, много коли има дето си вървят само на газ.
                              Ама всичко им е наред явно, че ако не е-нито ще палят, нито ще вървят добре.
                              Убеден съм, че не всичко е наред!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Настройка на изпарител

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Котвата не е магнит, тя винаги се дърпа нагоре, на отваряне.

                                А гумичките когато остареят се вкопават, копирайки формата на щуцера към който се притискат.
                                И при най-малко разместване-спират да уплътняват. От старост(опичане) също спират, та е било хубаво да я смениш гумичката, ама не е късно, това поне се разглобява лесно.
                                Вътре в изпарителя също е добре да се сменя, и там трябва да държи за да не изпуска газта от първа степен към втората.
                                Смених всички гумички които идваха с ремонтния комплект. На котвата гумичката не се сменя. Нито имаше такава в комплекта. Интересно ако не е магнит, каква роля играе тази намотка по която се пускат 12в(синьото от по-горната ми снимка)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X