Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

    Първоначално публикуван от caravel Преглед на мнение
    Значи не било толкова страшно да се кара на газ.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Свещите кога е нужно да подменя, вероятно са оригиналните(в сервизните документи не е отразена подмяна). Какви да сложа? Колата е на 110хил.км

    Коментар


    • #17
      От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

      Слагаш свещите за твоя автомобил, които са предписани от производителя. Ако искаш да се поглезиш, може да купиш същите, но иридиеви. Те имат голям ресурс и карат почти колкото колата. С тях ще работи малко по-добре.
      Не се подлъгвай по разни свещи за газ. Каквото е казал производителя, това е. В някои ръководства се споменава за намаляване на разстоянието между електродите. Сменяй ги, когато е казал производителя. Обикновено газта не зацапва и свещите живеят по-дълго, стига да не се напука керамиката някъде.

      Коментар


      • #18
        От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

        Да не залитам а!? В ръководството пише DENSO SC20HR11 -1.1mm

        Въпросът по скоро, колко максимум ще изкарат и влияе ли на разхода своевременната подмята? Отнася се и за филтри, течности и т.н.
        Последно редактирано от smng0303; 04-05-18, 15:26. Причина: доп?

        Коментар


        • #19
          От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

          Ще изкарат.... еми колкото изкарат. Сменяй по книжка.
          Маслото и него на пробег даден от производителя. Знай обаче че на газ маслото по-дълго си запазва свойствата. Това е така, защото го няма гадното разреждане от бензин на студен двигател. Дори визуално има разлика-маслото на газ остава светло до смяната или поне почти до нея.
          На газ се продупчват гърнетата по-бързо, поради повечето конденз. Ама като се продупчи ще разбереш-почва да шуми и ръмжи като Голф. И трябва да сменяш филтрите на газта- да речем на 10-15хил.км. Хубаво е и въздушния филтър да сменяш по-често.
          Попринцип при износени свещи разхода на гориво нараства и се влошава работата на двигателя. Най-вече се усеща на ниски обороти. Оборотите се клатят и не са стабилни. Ама пак не е сигурно-може да е от 100 други неща.
          Карай и не му мисли. Направил си добра инвестиция!

          Коментар


          • #20
            От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

            [QUOTE=venkabg Направил си добра инвестиция![/QUOTE]
            Аз по въпроса с машината имах особено мнение(комби, клима, рейки за каяк(ски), теглич за 4 велосипеда, каравана), изградено на старата база! Тя обаче бе дизел(2,0), а тук съм с леко изсмукани 147к.с. Задължително условие бе да е с LPG...Получават се нещата, с повечко натискане на педала и за сметка на литър газ да речем, което е нищо...и така. Понеже ми е още в топ състояние, като младо булче-гледам да го обслужа

            Коментар


            • #21
              От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

              Имам едно придърпване на втора с повечко газ-това на LPG. Прави го от известно време, от там и мисълта за свещи!

              Коментар


              • #22
                От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

                Пробвай и със смяна на кабели, ама хубави. С времето стареят и двигателя пресяца. Поне при мен се е проявявало на празен ход и средни обороти при ускоряване. Просто сяца. Смени кабелите. На празен ход се чуства все едно двигателя прескача някой такт. Е може и свещи да са...

                Коментар


                • #23
                  От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

                  Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                  Пробвай и със смяна на кабели, ама хубави. С времето стареят и двигателя пресяца. Поне при мен се е проявявало на празен ход и средни обороти при ускоряване. Просто сяца. Смени кабелите. На празен ход се чуства все едно двигателя прескача някой такт. Е може и свещи да са...
                  При мен се усеща само на газ! Не, че е нещо толкова дразнещо...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

                    Ако продължиш да я караш така, скоро и на бензин ще мъцне и тогава вече ще се сменят повечко неща.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

                      До колкото знам, при LPG между електродното разстояние при свещите трябва леко да се намали. Това се дължи на факта, че при пропан-бутана мотора работи на по-бедна смес спрямо при работа на бензин. Температурата в горивната камера е по-висока. За да работи по-добре е необходимо температурата на искрата да се увеличи, а това може да се постигне с GAP-а. На много места пишат, че 0.8 GAP е отлично.
                      На моя автомобил заводския GAP е 1.1 с никелови свещи. След газифициране съм с иридиеви GAP 0.9 и нещата стоят по-добре.

                      Поздрави.
                      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газова уредба за Тойота 1.8-litre, 2ZR-FAE 108 kW (145 hp), 2008г.

                        Първоначално публикуван от Муцев Преглед на мнение
                        Ако продължиш да я караш така, скоро и на бензин ще мъцне и тогава вече ще се сменят повечко неща.
                        Нещо конкретно ли имаш да споделиш?

                        Мисля при следваща смяна на консумативи да подменя и свещите!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X