Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Човешката коса електропроводник ли е?

    Здравейте колеги,

    Тука има доста грамотни хора и се надявам да получа отговор на въпроса косата ел.проводник ли е?

    Четох из нета, как някакъв човечец изобретил слънчеви панели от коса. После се зачудих, ако през косата ми мине кабел 220 волта ще мие убие ли - примерно сменям крушка, изправям се и косата ми влиза във фасонката, а там си има и фаза и нула. Ще ли ме удари тока или само ще ми щръкне косата?
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Аз до колкото помня, в училище ни учеха , че всяка материя е проводник, но с различно съпротивление.
    Сега до косата нямам представа, но предполагам няма да умреш. Аз уцелях след контакт с високото напрежение на телевизор Електрон
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      От: Човешката косата електропроводник ли е?

      Предполагам, че може би съпротивлението на косата, волтажа и ампеража имат значение. Ама ето над влаковете по кабелите тече ток, когато се качиш на вагона те убива електроманитна дъга. Дали няма да го сполети човек и нещо подобно от фасонката? Знам ли?
      Иване, и мене ме бил ток 220, хвърлял ме е на 2 метра, но съм оцелял. Тука за косата питам.
      Примерно знам, че фотоепилацията е като пускат някакъв ток по косъма и той изгаря корена. Но изгаря и косъма. Там е ясно, търси се някакъв специален ефект и той е постигнат, къде с ток къде с някакви светлинни частици.
      Аз пак да попитам ако ми попадне косата във фасонката какво ще се случи. Не ми се експериментира - шубе ме е
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #4
        От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Данчо, отскуби си няколко косъма, и с омметъра ще разбереш...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Нула номер, брат...... Да не го мислиш
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            ...
            Не ми се експериментира - шубе ме е
            Еее, аре малко по-смело де !

            ... а фото, електро и лазерната епилация са друго нещо, и не е по темата да обяснявам.

            Колко е проводима косата, не знам, но в нея се натрупва бая статично електричество.

            Понеже всяко човешко тяло е с различна проводимост, предполагам че и всяка коса също, до колкото има такава (проводимост), разбира се.

            P.S. Но предполагам, че е диелектрик, щото в косата няма кръв.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-12-16, 14:16. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Човешката косата електропроводник ли е?

              А, всъщност, ако се вярва на американските филми.... На хора, подложени на екзекутиране с електрически стол, на главата им се слага мокра гъба.... Това косвено подтвърждава тезата, че косата е лош проводник.....

              Данчо, можеш да си запазиш фризурата
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                А, всъщност, ако се вярва на американските филми.... На хора, подложени на екзекутиране с електрически стол, на главата им се слага мокра гъба.... Това косвено подтвърждава тезата, че косата е лош проводник.....

                Данчо, можеш да си запазиш фризурата
                Дори им бръснат главата под гъбата, така че споко, косата има високо съпротивление.

                Коментар


                • #9
                  От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Ако си потен до там че да ти е мокра косата, или не си я мил последния месец, може и да замирише на изгоряло, но с малка вероятност.

                  Дъгата над влаковете не е електромагнитна, а волтова. И се случва защото напрежението по жицата на влака е 25000 волта. При само 220 волта напрежение в контакта трябва да пипнеш жицата, за да те "хване".
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ако си потен до там че да ти е мокра косата, или не си я мил последния месец, може и да замирише на изгоряло, но с малка вероятност.

                    Дъгата над влаковете не е електромагнитна, а волтова. И се случва защото напрежението по жицата на влака е 25000 волта. При само 220 волта напрежение в контакта трябва да пипнеш жицата, за да те "хване".
                    Да прав си за влаковете, обърках го.

                    Като ходя на подстрижка тия дни ще си взема кичур коса и ще пробвам с фаза и нула кабели и една крушка - дали ще светне Щото късо може да даде по много причини.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Няма да светне.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        Не е електропроводник, но не е и диелектрик, така че важното е пътя и големината на утечката.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #13
                          От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          Амииии, диелектрик си е. Само че това не е успокоение. Предполагам основният вид проводимост е йонна през абсорбираната вода. Самата вода също е диелектрик...

                          Проводимостта на такова нещо зависи от няколко фактора като влажност на въздуха, замърсявания по повърхността и абсорбирани, фазата на Луната и други. И според тези фактори варира с порядъци. И да, може да те полази фазата с 220в през косата, даже и да не си изпотен. Малко е вероятно, но аз не бих експериментирал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Впрочем:

                            Веществата според начина по който пренасят ел. ток се делят на електролити, проводници, полупроводници и диелектрици, като между последните две разликата е съвсем условна. Това за нашите си обичайни вещества, иначе има и други ама ние с тях рядко се срещаме.

                            И това в коя група е веществото изобщо не гарантира че при дадени условия ще пропуска повече или по-малко ток от някое вещество от другата група.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Е, точно във фасунгата няма и фаза, и нула. Това за фазата и нулата се отнася за контактите.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X