Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигател

    Здравейте колеги, искам да попитам какъв двигател и скоростна кутия са най-подходящи за ГАЗ 69 ? 3.0 чист дизел от мерцедес 124 ще пасне ли в коша и изобщо подходящ ли е ? Не съм се спрял на определен двигател и бих искал да да ме посъветвате, какъв двигател ще съживи газката, понеже в момента съм с волговия мотор, който колкото и да ми хвалиха е пълна кашлица и създава само проблеми .

  • #2
    От: Смяна на двигател

    Ти държиш ли да е дизел?

    Щото слагат от Омега C20NE с 5 степенната скоростна кутия.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на двигател

      По принцип не държа да е дизел ,даже освен ако не е дизел на мердцедес друг не бих сложил. Най-много ми се иска да 3.0тд 170 коня , но незнач дали ще стане и с каква кутия трябва да е. Общо взето искам да сложа най-подходящия двигател , без значение бензин или дизел.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на двигател

        Мотора трябва да е сравнително лек.Цедесовия дизел мачка сферите на предния мост,не че е болка за умиране де,ама...На ТКЗС-то сравнително лесно се монтира 4-6 цилиндров редови мотор от МБ,БМВ,Опел,Форд...сигурно и от други коли става,ама е повечко преправянето...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на двигател

          Хубаво де, то двигател лесно. Те - Ом606 и 716 кутия. Самолет
          Ама ти какво искаш от тая кола?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на двигател

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Хубаво де, то двигател лесно. Те - Ом606 и 716 кутия. Самолет
            Ама ти какво искаш от тая кола?
            Джипа през лятото ще го карам на морето по черен път (лека кола много трудно минава) ,а от октомври до пролетта на някоя друга разходка. Общо взето поведението на асфалт не ме интересува въобще.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на двигател

              Нищо не иска,просто си пише.Той Волговия мотор не може да оправи където е прост като камък та Ом 606.На текезето няма сухо място където да сложиш компа,камо ли двигател с електроника и после мостове всяка седмица.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на двигател

                Ти как оправяш волговия двигател с изгнил блок около шпилките.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на двигател

                  Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                  Джипа през лятото ще го карам на морето по черен път (лека кола много трудно минава) ,а от октомври до пролетта на някоя друга разходка. Общо взето поведението на асфалт не ме интересува въобще.
                  606 или 605 и 716 (6 ст) кутия и си ти. Правилния мастор ги прави с механично гнп.
                  Аз лично предпочитам 605 - 50 кила на носа са си 50 кила
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на двигател

                    По-горе ти писаха-двигател от опел омега-2 литра, бензин 115 коня.
                    Прост и здрав като чук, мнооого джипки ги караме с такъв двигател. А аз даже на витарата съм сложил и раздатка от ГАЗ69...
                    Газифицира се за 100 лева, ако те вълнува газ.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на двигател

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      По-горе ти писаха-двигател от опел омега-2 литра, бензин 115 коня.
                      Прост и здрав като чук, мнооого джипки ги караме с такъв двигател. А аз даже на витарата съм сложил и раздатка от ГАЗ69...
                      Газифицира се за 100 лева, ако те вълнува газ.
                      Въпрос на вкус. Въпросните дизели ги правя така че не му трябва изобщо ток за да работи щото и гасенето е на вакум
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на двигател

                        Точно въпрос на вкус е.
                        Човека да си решава. Аз просто показвам едно работещо и наложило се решение на проблема му.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на двигател

                          Основната причина за желанието ми за смяна на мотора е, че от както купих колата създава много проблеми и е била в сервиза поне 3 пъти(като се има предвид че след закупуването е направена ревизия на цялата кола), в момента работи на 2 цилиндъра, което се случи вчера както си карах по едни ниви, спрях за 15 минути и след като запалих пак с 300 зора работеше ужасно. Да отбележа, че след първоначалното излизане от сервиза съм минал 150км и се е разваляла 3 пъти и то само проблеми свързани с античния волгов мотор. Тази седмица ще има поредно посещение до сервиза и ще видим какъв ще е резултата, но започна да ми писва. Искам да подчертая, че купих този джип понеже шофирането му си е преживявне дори и да е на 1км и наистина много ми харесва. Та от вчера почнах много сериозно да обмислям смяна на двигателя, за да си реша проблема(надявам се да не е от трън та на глог), защото явно съм попаднал на кофти екземпляр.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на двигател

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Точно въпрос на вкус е.
                            Човека да си решава. Аз просто показвам едно работещо и наложило се решение на проблема му.
                            Както в началния си пост писах, искам да избера най-подходящия за джипа двигател, без значение от моите предпочитания понеже аз не съм толко запознат с материята и това е причината да се обърна към вас.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на двигател

                              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                              .....(надявам се да не е от трън та на глог)....
                              Преди всичко честита Коледа на всички!
                              Колега, има голяма вероятност да е "от трън та на глог". Това е така защото:
                              Преработва се конструкцията.
                              Влагат се агрегати, възли и части втора употреба, с незнайно колко остатъчен ресурс.
                              Тоест, ще има нужда от ремонти, което по принцип не е проблем. Проблем е, че отидеш ли в сервиза и видят тоя сбирщайн няма изобщо да говорят за пари, а ще ти покажат вратата! В следващия сервиз пак същото ....
                              Такива преработки имат резон когато сам ги правиш, знаеш какво правиш и ползваш услугите на майстори за реконструкцията и последваща подръжка, и ремонти на минимум.
                              Такава е горчивата истина, съжалявам!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X