Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смяна на двигател

    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
    Основната причина за желанието ми за смяна на мотора е, че от както купих колата създава много проблеми и е била в сервиза поне 3 пъти(като се има предвид че след закупуването е направена ревизия на цялата кола), в момента работи на 2 цилиндъра, което се случи вчера както си карах по едни ниви, спрях за 15 минути и след като запалих пак с 300 зора работеше ужасно. Да отбележа, че след първоначалното излизане от сервиза съм минал 150км и се е разваляла 3 пъти и то само проблеми свързани с античния волгов мотор. Тази седмица ще има поредно посещение до сервиза и ще видим какъв ще е резултата, но започна да ми писва. Искам да подчертая, че купих този джип понеже шофирането му си е преживявне дори и да е на 1км и наистина много ми харесва. Та от вчера почнах много сериозно да обмислям смяна на двигателя, за да си реша проблема(надявам се да не е от трън та на глог), защото явно съм попаднал на кофти екземпляр.
    И моят ДВГ е 24Д, абе не искаше да работи като хората.Смъкнах го, разглобяване-на два цилиндъра счупени сегменти.Сега го сглобявам-всичко ново и мерене преди монтаж.Да видим какво ще стане накрая.
    УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

    Коментар


    • #32
      От: Смяна на двигател

      Труда и акъла зад него струват много повече от частите.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Смяна на двигател

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Наистина е скъпо нещо.Но туинга на текезето е най-ефтиния сред джиповете.Например моята карданна лебедка е закупена от Павката от Ботевград а 300лв и никой не може да каже че е слаба(сксена лбедка от Виетнамка)4 броя дискове за Витара по 28 лева и накладки за тях за 60лв.Спирачи апарати за 100лв.Нови бутала и сегенти от олх,- за 50 лв(нали вече не се харесват руските боклуци) Серво от МБ-190 ,старо за 20лв.Скорости от Волга за -50лв и феродов диск от МБ-207 нов за 67 лв.Шперови касети с2бр.по-350лв.И нови тракторки по 142лв.бройката.Оборотомер от Лада за 20лв,и газова с 30л.бутилка за 230лв нова.
        Румба , като сложим чертата какво излиза ?
        , излиза , че за тзи бюджет можеш например да вземеш две тонинговани карета за геландията
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #34
          От: Смяна на двигател

          Най добрия вариант е Мерцедес 124 200 д със скоростната кутия. Има такива "чук и гек"направени. За 3,0 мястото няма. Коша е къс. Правиш макет от стериопор и си го въртиш и наместваш както си искаш.При този вариант не се сваля купето от шасито. Внимавай с ъгъла на петите на двигателя, да не ти изпадат пломбите.Добър вариант, но не очаквай някакви велики изпълнения, все пак е 75 коня, а колко от тях са умрели..Ако няма място за радиатора, слагаш 2 по малки, тип"тропическо изпълнение".Успех в начинанието, колега.

          Коментар


          • #35
            От: Смяна на двигател

            А вярно ли е, че на газ ще работи по-добре ? Не ме интересува разход на гориво и тн. единствено по-добрата работа на мотора, имам предвид да не стане още по-скопен и да се налага по баирите да включвам на бензин ? От няколко човека го чух, че на газ работели по-добр,е въпреки че дори и да е така ще е само в краен случай. А по въпроса за цените на обслужването и изобщо на самата газка си е голям плюс, че всичко е доста евтино и че за 1/5 от цената на масло и филтри на основната ми кола ще направя основен ремонт на текезесарката, но и да не беше толкова ефтино пак бих я карал.

            Коментар


            • #36
              От: Смяна на двигател

              Всеки си има мерак и приоритет.Освен това собствениците на Г класата са каста за тях е убидно да карат нещо друго.Мога да кача клип от онзи ден как една Витара само с тракторки на пробата направи смешна една Гега с блокажи и Силвърстона.Но 1050кг са повече от Г- 2150 кг нищо че е с 300 тд-177кс.

              Коментар


              • #37
                От: Смяна на двигател

                Качи

                Аз на няколко пъти съм минавал с жипки в които сядам за пръв път от места къде собствениците им не могат
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на двигател

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Наистина е скъпо нещо.Но туинга на текезето е най-ефтиния сред джиповете.Например моята карданна лебедка е закупена от Павката от Ботевград а 300лв и никой не може да каже че е слаба(сксена лбедка от Виетнамка)4 броя дискове за Витара по 28 лева и накладки за тях за 60лв.Спирачи апарати за 100лв.Нови бутала и сегенти от олх,- за 50 лв(нали вече не се харесват руските боклуци) Серво от МБ-190 ,старо за 20лв.Скорости от Волга за -50лв и феродов диск от МБ-207 нов за 67 лв.Шперови касети с2бр.по-350лв.И нови тракторки по 142лв.бройката.Оборотомер от Лада за 20лв,и газова с 30л.бутилка за 230лв нова.
                  Тия работи на моята витара не ги знам къде са . От 60 к км я дъня .
                  Само масла и консумативи - фарове , калници , брони , радиатор (ма той си беше пробит ) . А и задни амове - скъса се единия ....

                  На това купе , му трябва само :
                  Нова генерация - мотор,кутия , раздатка , мостове .
                  Други гуми , нови седалки , ново кормило , и нови стъкла .И друго купе.
                  Ама да не са руски .
                  Абе Гега

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на двигател

                    Витара и здравина са две различни неща.Ако беше писал някой с Патрол щях да си трая.Но в Добрч най-високата точка е като се качиш на някой мост,как да разберш кое се троши най-лесно.Опита в гората ме е научил че сега руските са шампини по трошливост но и Витарите не изостават,при истинската експлотация.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Смяна на двигател

                      https://www.facebook.com/tsvetan.yaz?fref=ts

                      Коментар


                      • #41
                        От: Смяна на двигател

                        Преден блокаж не работи, а и не дава газ и вероятно се бори на 1а. Демек зку-то ... Ако освен това е със оригиналния компютър той много обича да изключва турбото като я натовариш

                        През телевизора толкова
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Смяна на двигател

                          Ти разбираш от Геги,не споря ,казвам какво видях и отдавна знам.Че масата е основен показател в гората.Гегата осен ако е с голям двигател не е най-удачнатащото законите на физиката ще не са отменени от никой.Затова текезето което тежи 1450кг се представя добре в гопата с 100кс.двигател от Волга.Бавната раздатка -2.78 и скорости,заедно с бавните мостове 5.12 или още по-добре 5.38 се движи леко в труните терени ,но годините са си години моя е 1962г.,а най-младия е 1972-набор.На тел,.баира не изглежда нио особенно,но Гегата няма сила на втора.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смяна на двигател

                            Клавиатурата на лаптопа я залях с кола и и е много трудно да пиша.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смяна на двигател

                              Два тона са си два тона, тука спор няма. Изобщо, няма идеален джип де
                              Иначе моето е 6.17 мостове, 2.2 раздатка, първа е 5 - става ли за скалолазене?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Смяна на двигател

                                Спор няма.Както е всепризнато като здравина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X