Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на двигател

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Преди всичко честита Коледа на всички!
    Колега, има голяма вероятност да е "от трън та на глог". Това е така защото:
    Преработва се конструкцията.
    Влагат се агрегати, възли и части втора употреба, с незнайно колко остатъчен ресурс.
    Тоест, ще има нужда от ремонти, което по принцип не е проблем. Проблем е, че отидеш ли в сервиза и видят тоя сбирщайн няма изобщо да говорят за пари, а ще ти покажат вратата! В следващия сервиз пак същото ....
    Такива преработки имат резон когато сам ги правиш, знаеш какво правиш и ползваш услугите на майстори за реконструкцията и последваща подръжка, и ремонти на минимум.
    Такава е горчивата истина, съжалявам!
    Да предполагам, че най-добрия вариант е сам да работиш по колата, но дори и да бях достатъчно технически грамотен, нямам физическото време. В момента джипа го обслужва един майстор, който има ГАЗ 69 с двигател от ГАЗ 66 и по случайност работи в сервиза, който обслужвам част от служебните автомобили. Както казах тази седмица ще му дам шанс да заработи нормално, но ще видим какво ще излезе.

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на двигател

      Честита Коледа,много здраве и безаварийни километри.Ако сервиза не е твои,или не си ремонтираш сам джипа има голяма вероятност да се насадиш на нещо по голямо от трън.Най лесно е да си намериш нов блок а и евтино.Ако не щеш руския най лесно става с Опел,но трябва да си вземеш цяла Омега за донор и се почват едни,в горния пост е обяснено точно.На дизела не съм фен,особено за УАЗ или ГАЗ69,като му сложиш тая пудовка отпред ще стане Амфибия ,на асфалт горе долу става,в гората ще боде предницата като делфин.

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на двигател

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Преди всичко честита Коледа на всички!
        Колега, има голяма вероятност да е "от трън та на глог". Това е така защото:
        Преработва се конструкцията.
        Влагат се агрегати, възли и части втора употреба, с незнайно колко остатъчен ресурс.
        Тоест, ще има нужда от ремонти, което по принцип не е проблем. Проблем е, че отидеш ли в сервиза и видят тоя сбирщайн няма изобщо да говорят за пари, а ще ти покажат вратата! В следващия сервиз пак същото ....
        Такива преработки имат резон когато сам ги правиш, знаеш какво правиш и ползваш услугите на майстори за реконструкцията и последваща подръжка, и ремонти на минимум.
        Такава е горчивата истина, съжалявам!
        Принципно си прав, но който му го прави, той и ще му го поддържа.

        Колега, ако те кефи бензин, Кольо ти е споделил формулата на успеха, ако те кефи дизел, от ОМ602 по-дуракоустойчиво и евтино за ремонт и поддръжка няма, а и пали и върви без ток, па дали атмосферен или турбиниран е въпрос на вкус и нужди.
        Иначе, ОМ605 или ОМ606, а да не говорим за М57, е по-добре, но мисля че в случая не е удачно, особено че не кореспондира като цена спрямо платформата която ще се ползва.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на двигател

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          ..... който му го прави, той и ще му го поддържа .....
          .
          Това много наподобява съпружески отношения. И то според ориенталските традиции - има силна и слаба страна. Не вярвам някой трезвомислещ да избере сам да е слабата страна.

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на двигател

            Андро, няма никаква драма с ремонтите. Ако сложи моя вариант-слагат се двигател, кутия и съединител от опела, както са си комплект. Та всичко се ремонтира и се търсят части като за опел. След гуменото каре на кутията-всичко си е ГАЗковото. Е, трябва да се направи преход от карето към късото карданче, ама е елементарна стругарска и заваръчна работа.
            Окачването на двигателя и скоростната кутия би трябвало да се преправят, ама и там не е никаква сложнотия.

            А има и друг вариант-да се вземе друг двигател, дали волгов, дали от УАЗ, да се ревизира дълбоко, да се направи основен ремонт, и ако е направен както трябва-би трябвало да работи без сериозни проблеми дълго време.
            Ама аз не бих. Все пак руско желязо...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на двигател

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Принципно си прав, но който му го прави, той и ще му го поддържа.

              Колега, ако те кефи бензин, Кольо ти е споделил формулата на успеха, ако те кефи дизел, от ОМ602 по-дуракоустойчиво и евтино за ремонт и поддръжка няма, а и пали и върви без ток, па дали атмосферен или турбиниран е въпрос на вкус и нужди.
              Иначе, ОМ605 или ОМ606, а да не говорим за М57, е по-добре, но мисля че в случая не е удачно, особено че не кореспондира като цена спрямо платформата която ще се ползва.
              602 е по-скъпо вече щото ги няма.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на двигател

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                602 е по-скъпо вече щото ги няма.
                Може и да си прав, ама ако се вземе една 124-а или 190-ка, и И се бие брадвата, пак става.
                Няма кой да ти потропа на вратата с ОМ602 под мишница, ще трябва и малко търсене.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на двигател

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  ....
                  Ама аз не бих. Все пак руско желязо...
                  Руско желязо, ама Газ 69!
                  Изглежда притежават някаква колекционерска стойност, щото се предлагат на пазара и им се искат цифри. Обаче само в стандартен вид, без ДВГ и скорости от еди кво си, затворени с ламарини, брони тип парапети и т.н.
                  В тоя смисъл е глупаво да съсипеш оригиналния вид на тая легенда, и то с цената на не малко средства, и с неясен краен резултат!
                  Щото каквото и да ми раправяте, това си е един вид процес на създаване на нова кола, което изисква добър екип от автомобилен конструктор и механик, правоспособен заварчик и стругаро-фрезист. И опит точно в тая работа, с тая конструкция и с преработката точно с тия агрегати. Иначе ще има разочарование!
                  Е, колко души в БГ отговарят на горните изисквания и ще го направят като хората!?
                  1, 2, 3 - 5!? Ще се навият ли изобщо на такава работа и ако се навият какви пари, срокове!? Като давате такива ъкъли развийте темата в тая посока!?
                  Накрая да не се окаже, че е по добре да продаде Газ-ката и да си купи един стандартен и читав джип за полето!?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на двигател

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    ...
                    Накрая да не се окаже, че е по добре да продаде Газ-ката и да си купи един стандартен и читав джип за полето!?
                    То е така и в началото, но щом иска да си прави 69-ката, сигурно има основателна причина.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на двигател

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      То е така и в началото, но щом иска да си прави 69-ката, сигурно има основателна причина.
                      Ми какво да кажа... карал съм доста интересни коли, но газката си има особен чар и не бих се отказал от нея поне засега. Иначе най-вероятно ще купя и друг джип, който ще бъде само за сериозен оффроуд, но първо мисля да посъбера малко опит с газката след което ще я оставя целогодишно на вилата. Идеята за опеловия мотор ми допада, но нека да видя какво ще излезе проблема с неработещите цилиндри и ще се решава.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на двигател

                        Волгов двигател друг е намери за около 200лв и няма да преправя нщо.Опелов(слагал съм 3бр.)оложителните неща ги знаеме.Минуси местиш генерацията от ляво и стартера от ясно.Което си е доста игра щото аспуховите тръби и гърнетата са отдясно.Стартера е от ляво а на опела е от дясно.Има много плитък картер и когато се кара повече в планината ,нагоре,надолу бързо овлича лагерите.От 3-те нито един не се движи вече.Можеби щото и те са антики.Хубав ЗМЗ-402 със неговите си скорости от Волга,върви по-добре в гората от Омегов 2.0.Най е удачен 2.3 бензин от Мерцедес 124 .-136кс.Четирицилинров мотор и всичко си му е като на текезето,генерацията от дясно и стартера от ляво .С неговите си скорости е добре но картера е аломиниев и трудно се обръща.Дизелите са добри но свен пет цлиндровите с техния си радатор ,шестаците рязане на купето.В джип за 1500лв как да сложиш мотор за 2000лв без работата и нови филтри и резервоар.После ти трябват по-здр ави мостове ,щото за слабите руски двигатели са добри а при по-силен мотор и по-душманско каране стават консуматив.После сменяш наклатките с дискови спирачки от Витара и срво от БМВ и накрая си хвърлил пари за два нормални джипа и нерви за три живота,и има нищо функционално.Ако има за теб сантиментална стойност (като за мен-това ми е първия джип,който съм си купил през 1991г от търг с хиляди мъки)си го пазиш и си имаш и друг джип.Успех.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на двигател

                          Тунинга е скъпо удоволствие, особено ако не се прави текезесарската
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на двигател

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Тунинга е скъпо удоволствие, особено ако не се прави текезесарската
                            , почти безплатен , стига да можеш да жо направиш ,
                            , колкото повече , плащаш за тунинг ,
                            , толкова по далеч ще ходиш пеша за текезесарец
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на двигател

                              Волговия мотор е много добър ако е що годе читав . Човека явно е попаднал на скапан мотор .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на двигател

                                Наистина е скъпо нещо.Но туинга на текезето е най-ефтиния сред джиповете.Например моята карданна лебедка е закупена от Павката от Ботевград а 300лв и никой не може да каже че е слаба(сксена лбедка от Виетнамка)4 броя дискове за Витара по 28 лева и накладки за тях за 60лв.Спирачи апарати за 100лв.Нови бутала и сегенти от олх,- за 50 лв(нали вече не се харесват руските боклуци) Серво от МБ-190 ,старо за 20лв.Скорости от Волга за -50лв и феродов диск от МБ-207 нов за 67 лв.Шперови касети с2бр.по-350лв.И нови тракторки по 142лв.бройката.Оборотомер от Лада за 20лв,и газова с 30л.бутилка за 230лв нова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X