Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

    Споделям от спортна злоба.Имаме 6 такива винтоверта,двата са чисто нови и не разпечатани,един стои в къщи и три работят всеки ден по обекти.Вече незнам кой от къде е купуван ,но този дето стои в къщи е от Англия,разпечатах го да направя окачен таван 15-20 квадрата.Към края на работата на втора степен започна да изпуска и хрупти,на първа степен няма проблем.
    Миналата седмица по моя вина убих друг такъв,с който работя 17 г.Напъвах камъни от гедорето с винтоверта,зора беше голям и блокира редуктора,опитах да го раздвижа и мотора изпуши и умря,четките се бяха разпръснали.Подкарах домашния винтоверт,но без 2 степен е мъка.За да разглобя и сглобя ,реших да се запозная със стария редуктор.Разглобих и във ултразвуковата вана.



    Извадих му карантиите











    Ето го и виновника



    Виждат се скосените зъби,
    Извадих зъбчатката и сложих от стария и всичко заспа.

    Та,немога да си обясня защо и от къде тоя дерт.Вече работи отлично.Стария 17 г.чанч,тоя не е видял работа и се килеши
    Последно редактирано от Roninn; 24-12-16, 00:34.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Та,немога да си обясня защо и от къде тоя дерт
    Mи обикновено бързаме при включване на бързите и напъваме яко веднага, а зъбчатката не е зацепила добре. Аз си изградих навик първо да го пусна веднъж на празен ход и след това - газ

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

      Както споменах,нито ми е първата нито единствената,пък и много си пазя инструментите.Няма ден в който да не ползвам винтоверт или перфоратор.След превключване задължително завъртам веднъж.След бърз преглед в нета,се оказва че Руснаците както винаги имат огромен опит,та превключвателя бил слабо място на тоя модел.Обаче тоя редуктор от който взех частите ми служи вярно 17 г.През него е минала работа за 4-5 обикновенни човешки живота.Работих с него в пясъка в Ирак,в Украйна,в Иран го носих,работи при тем.48 гр.на сянка ,пробивахме профили ф10 ,5 мм.дебели,пареха в ръцете,през ръкавиците не се държаха пясък,седмици....По спомен два мотора ,четките са комплект с него и се сменя заедно,едната страница че я счупих,патронника с цял заради по удобната работа,и няколко батерии,последната работеща в момента е със стикер 21 април 2009 година.Как няма следа от износване.Тоя дето го правя в момента е със 100-200 винта и то никакви в гипс картон,според мен дефект в материяла на колелото,за такъв клас машина това е направо смешно и обидно , вероятно качеството е друго сега,което ако съм прав,ще сменям марката.Веднъж залитнах по хитачи винтоверти,взех 4-5 бр.с литиеви батерии и съжалихме жестоко,вярно хитачитата плътни ,стегнато стоят в ръката,по ергономични и толкова,нямат въртящия момент,батериите им гола вода...така и събират прах ,а бяха по скъпи от макита на всичко отгоре.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

        Лошо за марката тогава, такава огромна разлика в качеството...

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

          Пак според Руските братя,в сащ като резервни части се продават всички елементи по отделно,в европа на модули.Редуктора го гледам на 41 лв.Според мен е по добре целия да се сменя,лагера е важен елемент и върви с редуктора,но на мен ми излиза по евтино да си купя цяла машина,от колкото само редуктор.Една батерия за тоя модел е 208 лв.За 330 лв получавам винтоверт с две батерии ,зарядно и куфар,гаранция и 7-8 години живот на батериите.Та 40 лв.за редуктор недавам,просто вадя нов комплект.
          Не съм работил със сините бош,не ми харесват като ергономичност,хилти не ми допадат цените за сериозните модели,деволт тежки и обемисти,но пък масово 18 волтови,незнам как са им батериите.Пак ли хитачи да гледам,държа на читав сервиз задължително...някакви съвети?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

            Фестул, но са скъпи...
            HONDA XL650

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

              Милуоки много ми ги хвалят, не знам как са със сервиза.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                Фестул, но са скъпи...
                В един и също клас,макитата разправят че е за предпочитане,ще ми се някой да е сменил две три марки,да сподели.
                Райдер,ейнхел зелен бош и т.н и за подарък не щем да чуваме.Цената не стои на първо място,с тях вадим пари,дали ще се връщат една или две седмици не е толкова важно.

                Подреждам ги по приоритетите за мен.

                1.Надеждност
                2.Възможност за най много часове работа с една батерия поне 2 амперчаса
                3.Нисък саморазряд като не се ползва
                4.Поне 30 нютона
                5.Възможно най кратко време за заряд
                6.Ергономичност
                7.Реверс с една ръка без спиране и взиране
                8.Ако има лампичка не е лошо,но да е с таймер,а не да натискаш свети,пускаш и гасне.
                9.Двускоростен
                10.Презрамка,примка и/или клипс за закачване на колана

                Сервиз,и то в Пловдив,като се замисля....
                Макита,спарки,бош и деволт,друг сервиз няма...Спаркито отпада категорично,батериите им не стават за нищо.Хитачитата май нямат сервиз в Пловдив.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                  Скокнах набързо и една бройка за резерва,от разчистването на стари модели.






                  Метални закопчалки като на куфарите за перфоратори..



                  Вече с цял патронник,аз ги смених на тези с които работя с такива,по удобни са за работа.



                  Ключа за двете скорости е по удобен



                  Имат гумичка,дето обикновенно ги чупя,май имам останали страници някъде,но като ли че не са същите.

                  Последно редактирано от Roninn; 24-12-16, 10:46.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                    Това никелметалхидридна батерия ли е? Това ми се вижда много стар модел. По мое мнение и да ми подаряват това не бих го взел, но може и да бъркам. И колко струва?
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                      Щях да ти предложа да опиташ с Wurth, ама вече си купил.
                      Wurth е бранд - не са производители, но всичко което имам от марката /поне за мен/ е много качествено.

                      Весели празници.
                      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                      Бахти, как се изказах...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Това никелметалхидридна батерия ли е? Това ми се вижда много стар модел. По мое мнение и да ми подаряват това не бих го взел, но може и да бъркам. И колко струва?
                        Да,стар модел е,и е много добро.Надявам се качеството да е като преди 10 г.Ако визираш батерията,то това е най доброто в тая машина



                        Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                        Щях да ти предложа да опиташ с Wurth, ама вече си купил.
                        Wurth е бранд - не са производители, но всичко което имам от марката /поне за мен/ е много качествено.

                        Весели празници.
                        Вюрта основно не е ли бош производител,съответно по скъпия бош.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                          Ronnin
                          А защо непременно трябва да са акумулаторни?! питам понеже искам да споделя и моя скромен опит.Преди години трябваше да правим един покрив.И по ред причини вместо гвоздеи трябваше да се навиват дълги видии.И от зор купих по принуда електрически скил.Взех го с идеята да подпомогне останалите машини като не очаквах нещо кой знае какво.Та какво беше учудването ми че скила се представи повече от отлично.2 скорости много прецизен и мощен.Смляхме го от работа ти казвам.По едно време се усетих че го е взел един чук от бригадата и той работи с него.А той е звяр.Каквато машина докопа всичко скапва.И 3 дни работи с него.По едно време гледам майсторите почнаха да избират него пред акумулаторните.Викам нали неудобно бе има кабел след него.И единия майстор ми вика" добре че има щото Иво на два пъти го ритна и падна от покрива и ако не беше кабела". Та този екземпляр направи 2 обекта изцяло.След покрива го взеха другите и не го оставиха на мира.Викам си за сто лева няма да го жаля. След 2 години и половина зверско натоварване взе да хърка.Въобще не съм мислил..Купих нов.Новия вече е нов модел различен от стария пак е с 2 скорости ама по друг начин ляга в ръката.Та той още не е стигнал такова върхово натоварване като стария.Но съм силно очарован.Защо не вземиш да пробваш?! Убеден съм че половината ти обекти не се изисква да е акумулаторен и винаги има ток наблизо?! Мощноста му е отлична на първа скорост.Силата и след 500 видии е все същата.Бой до дупка.мисля че е 40 нютона ама най харесвах как мазно и мощно тръгва.върти ми се в главата че е 600 вата...
                          А по отношение тази Макита с тези батерии са супер.Това е най лесно обслужваемия вариант.Като ти замине батерията обади ми се ние си внасяме елементиSC за тях...на 2400ман излизат около 4 лв и нещо на елемент качествени са.
                          Но за мен електрическия Скил бие наред..По надежност и цена.. и вадим акумулатори мноооого рядко.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                            Аз точно същият го изхвърлих преди два несеца, заедно с куфар зарядно и батерии. Даже работеше


                            А Вюрт доскоро бяха само Бош, в момента леките им машини са Бош, а сериозните - Милуоки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на акумулаторен винтоверт Makita 6280D

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Вюрта основно не е ли бош производител,съответно по скъпия бош.
                              Да, синята серия на Bosch. Но явно има разлика между Бош-а и Wurth.
                              Предложих ти Wurth, понеже питаж за здрава марка със сервиз в Пловдив.
                              И да, Wurth-a не са само Бош - има и Милоуки.
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X