Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Тракове

    Сега имам няколко въпроса отностно ТРАКОВЕТЕ :

    Може ли някой да ми обясни по-простичко/най-простичко/ как да създам трак, къде да го запаметя в ГПС-а, Как и къде да го сваля, обработва ли се с някаква програма, гпс има за свързване към компа, но като го свържа не става нищо. Трябва ли няква програма и каква за да мога да го кача тук или да го споделя с приятел и обратно, като взема ТРАК от форума как да го кача на ГПС-а?
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #77
      До: Тракове

      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
      Сега имам няколко въпроса отностно ТРАКОВЕТЕ :

      Може ли някой да ми обясни по-простичко/най-простичко/ как да създам трак, къде да го запаметя в ГПС-а, Как и къде да го сваля, обработва ли се с някаква програма, гпс има за свързване към компа, но като го свържа не става нищо. Трябва ли няква програма и каква за да мога да го кача тук или да го споделя с приятел и обратно, като взема ТРАК от форума как да го кача на ГПС-а?
      Какъв ти е ГПС-а? Ако може да записва тракове, те се свалят с Мапсорс. С Мапсорса се и качват от компа към ГПС-а, ама това в случай, че апарата чете тракове. Има ГПС-и, които записват трак, а не поддържат функция да си качиш от компа... Абе варианти много... кристалното кълбо днес не работи, така че ако дадеш повече инфо с каква техника разполагаш може да помагаме, но предполагам, че ще е по-удачно да не спамим темата и да зададеш въпросите си в съответния раздел на форума.
      Светът на Владо

      Коментар


      • #78
        До: Тракове

        Предлагам на Вашето внимание един трак на преход от прохода Шипка до хижа Мазалат.
        Терена е с малки денивелации,приятен за ходене. Дължината му е 23 километра и не е проблем да се направи за един ден.
        С оглед на транспортните неуредици(хората които имат кой да ги закара до Шипка нямат този проблем),обаче е добре първият ден да се спи някъде на Узана и на следващият да се отиде до хижа Мазалат.

        В трака съм включил точки с подробни описания на всички хижи,хотели,информационния център и ПСС Узана(с телефони там където е възможно намирането им). Включил съм и автогарите в Казанлък и Габрово с телефоните им(както и автобусната спирка в Узана).
        Прикачени файлове
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #79
          До: Тракове

          В последните топли дни на октомври(9-11) със съпругата ми решихме да отидем на Козя стена. Времето беше отлично и ни останаха незабравими спомени. Направихме го от Кърнаре до Беклемето и преспиване там на хотел. На вторият ден оставихме половината багаж в хотела и потеглихме сутринта в 7:30ч. През Беклемето,връх Козя стена,скалния ръб Козя стена(на връщане ги подсякохме по лятната пътека) и паметника на Петко Дачев стигнахме хижа Козя стена. От там продължихме до хижа Ехо,нейният параклис под връх Юмрука и леко поуморени,но доволни се прибрахме малко след 21:30 ч. на челници в хотела. Ако не се бяхме катерили по Козята стена щяхме да се приберем с час по рано. Забавянето,обаче си заслужаваше заради тръпката.
          Маршрута е дълъг 16.5 км,а в нашият случай 33 защото го минахме и на отиване и на връщане. През лятото не е проблем,но през зимата е много опасен защото по лятните пътеки дебнат лавини,а зимните са опасни заради възможни козирки и скъсани въжета на парапетите. През зимата трябват здрави обувки,котки,пикели и много знания и опит. Въпреки това риск има. Не случайно в района на хижите Козя стена и Ехо има много паметни плочи плюс параклис.
          Понеже този район остана в сърцата ни реших да намеря всички възможни пътеки,имена на върхове,седловини и реки за да бъде по-лесно ориентирането. Мисля,че почти успях. Остана малко за намиране.
          Бих искал да помоля,ако някой има трак на пътеката от хижа Ехо към някошният заслон Академик да го качи тук за да го добавя при другите тракове.Също така би трябвало да има пътека непосредсвено на юг от хижа Козя стена през пасищните ливади към черният път за село Христо Даново,но нямах време да я търся. Би било добре да се намери и неин трак.
          Пътеката към село Розино тук я няма защото съществува на ОФРМ 4.90.
          На третият ден слязохме към Троян през хижа Чучул. Хижата е дадена под аренда и вече не е ведомствена. Направен е ремонт и работи.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Валери Недялков; 24-10-09, 00:11.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #80
            До: Тракове

            Ревизирах част от траковете около Дряновския манастир.Коригирах доста неща и ги сверих с Гугъл ърт(чрез отваряне на траковете в програмата). Прикачам новият файл.
            Прикачени файлове
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #81
              До: Тракове

              Трака е за изкачването на най-високия връх в Колорадо и втори по височина в Америка(без да се включва Аляска).Върхът е висок 4397м като над 4000 м вече се усеща известно изтощение от надморската височина(поне при мен беше така като за първи път на тази височина),ама върха не е сложен технически и с малко инат и воля се преодолява умората.Веднъж горе и се разкрива невероятна гледка и умората се забравя моментално.Качване и слизане отнема около 8:30 часа без бързане.
              Прикачени файлове
              И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

              Коментар


              • #82
                До: Тракове

                Ето и трака за най високия връх в Аризона - Humphreys Peak(3852м).Върхът е много приятен за качване,но топлите дрехи са задължителни,защото дори и да е много топло,както беше в моя случай горе ме срещна свиреп студ
                Прикачени файлове
                И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                Коментар


                • #83
                  До: Тракове

                  Предлагам Ви един трак на двудневна разходка до хижа Тръстена(я) с преспиване и не малко количество страхотно малиново вино.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 27-10-09, 19:14.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Тракове

                    Опитваш се да инсталираш Update, а не самата програма. Потърси я пак на същото място, инсталирай и после пусни Update-a.
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • #85
                      До: Тракове

                      И за капак-един трак. Разходка по долината на река Русенски Лом(Природен парк Русенски Лом). В случая беше по следите на Културно-историческото ни наследство в района: Басарбовския и Ивановски скални манастири и впечатляващата крепост Червен. Тя е разчистена,консервирана и експонирана така,че остави в нас чувство на гордост,че сме Българи.(крепостта е чисто Българска).
                      Разбира се това не е всичко. Съвсем наблизо е пещерата Орлова чука(която не можахме да посетим),а и реката е много красива. Видовото разнообразие при пернатите също е впечатляващо.
                      Струва си да се посети парка.
                      Прикачени файлове
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Тракове

                        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                        Какъв ти е ГПС-а? Ако може да записва тракове, те се свалят с Мапсорс. С Мапсорса се и качват от компа към ГПС-а, ама това в случай, че апарата чете тракове. Има ГПС-и, които записват трак, а не поддържат функция да си качиш от компа... Абе варианти много... кристалното кълбо днес не работи, така че ако дадеш повече инфо с каква техника разполагаш може да помагаме, но предполагам, че ще е по-удачно да не спамим темата и да зададеш въпросите си в съответния раздел на форума.
                        Моя ГПС е нуви 205. Не може да записва тракове нито да ги възпроизвежда. Това което ми хрумва на ум на първо четене е да запомня траковете като ПОИ точки и после да си правя рутиране през тях. Другото което мога да направя е в Мапсорса да си отворя трак файла и да го конвертна като път и пак по съшия начин да си правя рутиране в последствие в самото устройство по този път. Има и трета възможност да му сваля софтуерната версия от 6 на 3. и да му отключа възможността за запис на трак но не съм сигурен дали ще стане. Друго не се сещам. Ако има и други начини ще се радвам да ми го кажете. Преди седмица си взех ГПС и съм още бос в материята
                        Garmin nüvi® 205 (Денка)
                        Nissan X-trail

                        Коментар


                        • #87
                          До: Тракове

                          Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
                          Моя ГПС е нуви 205. Не може да записва тракове нито да ги възпроизвежда. Това което ми хрумва на ум на първо четене е да запомня траковете като ПОИ точки и после да си правя рутиране през тях. Другото което мога да направя е в Мапсорса да си отворя трак файла и да го конвертна като път и пак по съшия начин да си правя рутиране в последствие в самото устройство по този път. Има и трета възможност да му сваля софтуерната версия от 6 на 3. и да му отключа възможността за запис на трак но не съм сигурен дали ще стане. Друго не се сещам. Ако има и други начини ще се радвам да ми го кажете. Преди седмица си взех ГПС и съм още бос в материята
                          пробваи запис на трак така
                          натизкаш количката излиза ти къде сам
                          Натискате върху надписите (леко под тях) в сътветния ред:
                          - Най-близка пресечка
                          - Най-близък адрес
                          - Най-близък адрес
                          - Най-близка пресечка
                          Появява се менюто за запис на лог
                          но наи добре прочети тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=20132&page=10

                          Коментар


                          • #88
                            До: Тракове

                            Изчетах я цялата тема преди седмица ама туй с доункаста на версията на софтуера ми се струва малко сложен за сега. Може на по късен етап да се пробвам да го изгърбя.
                            Garmin nüvi® 205 (Денка)
                            Nissan X-trail

                            Коментар


                            • #89
                              До: Тракове

                              На 14-15 ноември ходих до хижа Плевен. Установих,че маркировката е в ужасно състояние(не познавах района). Благодарен съм,че на картата имаше поне една пътека до хижата(зимната).
                              Затова сега качвам файл съдържащ и лятната пътека плюс пътеката до пещерата и доста точки от този район.
                              Надявам се,че ще бъде полезно за доста хора.
                              Прикачени файлове
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Тракове

                                Ето един трак за изкачването на връх Миджур, само че от сръбска страна.Нали се пада първенец на страната та викам дай да го преборим откъм Сърбия.Качването почва от хижа Бабин зуб и трае около 2:30 мин по много лека пътека.Някой,ако реши да ходи трака би му бил доста от полза, защото в нета лично аз не намерих никаква информация за качване откъм Сърбия.Също така няма нито табели,нито маркировка.Ако някой се интересува от допълнително инфо да пита смело

                                П.С.Във файла има и точка с доста живописен водопад по пътя.Пада се само на около 100км от София,а е чудесно място за къмпинг!
                                Прикачени файлове
                                И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X