Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОДЕРАЦИЯ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МОДЕРАЦИЯ

    Модераторите правят каквото преценят.
    Но обикновено понеже ги мързи да пишат и бършат "затварят" теми.
    Много пъти съм си мислел, че едно полезна тема тема заради Лс/ЦСК от няколко участника бива затваряна, защото някой отговорен мод го мързи да чете простотиите на някои клавиатурни герои, които не ги мързи да пишат глупости.

    Според мен /отбелязвам, че не съм модератор и не мисля, че мнението ми е височайшо спрямо това на другите участници/ е по-правилно модераторите при изпълнение на функциите им да правят следните неща преди да затворят дадена тема, ако изобщо има смисъл и ползи от нея:
    Да напишат предупреждение в темата да спазване правилата за ползване на форума;
    Да наложат първо наказание на "спамера" различно от бан;
    Да изтрият или модерират глупостите, които е натворил;
    Временно да затворят темата, като напишат след какъв период ще е отворена отново;
    При липса на разбиране от "спамерите" да им осигурят срочна отпуска.

    Не си мисля, че моето мнение е нито най-правилно, моля за Вашите мнения.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: МОДЕРАЦИЯ

    Искаш да кажеш,че предпочиташ модерацията да стане медиация?
    Има да чакаш!
    Други са законите по които се медиира модерацията.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: МОДЕРАЦИЯ

      Тема, започваща така:
      Някъде бях чел предсказание на Ванга или по-точно тълкувание, че ще започне конфликт м/у религиозните общности след атентат.
      как очакваш да продължи?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: МОДЕРАЦИЯ

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Тема, започваща така:


        как очакваш да продължи?
        Аз не съм цитирал конкретен случай, изразявам "принципно" мнение.

        Вчера по това време си мислех за предстоящите Коледни празници, за това дали отново ще очакваме "края на света" и се разчетох... Прочетох много глупости, но вечерта като се прибрах разбрах за "случките" с камиона в Берлин и с руския посланник.

        П.П. Ето това е спам на 100%, за което много се извинявам.

        П.П.2 Има ли техническа възможност да се увеличи броя на "личните съобщения", за да мога с Гагич и др. да си чатим на "лични"?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: МОДЕРАЦИЯ

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

          П.П.2 Има ли техническа възможност да се увеличи броя на "личните съобщения", за да мога с Гагич и др. да си чатим на "лични"?
          Нямате ли си телефони, скайпове, фацебуци, та точно тука да си чатите?

          Коментар


          • #6
            От: МОДЕРАЦИЯ

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            ....

            П.П.2 Има ли техническа възможност да се увеличи броя на "личните съобщения", за да мога с Гагич и др. да си чатим на "лични"?

            Нали има чат бокс форума .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: МОДЕРАЦИЯ

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              П.П.2 Има ли техническа възможност да се увеличи броя на "личните съобщения", за да мога с Гагич и др. да си чатим на "лични"?
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Нямате ли си телефони, скайпове, фацебуци, та точно тука да си чатите?
              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Нали има чат бокс форума .

              Темата, отчаяно натрапвана от Тропчо
              , не върши ли работа?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: МОДЕРАЦИЯ

                Що се занимавате с неща дето не са ви работа?

                Един мъдрец беше казал:

                "Човек трябва да бъде толкова умен, че да не се докача никога от никого."
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: МОДЕРАЦИЯ

                  Мисля, че се досещам за точно кое Мнение и Тема става въпрос.

                  Първото не беше съобразно Правилата на Форума, забраняващи предизвикването на етническа омраза.

                  В резултат на това пострада цялата Тема, което е донякъде жалко.

                  Може да се предположи обаче, че Модератора има наблюдение върху обичайните тенденции, по които се развиват подобни Теми и просто е решил да я „абортира".

                  Лично аз съм убеден, че се касае точно за това.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    От: МОДЕРАЦИЯ

                    Единствените теми които могат да се развият нагоре спрямо първото мнение в темата са техническите теми и като цяло темите в които има неоспорими репери. Техника, наука, измервания и т.н.

                    При останалите теми първото мнение в темата, изложението и, представянето и, обосновават по-нататъшното и развитие. Ако почне ниско - може само да забива по-ниско. Гмурне ли се под водата и прочее намокри ли се - няма изплуване.

                    Намесите на потребители които "забиват" темата надолу не е проблем когато темата е иначе читава, понеже се трият лесно без да се губи нишката. Ако обаче цялата сюжетна нишка в темата е "забита" надолу - съдбата и е предрешена, понеже въпросните намеси са по-скоро правило за темата отколкото изключение.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: МОДЕРАЦИЯ

                      Без да давам оценка на модераторските решения, само ще споделя усещането, което се поражда у мен, а то е че някои от потребителите и модераторите май са членове на БХК. Имат прекалено широко разбиране за термини като "език на омразата" или "етническа омраза" и пр. Но тъй като в последното десетилетие, че и повече сме свидетели на сериозно натрапване на подобно разбиране, за това такъв е резултатът. От БХК си постигнаха целта, дано не дава Господ и веганите да успеят!

                      Коментар


                      • #12
                        От: МОДЕРАЦИЯ

                        Съгласен с Гоблин. Но тема а технически характеристики на МПС се обръща на Лс/ЦСК. Мненията на верните ултраси затрупват техническата част, темата става безполезна и се заключва. А по-правилно е да се затрият мненията на ултрасите, да им се укаже какво ги очаква и темата да си живее в рамките на заглавието и сюжета.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: МОДЕРАЦИЯ

                          Основните постановки на БХК съвпадат с нормалните човешки разбирания и работят в интерес на всички, включително и на тези които най-много ги псуват просто понеже не са разбрали че НЕ Е даденост че те винаги ще са от правилната страна на пениса и че в деня / мястото когато / където етническата омраза се обърне срещу тях, ще могат да се позоват на (и да бъдат защитени от) същите принципи.

                          Във форума са забранени обиди и дискриминация на основа пол, етнос, етническа принадлежност, сексуална ориентация, религия, и като цяло на основа фактори които са по рождение и/или въпрос на личен избор в личния живот.

                          Това никога не е било тайна, не е някакво минно поле, а съвсем ясно посочени правила. Никога не е било проблем на нарушаващите ги да се бият в гърдите че табелите "Ток - не пипай" не са за тях, и никога не е било проблем на тока да ги догони.



                          За темите за технически характеристики: Полско фиатче не може оригинално да се качи на 32ки, 2+2 не е 5, Луната обикаля около Земята, водата е мокра.

                          Оборването на постулати твърдящи противното е лесно, и най-важното - не оставя съмнение в четящата публика която търси информация по въпроса, освен за клиническите случаи.

                          В абстрактните раздели екивалентни по абсурдност твърдения се намъкват по-лесно и имат потенциал да поразят далеч повече неинформирани, понеже едното звучи толкова правдоподобно колкото и другото. Съответно модерацията е далеч по-натрапчива.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: МОДЕРАЦИЯ

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            етническата омраза се обърне срещу тях, ще могат да се позоват на (и да бъдат защитени от) същите принципи.
                            Всъщност, ако се обърне палачинката няма да могат да се позоват на нищо, щото настоящите принципи са каквито са именно защото палачинката е в тази си позиция. Прекаляването с толерантността не води до нищо смислено. И при БХК и във форума
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: МОДЕРАЦИЯ

                              Пак да се върна на тезата си относно модерацията:
                              За да има действие модерацията във форума мисля, че трябва да се наблегне на превенцията. Полезно би било да остане поста, но без текста нарушаващ правилата на форума със забележка от модератора кое правило на форума е нарушено. Много пъти съм се чудил защо нечие мнение е изтрито при условие, че познавам съответния участник и ми изгглежда "свестен", примерно чел съм мнението вечерта и на другия ден отварям темата, тя вече е заключена и един куп мнения липсват. Също така са били изтривани мои мнения, за които си мисля че не са нарушавали правила на форума.
                              Също при затваряне на тема съответния мод. да отбележи заради кой/кои участници се е стигнало до това по някакъв такъв начин, че да се води статистика. /Не ми е ясно дали това софтуерно е възможно/.
                              Има участници във форума, които са на "всяка манджа мерудия" и то в теми в които не блестят с познания. Нищо чудно и аз да съм един от тях, но като няма кой да ми го покаже продължавам да си пиша глупости...
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X