Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОДЕРАЦИЯ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МОДЕРАЦИЯ

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    ...
    Да напишат предупреждение в темата да спазване правилата за ползване на форума;
    Да наложат първо наказание на "спамера" различно от бан;
    Да изтрият или модерират глупостите, които е натворил;
    Временно да затворят темата, като напишат след какъв период ще е отворена отново;
    При липса на разбиране от "спамерите" да им осигурят срочна отпуска.
    Хората, способни горе-долу да модерират и желаещи да го правят безплатно са толкова малко, че едвам се справят с нормалното триене и банване.

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    ...
    Може да се предположи обаче, че Модератора има наблюдение върху обичайните тенденции, по които се развиват подобни Теми и просто е решил да я „абортира".
    Може да се предположи, че от тебе ще стане средна ръка модератор.

    Коментар


    • #17
      От: МОДЕРАЦИЯ

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ... ... ..
      С каквото и да прекалиш не води до нищо смислено.
      По-горе писах "постановки" вместо "принципи", което може да се изтълкува съвсем различно от "принципи", извинявам се за което.

      Споделям принципите (не постановките) на които се позовава БХК, но не съм особено запознат с изявите на самото БХК и начина по който аргументират с тези принципи тъй че за самата организация съм пас.

      Няма хубаво и полезно нещо с което да не може да се злоупотреби, и горните принципи не правят изключение. Това не ги отменя.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: МОДЕРАЦИЯ

        Приемам че нямаш идея за БХК и затваряме главата.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: МОДЕРАЦИЯ

          Приемаме че БХК е нарицателно. Разбира се, че ще се занимават с цигани и че ще изнудват разни структури в държавата.

          Така се прави.

          Лично аз от тях имам само ползи.

          Коментар


          • #20
            От: МОДЕРАЦИЯ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Хората, способни горе-долу да модерират и желаещи да го правят безплатно са толкова малко, че едвам се справят с нормалното триене и банване.
            Светльо - модератор.
            Сам ще си плаща според свършената работа ...
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              От: МОДЕРАЦИЯ

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Светльо - модератор.
              Сам ще си плаща според свършената работа ...
              Аааам такива да си ги нямаме... Защо се става модератор, ако не заради заплатата???
              А както се знае от целия форум-модераторската заплата е доста приятна. Иначе за чий ще си навличате гнева на обикновените участници...
              Всички в един глас ни убеждавате, че го правите "на полза роду", ама свършиха вече баламите, няма кой да се върже на приказките ви.
              А за заплатите на супер модераторите се носят легенди, ама и те мълчат като... комунисти на разпит да речем.

              Сега сериозно-според мен малко се пресилва с модераторската намеса. Не, че е станало кой знае какво лошо, но повече свобода винаги е по-добре. Разбирам,ч е форума е голям, има много теми и много за четене ежедневно, но пък може да се сложат и още модератори, които да са без права за затваряне на теми, триене, или друга намеса, просто да са информатори, да алармират пълномощните модератори, и така да се намали натоварването им, вследствие-форума ще стане по-приветлив.

              Опотвам се да изкажа моето мнение, и ако някой се вслуча-ще съм долу-горе доволен. Това според мен е най-правилната форма на демокрация-обществото има един човек, който е поел отговорността да го води и да го прекарва през трудни времена и изпитания, като за да има тази възможност-му се дават много големи права. В нашия случай-Венци Петров. Той си избира кабинет-суперите и администраторите, после следват зелените модератори, и накрая сме обикновените данъкоплатци...
              Дотук е едно към едно с диктатура...
              Обаче, ако се даде възможност на цървулите да се оплакват от модераторски произвол, да дават предложения как да се поправи обществото към по-добро, и гласът им да бъде чут, обсъден, и ако си струва-да се направят каквито трябва промени-това вече е демокрация.
              Винаги ще си остане водещата роля на едноличния властник, той командва, но и си носи отговорността за оцеляването, но ако се чува гласа и на редовите участници-става супер.

              Моите пет стинки.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: МОДЕРАЦИЯ

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...Свободата, Санчо, ...
                Това че с повече свобода е по-добре ще ти го кажат повечето обитатели на Софийския Централен Затвор. Аз съм ходил няколко пъти там.

                Иначе аз по политически въпроси може и да съм демократ (аз си знам колко съм демократ) ама Ръководството на Форума многократно и недвусмислено е отричало демокрацията тук. Разчитам така да е и занапред.

                Коментар


                • #23
                  От: МОДЕРАЦИЯ

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  просто да са информатори
                  ПРосто под всяко едно мнение има една иконка със удивителна, ползва се точно за това.....

                  За г-н Петров, май трябва да актуализираш информацията си
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    От: МОДЕРАЦИЯ

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    ПРосто под всяко едно мнение има една иконка със удивителна, ползва се точно за това.....

                    За г-н Петров, май трябва да актуализираш информацията си
                    Иконката я знам Золи, ама май седи само за украса. Аз съм я ползвал няколко пъти, но не е това начина.
                    Ако някой се покаже като готов да жертва половин час от времето си във форума, за да преглежда и сигнализира за некоректни теми и постове-ще отмени суперите в тази им дейност, и няма да се налага да се затварят теми, заради невъзможността да се прочетат целите теми, и да се вникне в смисъла на всяко едно изказване, на всеки участник в дискусията. Демек-ще се прецизира модерацията.

                    А ако няма нещо супер ново покрай господина Петров-той си остана главно действащо лице във форума , след "покупката"на форума от Владо Йончев.
                    Самия Владо още в началото заяви, че макар да поема финансовата издръжка на форума, Венци си остава човека който определя облика, посоката на развитие, и въобще форума си остава същия, само парите вече ще идват от друго място.

                    Но ако има нещо ново, което не знам-ми не знам...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: МОДЕРАЦИЯ

                      Нямаш ли някой модератор близо до теб? Да ти раскаже как технически става цялата тази дивотия..... А и все пак има и субективен фактор - това което за теб е ОК, за другия може би не съвсем..... Което води до следното - безсмислена предмодерация. Или си мод с пълни права, или не си мод..... Така че остава копчетото...
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #26
                        От: МОДЕРАЦИЯ

                        Помощниците просто ще алармират модераторите, от тях не се очаква да са прецизни в действията си. Просто ще отменят суперите в дейността за постоянно наглеждане, и няма да са претоварени с работа. Един вид-информатори и толкова.
                        Които информатори обаче ще са доста нещо повече ангажирани от това просто да щракнат иконката, а с обещанието си за съдействие се наемат да следят активно своя си раздел, и да информират за нередности, които са такива според тях самите.
                        А супера ще си взема решението какво да се действа с конкретната тема.

                        Аааа, и да-да се затрие раздел "политика"....

                        П.П. току-що като прочетох една тема се сетих, че и тук всички сме равни, ама има и по-равни...
                        Та всичко си е въпрос на лични контакти, приятелства, даже в някои моменти и на лична вражда.
                        Нейсе, както отдавна се знае-форума е частен, и на когото не му изнасят правилата-е свободен да се пръждосва
                        Последно редактирано от Кольо; 21-12-16, 21:30.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: МОДЕРАЦИЯ

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          ...и тук всички сме равни, ама има и по-равни.
                          Пак бъркаш. Не сме равни. Никой с никого не е равен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: МОДЕРАЦИЯ

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Пак бъркаш. Не сме равни. Никой с никого не е равен.
                            Верно,вземи мен и Колю,бие ме отвсякъде да не говорим за килограми!
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              От: МОДЕРАЦИЯ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Пак бъркаш. Не сме равни. Никой с никого не е равен.
                              И нещичко малко бъркаш пред винКело сите сме равни ,както казват Перничани
                              Ясене не ти ли прави впечетление че на исток от теб групите които караха Хард не пишат и не обявяват разходки тук в форома.
                              Затварат се теми в горе посочения раздел визирам Харда и то защот не сме равни ли ?
                              Или че тази тема е междуГагич и компаноия ли?
                              Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 21-12-16, 23:00.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар


                              • #30
                                От: МОДЕРАЦИЯ

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                ...модераторите при изпълнение на функциите им да правят следните неща преди да затворят дадена тема, ако изобщо има смисъл и ползи от нея:
                                1. Да напишат предупреждение в темата да спазване правилата за ползване на форума;
                                2. Да наложат първо наказание на "спамера" различно от бан;
                                3. Да изтрият или модерират глупостите, които е натворил;
                                4. Временно да затворят темата, като напишат след какъв период ще е отворена отново;
                                5. При липса на разбиране от "спамерите" да им осигурят срочна отпуска.
                                За собствено улеснение номерирах препоръките.
                                1. Мииии, пишат предупреждения. Понякога хващат декиш, друг път- не.
                                2. Имам подобни наказания, предполагам не съм единствен. По време на наказанието не съм бан, просто ми седяха едни червени точки... продължават да си седят. Въпросът е кой- как ги възприема. Аз пробвах доколко е интерактивна системата, разбрах принципа ѝ на действие и се успокоих. Особен кеф ми направи наказанието от Ясен. Обяснява изключително цветно за какво те е наказал. В момента се чудя как да накарам Гоблин да ме накаже, предполагам ще е незабравимо преживяване.
                                3. Тук не съм съгласен. Трябва да оставят глупостите. Масова практика е да ги трият и/или модерират и човек не може да разбере защо се е стигнало до т.4.
                                4. Затворена тема, без простотиите от т.3 е абсолютно объркваща за хората, които не са я следили и участвали "онлайн", дет' са вика.
                                5. От тъй наречените "спамери", някои ми липсват тук. Няма да ги изреждам. Мисля че повечето от тях минаха през "срочна отпуска", след което бяха "съкратени" от активна служба. Смея да предположа, че решението е било двустранно, да са живи и здрави останалите средства за комуникация.
                                Само да ми дадат малко власт и на мен, ще видите вие... много са ви разглезили тук.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X