Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реле регулатор за динамо Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реле регулатор за динамо Лада Нива

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL374477.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:6125563Колеги от както я имам колата все такива релета ползвам,но се налага често да ги сменям.Вие със какви релета сте на вашите Ниви?Имали релета от западни коли които да станат на Нивата?

  • #2
    От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

    Какво им става, че ги сменяш?

    Коментар


    • #3
      От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

      Вероятно същото, каквото му имаше на релето на Самарата ми за спиране на горивото при над 1500 оборота принудителен празен ход. Оригиналното не е работило незнайно от кога, клапанчето също. Смених клапанчето, опитах 3 тукашни релета (българско и 2 руски), и ефекта беше ден до пладне. Не знам по какви неведоми пътища господни най-накрая някак го подкарах трайно, човъркайки едното.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

        Намери си оригинален РР-380. Ще изкара повече от електронните подобия на регулатори.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

          Релета от западни коли дето да стават няма. Аз си реших проблема с двете служебни Ниви трайно като им монтирах алтернатори от стар модел Опел. Захвата е едно към едно с нивовия. На шайбата за ремъка се подлага една друга шайба за да се изнесе по-напред и да е в съосие с останалите ремъчни шайби. Сменя се ремъка с друг, който е 2 см. по-къс от оригинала. От този момент на там забравих за проблеми със зареждането. Реле регулатор с четки на всякъде като резервна част.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Какво им става, че ги сменяш?
            Започват повече или по малко ток да пускат.Случвало сее при три чисто нови релета,такива от снимките две да показват различни стойности.Динамото е от лада на него пише сделано в болгарии,да не би да идва слабо за 1.7моно инжекционна Нива?Оригинално този модел нива със какво динамо е?Инсталацията е направена когато зарежда, лампата на таблото постоянно свети,а когато угасне значи не зарежда.Обърнато е на обратно

            Коментар


            • #7
              От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
              Релета от западни коли дето да стават няма. Аз си реших проблема с двете служебни Ниви трайно като им монтирах алтернатори от стар модел Опел. Захвата е едно към едно с нивовия. На шайбата за ремъка се подлага една друга шайба за да се изнесе по-напред и да е в съосие с останалите ремъчни шайби. Сменя се ремъка с друг, който е 2 см. по-къс от оригинала. От този момент на там забравих за проблеми със зареждането. Реле регулатор с четки на всякъде като резервна част.
              Е какъв е модела на този Опел и колко ампера е ??
              Аз съм с такова от снимките, до сега 4-5 години не е мръднало..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #8
                От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                Някой нещо е оцапал там.

                Всички Нива 1.7 (вкл. карбураторните) са с регулатор вътре в генератора.

                Коментар


                • #9
                  От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                  Мери с мултицета и пиши. На моите ВАЗ (2107, 21214) регулаторите са в генераторите. По-стария ми модел 2103 е с изнесен механичен, а след време подменен с електронен регулатор. Брах много ядове от некачествени електронни регулатори вътре в генератора на 2107 при далечни преходи 1000 км (спря да зарежда батерията) и в сервиз в Патра, Гърция ми монтираха качествен италиански електронен регулатор в генератора, та до момента 223 000 км нямам проблеми. Монтирах резервен изнесен електронен регулатор, но още не съм го свързал защото нещо работи ли не се пипа. За инжекторната Нива генератора с електронния регулатор на напрежението е изключително важен, че без заредена батерия няма палене. В твоя случай с инжекторна Нива имаш нашенски модел "преработен генератор с изнесен регулатор". Трябва да замериш изнесения ти регулато какво дава на изход и да провериш състоянието на четките в генератора. Генераторите на Нивите са ниско долу и се мокрят, а също и ако има теч от антифриза от свръзките на термостата капе върху него. Най-добре е да се изнесе горе където е на сухо и лесно за обслужване място, но губиш мястото на щатната резервна гума ако караш с такива.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                    Няма живи събратя този алтернатор. Сменяван е, няма лошо,но послушай Ясен-нещо е магерено по инсталацията, оправи я и карай. А в ситуацията може би най добре ЖТанев.
                    Последно редактирано от veskov; 19-12-16, 18:16.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                      Четките ги смених с нови,старите бяха поизносени но имаха живот още.Динамото го носих при човек който от години се занимава,прегледа го основно и го почисти.Вчера го сложих на колата но пак се получи както в последно време.Лампата за акумулатора свети постоянно,значи зарежда но не след дълго време лампата почва да премигва.В тоя момент двигателя започва във такт с премигването,съвсем малко вдига и намаля оборотите.Когато съм на скорост колата придърпва.Като стане това меря на клемите на акумулатора пуска към 15в.ток предполагам че може да е от релето.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                        Имам някъде 2 дърти релета от Жигула, ако са същите, ще ти ги изпратя и двете, армаган. Ама утре ще ги снимам, че съм нещо сополив в момента и не ми се мота до гаража да ги търся.

                        'някъде към 15 волта' не е коректна стойност
                        14.4 или 13.8 или 12.6 или 15.1 - не всички са правилни, но са коректни. Мери се с точност до десета, напрежението трябва да е 14.2-14-5. нагоре не е добре, много надолу - също.

                        И тая мацаница с лампата също е силно неправилна.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                          Най-вече си оправи масата между двигател и купе. На жигулките им е слабо място (и не само на тях) и като се прецака почват проблеми.

                          На бас че не знаеш къде е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            Е какъв е модела на този Опел и колко ампера е ??
                            Аз съм с такова от снимките, до сега 4-5 години не е мръднало..
                            Бобчо, от старите Кадет, Вектра и от първите Астри. Някои са с 60А, а други с 80А. Моите ги търсих да са 80 амперови и са от Астра 1.6.
                            Последно редактирано от Жоро Танев; 20-12-16, 08:18.
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реле регулатор за динамо Лада Нива

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Най-вече си оправи масата между двигател и купе. На жигулките им е слабо място (и не само на тях) и като се прецака почват проблеми.

                              На бас че не знаеш къде е.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL374487.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5738529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL374480.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5738530Тази до акумулатора или тази на капака?Или масата е на друго място

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X