Страница 4 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4
Резултати 61 до 78 от 78

Тема: AMSOIL - двигателни и трансмисионни масла и добавки - в наличност

Място
    Варна
    Публикации
    881
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: AMSOIL - двигателни и трансмисионни масла и добавки - в наличност

А дали има кой да отговори по темата?Аз също съм заинтересован, защото наближавам смяна на маслата и на двете коли.
    Последно редактиран от Juiced ; 31-08-17 в 16:29 Причина: .
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,459
    Точки (при гласуване)
    38

По подразбиране От: AMSOIL - двигателни и трансмисионни масла и добавки - в наличност

Из книжката на дрътия ми "Пасат" '91 г., "нов внос от Италия" през 2004 г. (продаден тази година, още си се движи):
    Ogni macchinario consuma un poco di olio
    Твърдяха, че необходимостта от доливане не е дефект и не изисква техническа намеса, стига да не надхвърля 1 литър на интервал за смяна на маслото.

Място
    София
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Здравейте, от вас купих преди няколко месеца 5 туби Amsoil синтетично 10w40, има ли проблем при доливане да сипя друго масло пак с вискозитет 10w40?
    Здравейте,

Няма да е проблем да долеете с друга марка масло.

Поздрави
    Александър Иванов
    AP1 Ltd.
    AMSOIL - The first in synthetics.
    https://ap1shop.com
    0876 00 15 65, 0876 00 15 66

Място
    София
    Публикации
    3,113
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Keltis Преглед на публикациите
    Въпреки, че е с АМСОЙЛ го гори?
    Гори си точно както е заложено според производителя, за 4500 изминати километри изгорих 400 мл, което е било в норма, с предишното масло на GM ми го гореше повече, около 600 мл на 4к километри, понеже обичам маслото да си ми е на максимума а и имам 5 литра останало от GM- кото масло и затова питам дали ще има проблем да долея от останалото ми предишно масло?

Цитат Мнение на AP1 Преглед на публикациите
    Здравейте,

Няма да е проблем да долеете с друга марка масло.

Поздрави
    Александър Иванов
    AP1 Ltd.

Благодаря за отговора, маслото е бистро и прозрачно и след като минах 4К километри, това отчитам като външна разлика с GM- кото масло, и по-малкия разход спрямо GM-кото масло, поздрави.
    Последно редактиран от Павел Василев ; 31-08-17 в 17:28 Причина: Пояснение
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Публикации
    5,061
    Точки (при гласуване)
    24

Да доливаш различно масло се прави само от зор, и то при положение, че се сменя скоро. А да се прави само за да е на максимума е велика глупост. И въобще това, че трябва маслото да е винаги на максимума е глупава измишльотина(имах колега дългогодишен шофьор, който пък вярваше, че винаги трябва да е над максимума). Приказките на Мечо Пух, не са приложими навсякъде...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,122
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Гори си точно както е заложено според производителя, за 4500 изминати километри изгорих 400 мл, което е било в норма, с предишното масло на GM ми го гореше повече, около 600 мл на 4к километри, понеже обичам маслото да си ми е на максимума а и имам 5 литра останало от GM- кото масло и затова питам дали ще има проблем да долея от останалото ми предишно масло?

Благодаря за отговора, маслото е бистро и прозрачно и след като минах 4К километри, това отчитам като външна разлика с GM- кото масло, и по-малкия разход спрямо GM-кото масло, поздрави.
    33% по-малък разход на масло при 3,57 пъти по-висока цена си е постижение, особено като се има предвид и по-добрия цвят след пробег от 4500 километра.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

Място
    София
    Публикации
    7,301
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Да доливаш различно масло се прави само от зор, и то при положение, че се сменя скоро. А да се прави само за да е на максимума е велика глупост. И въобще това, че трябва маслото да е винаги на максимума е глупава измишльотина(имах колега дългогодишен шофьор, който пък вярваше, че винаги трябва да е над максимума). Приказките на Мечо Пух, не са приложими навсякъде...
    И аз обичам да е на максимума, и винаги съм съветвал по този начин, но имах един ВХ който ако маслото е на максимума чезне докато не стигне около средата м/у мин. и макс., и после не мърдаше.
    Много ме дразнеше и доливах. Застанете ли около средата, не мърдаше. Мистерия !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Публикации
    5,061
    Точки (при гласуване)
    24

Мистерия не мистерия, на незнайно возило сипвам до макс и чакам да вида спада ли и колко бързо. Ако докато стигне минимума се установи некъде, там му е правилното ниво и не го закачам. На следваща смяна гледам директно да е около и малко над това ниво.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Варна
    Публикации
    881
    Точки (при гласуване)
    6

И аз обичам да е на максимума, само веднъж долях масло от зор щото щях да го сменям към 1000 км а беше на минимума. Купих хубаво синтетично масло на приемлива цена долях 600мл - толкова беше разликата между мимимум и максимум на теракана. После го смених с АМС - за 7к км съм долял 300 мл.
    Интересен факт е,че сложих АМС и на фиестата изминатите километри са почти еднакви - 6к. Обаче На фиестата е връло черно като катран а на теракана стои като опушено само.
    ПП и двете коли са на 255-260к км. Фиестата е с 5в30 теракана с 10в40.
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,652
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Едното мие по добре, например. Или едната кола е на газ.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Варна
    Публикации
    881
    Точки (при гласуване)
    6

И двете коли са дизел, комънрейл. ФИестата е без кат, теракана е с кат. Стокови на реални почти равни километри.
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    Врачанско
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    12

Какво става с тоя Амсойл,карате ли го? Аз специално на мотора съм доста доволен,но дано колегата пусне някоя коледна отстъпчица.

Място
    София
    Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    10

Аз се чудя за GL4 трансмисионното масло за Аутлендъра, цената е доста висока - 39лв, дали е оправдано?

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    13,324
    Точки (при гласуване)
    36

Принципно маслото е най-евтиното което може да сложиш в една машина
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,459
    Точки (при гласуване)
    38

Пуснах поръчка, дано да си следите онлайн-магазина.

Място
    София
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Пуснах поръчка, дано да си следите онлайн-магазина.
    Здравей,

стараем се да следим всички канали за поръчка.

Днес ще изпратим поръчката, утре ще е при вас.

Поздрави,
    Александър Иванов
    AP1 Ltd.

Място
    Пещера
    Публикации
    46
    Точки (при гласуване)
    9

Здравейте,

интересуваме ето това масло-AMSOIL Synthetic V-Twin Primary Fluid. В сайта ви или тук в темата не можах да видя да го има в асортимента с маслата?

Място
    София
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте,

Имаме налични две кварти от конкретноро масло. Внесохме го по поръчка на клиент и просто двете кварти ни останаха.

Поздрави,
    Александър Иванов
    AP1 Ltd.

Страница 4 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4

Сходни теми

1. Диференциални и трансмисионни масла?
    От churov във форум Тунинг на диференциали и трансмисия
    Отговори: 60
    Последно мнение: 16-01-18, 05:40
  2. Класация на марки и модели двигателни масла...
    От cicovesko във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 52
    Последно мнение: 06-10-11, 21:07
  3. Трансмисионни масла
    От oldschoolsanta във форум 2-Тактови
    Отговори: 7
    Последно мнение: 05-03-11, 20:15
  4. TLK 90 (KZJ90) трансмисионни масла
    От nedevp във форум TOYOTA
    Отговори: 14
    Последно мнение: 06-04-10, 11:33

Правила за публикация