Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Токове вентилатор парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Токове вентилатор парно

    Здравейте!Изчезна ми плюса на ключа на вентилатора на парното.След смяна радиаторче парно,изчезна плюса на парното.Закачени са буксите,ама няма.Като се подаде + отпред на бушона всичко тръгва и без да се дава на контакт.Бушоните са здрави.Приемам всички идеи.Говорим за ОФ КБ бензин X20 se

  • #2
    От: Токове вентилатор парно

    Реле К28

    Коментар


    • #3
      От: Токове вентилатор парно

      Не мисля,че е реле.Свали регулатора за оборотите,намира се най-отпред на кутията дето влиза вентилатора-буксата е с 5 клеми/ето снимки какво да правиш/отвори го,имаш разпоени клеми и затова нема +

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140443.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5738225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140451.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5738226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140547.jpg
Прегледи:1
Размер:367.9 КБ
ID:5738227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141650.jpg
Прегледи:1
Размер:283.5 КБ
ID:5738228

      Коментар


      • #4
        От: Токове вентилатор парно

        Ами сменяхме го.Не е релето,Като му пусне + отпред на бушона и всичко тръгва 1,2,3,4 степен.Мисля че ако е регулатора,няма да има степените.
        Последно редактирано от Добри Димитров; 16-12-16, 20:47.

        Коментар


        • #5
          От: Токове вентилатор парно

          Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
          Ами сменяхме го.Не е релето,Като му пусна + отпред на бушона и всичко тръгва 1,2,3,4 степен.Мисля че ако е регулатора,няма да има степените.
          Е па виж от къде е този плюс .Контактен ключ ?

          Коментар


          • #6
            От: Токове вентилатор парно

            Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
            Мисля че ако е регулатора,няма да има степените.
            Ако са прекъснати спойките/като на 3-тата снимка/въобще не тръгва,нема плюс.

            Коментар


            • #7
              От: Токове вентилатор парно

              Утре ще кажа на майстора да ги провери.

              Коментар


              • #8
                От: Токове вентилатор парно

                По Аутодата

                Плюс от акумулатор - реле К28 - предпазител - мотор вентилатор - резисторен блок - степенен ключ - маса. Релето включва при контакт.

                При подаване плюс на предпазителя вентилаторът работи. Проблемът е реле или връзки.

                Коментар


                • #9
                  От: Токове вентилатор парно

                  Благодаря на всички за бързата реакция!Утре ще се търси на светло.Ако се реши проблема,ще пиша!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Токове вентилатор парно

                    Не работи ли двигателя няма да тръгне парното.?!
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Токове вентилатор парно

                      А на контакт не трябва ли да върти вентилатора?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Токове вентилатор парно

                        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                        Не работи ли двигателя няма да тръгне парното.?!
                        Колегата isuzo май ще излезе прав. Релето се управлява от D+ на алтернатора.

                        ПП.Току що видях поста на колегата bogilloff.Може да съм видял друг модел в Аутодатата,но крайният ефект пак ще е същият.Вентилаторът ще работи при запален двигател.
                        Последно редактирано от plamenpe; 16-12-16, 22:19. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Токове вентилатор парно

                          Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                          По Аутодата

                          Плюс от акумулатор - реле К28 - предпазител - мотор вентилатор - резисторен блок - степенен ключ - маса. Релето включва при контакт.

                          При подаване плюс на предпазителя вентилаторът работи. Проблемът е реле или връзки.
                          Релето не включва "на контакт" а при работещ двигател. Включва го компютъра
                          Това е за x20se. Заради това вентилатора на парното работи само при работещ двигател. Аз го използвам за включване на фаровете при включен двигател.
                          ОФБ ДБ X22SE
                          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Токове вентилатор парно

                            Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                            Ами сменяхме го.Не е релето,Като му пусне + отпред на бушона и всичко тръгва 1,2,3,4 степен.Мисля че ако е регулатора,няма да има степените.
                            Трябва да се тръгне от "първопричината" - интервенциите около подмяната на радиаторчето. Те трудно биха засегнали релето, защото то е далеч от събитията. Бушонът, който е след релето (но при него в кутията с релета при двигателя) не е изгрял. При подаването на 12 V на всеки от краищата му, системата работи нормално. Значи проблемът е в обратна посока към релето и неговото захранване и управление. И по точно в съответните кабели (доколкото те биха могли да бъдат засегнати от операции около подмяната на радиаторчето). Не съм се задълбочавал ама тези кабели май не са близо до радиаторчето. В конкретния случай, проверката на релето с друго, не гантира извода, че е здраво. По сигурно е да се сложи въпросното реле на мястото на някое друго в друга верига и да се види дали другата верига работи с него. Или да се провери както трябва с мулицет.
                            Все си мисля, че можеш да направиш и една още по бърза проверка. Сглоби всичко, запали двигателя и пускай вентилатора от степените. Май това не си го пробвал още.
                            Впрочем, има ли климатик?
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Токове вентилатор парно

                              Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                              Колегата isuzo май ще излезе прав. Релето се управлява от D+ на алтернатора.

                              ПП.Току що видях поста на колегата bogilloff.Може да съм видял друг модел в Аутодатата,но крайният ефект пак ще е същият.Вентилаторът ще работи при запален двигател.
                              Кашата със схемите и окабеляването на модела с x20se e добре забъркана. Произлиза от подмяната на Motronic 1.5 с 1.5.4, подмяната на виското на вентилатора с електромотор и още някои дребни промени (като бързо присаждане на имобилайзър). От което следва и бъркотия в чертежите на електрическите схеми.
                              Имам една схема за този случай, за която опитно съм установил, че е най близо до действителността, включително и за цветове на кабелите, но на нея това реле е означено като к92. Но иначе до където съм я ползвал при ровенето из кабелите, излезе вярна.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X