Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатка LT 230

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатка LT 230

    Здравейте.Имам следният въпрос,на самурая ми му се предаде и последният самурайски възел(РК-то).След дълго размишляване и търсене на друга РК на която задният извод за кардан да не е централен, да е макс 1.3 на бързите и минимум 2.7 на бавните ме сведе до неголям избор.Не искам руска ,че от вибраций ми е писнало.Идеята ми е Лт 230 с 1.222 на бързите и 3.321 на бавните.Четох че такава РК има на диско 1, но на кой мотор.Входа на Рк-то е с женски шлици.С опашка от скоростна кутия и заварен фланец на нея нещата трябва да станат.Тия кутий фул таим ли са? При включване на бавните ли се пуска блокажа 50/50.Моля някой който има опит с такива раздатки да каже дали при отделяне от скотостите няма да тече масло от към входа и ?
    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

  • #2
    От: Раздатка лт 230

    Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
    Здравейте.Имам следният въпрос,на самурая ми му се предаде и последният самурайски възел(РК-то).След дълго размишляване и търсене на друга РК на която задният извод за кардан да не е централен, да е макс 1.3 на бързите и минимум 2.7 на бавните ме сведе до неголям избор.Не искам руска ,че от вибраций ми е писнало.Идеята ми е Лт 230 с 1.222 на бързите и 3.321 на бавните.Четох че такава РК има на диско 1, но на кой мотор.Входа на Рк-то е с женски шлици.С опашка от скоростна кутия и заварен фланец на нея нещата трябва да станат.Тия кутий фул таим ли са? При включване на бавните ли се пуска блокажа 50/50.Моля някой който има опит с такива раздатки да каже дали при отделяне от скотостите няма да тече масло от към входа и ?
    Фултайм са. Блокажа се пуска независимо от бавните, позволени са всички комбинации бавни/бързи, с/без блокаж. Кутиите на Диско и Класик са с предавателни числа на бързите 1.22, а тези на Дифендрите са към 1.4 - по-бавни са.

    Коментар


    • #3
      От: Раздатка лт 230

      Диско 2.0 mpi също е с бавната раздатка.
      С какъв двигател и скорости е в момента Самурая? А Мостове?

      На РК от LR с минимално преправяне пасват кардани от руски джип.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        От: Раздатка лт 230

        Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
        Здравейте.Имам следният въпрос,на самурая ми му се предаде и последният самурайски възел(РК-то).След дълго размишляване и търсене на друга РК на която задният извод за кардан да не е централен, да е макс 1.3 на бързите и минимум 2.7 на бавните ме сведе до неголям избор.Не искам руска ,че от вибраций ми е писнало.Идеята ми е Лт 230 с 1.222 на бързите и 3.321 на бавните.Четох че такава РК има на диско 1, но на кой мотор.Входа на Рк-то е с женски шлици.С опашка от скоростна кутия и заварен фланец на нея нещата трябва да станат.Тия кутий фул таим ли са? При включване на бавните ли се пуска блокажа 50/50.Моля някой който има опит с такива раздатки да каже дали при отделяне от скотостите няма да тече масло от към входа и ?
        Много правилно си се ориентирал, но ще тече. Няма как само шлиците да центроват вала и семерига ще отърве. Трябва да сложиш външен фланец с още един лагер със семеринг и да го центроваш по отвора на оригиналния семеринг. 4 болта и си ти. Месо има предостатъчно.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Раздатка лт 230

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Диско 2.0 mpi също е с бавната раздатка.
          С какъв двигател и скорости е в момента Самурая? А Мостове?

          На РК от LR с минимално преправяне пасват кардани от руски джип.
          Двигател и скорости опел омега 1.8.
          ПЧ.са 1: 4.044:1
          2: 2.265:1
          3: 1.434:1
          4: 1.0:1
          5: 0.842:1
          Мостовете са от патрол 4.625
          Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X