Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бясна ли е лисицата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бясна ли е лисицата?

    Здравейте!
    Имам къщичка в покрайнините на град Добрич и всеки ден ходя там да си храня кучетата.Вече два пъти виждам лисица която се доближава на около два метра от оградата(мрежа) без никакви притеснения от пуснатия кангал който се скъсва от лаене и само липсата на достатъчно акъл не му позволява с един скок да прескочи и да я подгони.Днес я гледах около две-три минути и едва когато излязох тя избяга.Предният път пак така.
    Въпросът ми е дали това животно е бясно(за да я пратя в ловните полета на бесните лисици) или просто е свикнала да минава от там когато кучетата са вързани и за това не се притеснява от отвързания пес?

  • #2
    От: Бясна ли е лисицата?

    Какво те кара да мислиш, че е бясна? Ако е бясна, тя сама ще влезе при кангала ти.
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #3
      От: Бясна ли е лисицата?

      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
      Какво те кара да мислиш, че е бясна? Ако е бясна, тя сама ще влезе при кангала ти.
      Ми доста куражлийски стоеше до оградата без страх и го зяпаше докато той се побърка от присъствието и.
      Един колега също ми каза, че ако е бясна директно ще влезе в двора и ще хапе, ама исках да попитам и тук.

      Коментар


      • #4
        От: Бясна ли е лисицата?

        Aaa, много са нахални и все по-лесно започнаха да свикват с хората. Лятото бях в един хотел в Арбанаси и лисицата в 21ч. си мина покрай басейна на хотела, после покрай масите, като че ли хората ги нямаше там. Изобщо не ги отчете. А ако започнеш да й даваш храна, след няколко дни ще ти взема и от ръката.
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #5
          От: Бясна ли е лисицата?

          Бесните животни и хора в посления стадий на болеста ПОНЯКОГА правят неадекватни движения ама надали лисицата е бясна по-скоро ти градски не си свикнал на умни лисици

          В Англия лисиците живеят в дворовете на хората и в храстите по бизнес парковете, преди години една тумба лисичета всяка вечер излизаха да си играят на улицата пред дома ми и им се радвахме с малката, свикнали са с хората и знаят перфектно кое може и кое е опасно за тях.

          Не я затривай, малко или много намалява гризачите и сделката паткан за лисица си струва според мен.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Бясна ли е лисицата?

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Бесните животни и хора в посления стадий на болеста ПОНЯКОГА правят неадекватни движения ама надали лисицата е бясна по-скоро ти градски не си свикнал на умни лисици

            В Англия лисиците живеят в дворовете на хората и в храстите по бизнес парковете, преди години една тумба лисичета всяка вечер излизаха да си играят на улицата пред дома ми и им се радвахме с малката, свикнали са с хората и знаят перфектно кое може и кое е опасно за тях.

            Не я затривай, малко или много намалява гризачите и сделката паткан за лисица си струва според мен.
            Питах за да разбера дали не е бясна.Иначе това животно ни е на късмет.
            Преди девет години по това време се прибирах ме от вилата със жената бременна в деветия месец.По пътя в тъмното видяхме лисица да яде някакви изхвърляни кокали отстрани до една града.Когато спряхме да я разгледаме тя най нагло си премести храната пред фаровете на колата (на светло) и започна да се храни там.След около десет минути когато решихме да си тръгнем и потеглих бавно с колата тя се дръпна за малко и после се върна да си дояжда.
            Отделно харесвам лисиците и от "Малкият принц" Ама тая гад днеска доста ме притесни.Никакъв страх от моя пес

            Коментар


            • #7
              От: Бясна ли е лисицата?

              При мен идва до муцуната на кучето. Вече знае какъв е обхвата на проволката. Лятото беше нагризало някъв филтър на прахосмукачката оставен да съхне на слънце. На кантар беше да скачам на нова при положение че сегашната беше на седмица.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Бясна ли е лисицата?

                Здравеи
                Ако е младо животно се държат по този начин любопитно и на блиска дистанция не е стреляна .
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • #9
                  От: Бясна ли е лисицата?

                  Лисиците боледуват от т.н. "тих бяс". Вирусът е същия, но не стават агресивни, а губят страх и се държат като питомни. Хапят когато някой се доближи до тях. Умират 5-6 дни след първите прояви.
                  Краставите лисици също губях страх, но поведението и видът им са различни.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бясна ли е лисицата?

                    Преди 3-4 години в Ботаническа градина Варна на пикник ни посети лисица...
                    Да, беше я страх донякъде, но почти взе храна от ръка (приближи до метър, и след това взе пуснатата храна, но не искаше повече да се доближи)...
                    А бяхме доста шумна компания.
                    Едно бабе се опитваше да я гони с приказките, че е бясна, щото и изяло кокошките
                    А лисицата според мен си бе напълно нормална - на времето съм живял в него район и се е случвало такова посещение..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бясна ли е лисицата?

                      Главата се отрязва и се носи за микроскопски анализ на мозъчните клетки, ако има основателно съмнение. Важи не само за лисици.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бясна ли е лисицата?

                        Опсссс........
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бясна ли е лисицата?

                          Рови я и не се занимавай да я изследваш.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бясна ли е лисицата?

                            Когато обаче някой е ухапан, има смисъл.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бясна ли е лисицата?

                              "Когато обаче някой е ухапан" веднага да отиде в болница за ваксиниране. В София е 8-ми кабинет на Първа градска болница.
                              Причинител на болеста е вирус. Заразяването става при проникването му в кръвта и/или лигавиците. Така че, освен чрез ухапване, може да се пренесе и механично, напр. при пипане на очите или устата със замърсена ръка. Вирусът е устойчив и не умира от сапун. Мийте си ръцете!
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X