Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експлозията на гара Хитрино

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Експлозията на гара Хитрино

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Какво е станало зелено, пламъка ли е бил зелен? При горенето на какви газове се получава зелен пламък?
    Да ,първоначалният пламък е бил зелен ,след няколко минути си е станал червен .
    Идея нямам защо е бил зелен и затова питам .
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #17
      От: Експлозията на гара Хитрино

      Най-вероятно пропилена гори в зелено. Виждал съм зелен пламък при изгаряне на пластмаси и гланцирани брошури.

      Коментар


      • #18
        От: Експлозията на гара Хитрино

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Причината е, че в противоположната посока няма Шумен и достатъчно журналисти, които да отразят "ударната вълна". Нямате ли си някаква друга работа тия дни?
        Е докъде стигна Петолъчката, Долни Лом, КТБ и др като ,,имаше" кой да го отрази? ,АЗ" пак ще даде мангизи. Ма от моите, без да ме пита. Ние да си гледаме дето можем и ни е силата-Сирия, Украйна, керченския мост и брекзита.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Експлозията на гара Хитрино

          Друго имах предвид. Ударната вълна била усетена в Шумен. Е сигурно е била усетена и в село Дренци(противоположната посока), но за това никой не е написал по вестниците. Безсмислено е да се вадят заключения на базата на такива... факти.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #20
            От: Експлозията на гара Хитрино

            Спор поне за това няма, прав си.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Експлозията на гара Хитрино

              Къде точно се е образувала гориво-въздушната смес е в много голяма зависимост от терена, скоростта на изтичане на газа и посоката на ветровете. Силно се съмнявам в Шумен да е усетена ударна вълна защото ако експлозията беще толкова силна нямаше да го има цялото село, заедно с още няколко околни.
              Иначе при толкова голям облак източника на запалване може да бъде каквото и да е. Все пак при катастрофирал влак все ще се намери някоя жица дето да се клатушка и от време да време да запалва волтова дъга, може да е от някоя печка на дърва, цигара, статично електричество дори от самозапалване...

              Коментар


              • #22
                От: Експлозията на гара Хитрино

                Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                Къде точно се е образувала гориво-въздушната смес е в много голяма зависимост от терена, скоростта на изтичане на газа и посоката на ветровете. Силно се съмнявам в Шумен да е усетена ударна вълна защото ако експлозията беще толкова силна нямаше да го има цялото село, заедно с още няколко околни.
                Иначе при толкова голям облак източника на запалване може да бъде каквото и да е. Все пак при катастрофирал влак все ще се намери някоя жица дето да се клатушка и от време да време да запалва волтова дъга, може да е от някоя печка на дърва, цигара, статично електричество дори от самозапалване...
                Аз не съм, но доста хора са я усетили. Имам подозрения, че заради баира в горната част на града не е усетена, но в долната където в посока Хитрино е открито със сигурност е усетена при това доста силно. По думите на приятели, първоначално са помислили, че е земетресение, но като не се е разтресла земята са се зачудили какво е. Това от няколко различни човека лично усетили ударната вълна.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Експлозията на гара Хитрино

                  Звукова вълна. Ударната има разрушително въздеиствие.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Експлозията на гара Хитрино

                    И във Велики Преслав се усети

                    Коментар


                    • #25
                      От: Експлозията на гара Хитрино

                      Значи експлозията е вследствие на изтичане на газ , няма взривена цистерна , но как се е получило толкова бързо и мащабно изтичане на газ? Ако цистерната се е повредила вследствие на дерайлиране и се е получило изтичане на газ , как пък останалите цистерни са останали здрави след толкова силна експлозия?
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: Експлозията на гара Хитрино

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        Звукова вълна. Ударната има разрушително въздеиствие.
                        Ради, именно ударна вълна. Която за 20 километра вече е отслабнала, и не е нанесла щети в Шумен, само е показала, че я има.
                        Звуковата просто се чува, и толкова. Ако е много близо до взрива-може и да се усети с кожата, но нищо повече.

                        А по повод това,ч е няма увредени вагони в епицентъра-на прима виста ми идва пример с взрива в тунгуската тайга-наоколо повалени дървета, радиално на взрива, но в самия епицентър-боровете си стояли непокътнати.
                        Та и тук може да е нещо подобно, знам ли...
                        А и цистерните са пълни, нали? С течност. А течностите не се свиват, та може и затова да са устояли на удара.

                        На мен ми е интересно защо досега не е излязъл разказа на машиниста на влака. Това би трябвало да е доста точен разказ какво се е случило, и да даде отговор на много въпроси/
                        Казаха, че машинистът бил жив, и ще говори какво се е случило...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Експлозията на гара Хитрино

                          Интересно е как няма щети по къщите в посока Шумен където е усетена ударната вълна а в другата посока има 26 разрушени къщи ???
                          Стадиона е доста отдалечен от мястото на експлозията ,по снимки и видеа не се виждат разрушения а е напълно изгорял ....
                          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                          0898 51 31 46

                          Коментар


                          • #28
                            От: Експлозията на гара Хитрино

                            Явно е изтекло сериозно количество от цистерните и разрушенията са основно на местата до където е стигнал газта или пропилена. Сега се разтърсих ама нещо не откривам информация колко време след катастрофа е взрива. Колко бързо се "разтичат" от цистерните?
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Експлозията на гара Хитрино

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Колко бързо се "разтичат" от цистерните?
                              Колкото е голяма дупката.
                              А тя може да бъде произволно голяма.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Експлозията на гара Хитрино

                                И най-накрая по Коледа стават чудеса, ще се окаже обикновено прикриване на голяма кражба.Жалко, че невинни си заминаха и невинни ще го отнесат.
                                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X