Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Яке Zajo - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Яке Zajo - проблем

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Еми да избереш Симпатекс пред Е-Вент е било голямата грешка.....
    В общия случай абсолютно. Аз поне пред подобен избор за яке за стандартна outdoor употреба воинаги бих избрал евента.


    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    ... не променя мнението ми за Симпатекса.
    С това не споря със сигурност. ...
    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Аз поне срещам Sympatex само в по-евтини варианти на облекла и обувки.
    В крайна сметка маркетинг отдела на GORE никога не спи и каквато и алтернатива да се появи на пазара (поне 3-4 пъти са се появявали мембрани с по-добри параметри в различни посоки) в рамките на година-две goretex се връща на върха в най-високоя клас. Симпатекс не е изключение. Но не е калпава мембрана както и да го въртиш. Или със същата сила може да кажеш че гортекс е калпава мембрана, щото евента на твойто яке диша повече...
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      От: Яке Zajo - проблем

      Първоначално публикуван от s_simov Преглед на мнение
      ...Не казвам, че не става. Просто искам дишаща мембрана, за да не ми запарва.
      Windstopper нa Gore е с ePTFE мембрана, която е "по-дишаща" от Sympatex в пъти. Регледай долните таблици.

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      В крайна сметка маркетинг отдела на GORE никога не спи и каквато и алтернатива да се появи на пазара (поне 3-4 пъти са се появявали мембрани с по-добри параметри в различни посоки) в рамките на година-две goretex се връща на върха в най-високоя клас. Симпатекс не е изключение. Но не е калпава мембрана както и да го въртиш. Или със същата сила може да кажеш че гортекс е калпава мембрана, щото евента на твойто яке диша повече...
      Ето долу две таблички за илюстрация на дишашите способности. Симпатекс е доста лошо представен и като прибавим, че протича доста бързо... Не знам какво трябва повече, за да се нарече калпава. Но специално за теб може да сменя определението на "посредствена".

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Membrana1.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5737055

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Membrana2.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5737056
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Яке Zajo - проблем

        Въпросната водонепропускливост на тъканите се променя с броя и начина на третиране (пране, гладене). Повечето заслужаващи внимание производители на платове, непременно включват този показател в техническите условия. 45000 мм. е само една от компонентите, с които трябва да се съобразиш, когато си търсиш плат. За дреха- да не говорим.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Яке Zajo - проблем

          Прадлагат ли се на бг пазара дишащи платове?

          Коментар


          • #20
            От: Яке Zajo - проблем

            Какво имаш предвид под "дишащи", Вико? Щото за мембраните има изписано доста, а "дишащи" са всички и всякакви памуци, примерно.
            П.П. Започвам да се досещам... ако имаш предвид да не запарват, сиреч "отвеждащи влагата", дето като се потиш да останеш сух... да има.
            Последно редактирано от Тропчо; 15-12-16, 21:09.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X