Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

    Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
    Демек в твоята посока?Ами да няма.
    За мене лично не е важно,но за шампионата мисля, че е важно-дали ще има повече или по-малко състезатели.А това определя повече или по-малко спонсори.
    А то има и други състезания - по-малко претенциозни и по добри и за състезатели и публика - селските кушии
    Samurai Gemax

    Коментар


    • #17
      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Стояне, я обяснете защо въведохте това изискване за ръчна спирачка?
      И как ще определите, че е "действаща"? На естакада?

      Аз няма да участвам догодина, и не ме вълнуват правилата, но ми се струва, ч преигравате с изискванията.
      Щото на мен лично ми писна да гоня джипове без шофьори по баирите и да се чудя кого по-напред да пазя.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #18
        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

        Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
        А то има и други състезания - по-малко претенциозни и по добри и за състезатели и публика - селските кушии
        Ами там се доказвайте.Какво ще се хабите за някакви шампионати.
        П.П. Жоре нищо лично.Надявам се да не ми се обидиш,но така виждам нещата.

        Коментар


        • #19
          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

          Защо повече от състезателите не хленчат,не пишат по форумите,а идват,карат и побеждават.

          Коментар


          • #20
            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

            Изобщо не мрънкам. Просто наблюдавам как вместо да се увеличават състезателите , те намаляват. А за това причината е в правилата. дано да не ставам лош пророк, ама ми се струва че се забелязва краят.
            Иначе, вече си имам 3-4 Самурая и все ще успея да си спретна един за състезания
            Samurai Gemax

            Коментар


            • #21
              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

              Аз, пък мисля, че за да продължава да ги има офроуд състезанията, са именно правилата. Повечето рестрикции в правилника са свързани с безопасността на състезатели и публика.
              Разбирам желанието на българина да живее, работи и се състезава без правила, но не мисля, че офроуда трябва да е арена за изява на това.
              В този ред на мисли, по- добре по- малко състезатели , но по- истински състезателни машини, а не старт от скрапа, или детевози на старта.
              С времето хората ще разберат притесненията ни, и оттам рестрикциите( само се моля да не е по трудния начин)и ще започнат сами да искат машините им да отговарят на това, което сега им излежда непосилно. Може би ще мине някоя и друга година, но мисля това е правилният начин.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #22
                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                Правилника е с много малко промени, основно свързани с безопасността. След многото обърнати джипове в стандартния клас, съгласете се, че поне арка трябва да има.
                Аз лично съм се обръщал многократно и знам ползата от клетка, колани и седалки.
                предпочитам въпросната полза, други да не я научават по трудния път.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #23
                  От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                  ... Майна.Нещо и стана на клавиатурата.
                  -Още един.
                  Последно редактирано от kodjak; 11-12-16, 21:11.
                  Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                  И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                  Коментар


                  • #24
                    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                    Здравейте, имах желание но нямах възможност да участвам на срещата. Нямам съмнение че промените и изискванията са направени с цел безопасност на състезатели и публика. Пауър Уинч България ООД и през 2017 година ще подкрепи всички състезания в траялния шампионат. Имам намерение да подкрепим и Трофи шампионата, няколко състезания в Гърция, Румъния и Македония, поради това конкретни награди ще мога да обявя когато е готов и календара за Трофи шампионата. Успешна и безаварийна 2017 за всички!

                    Поздрави!
                    PowerWinchBulgaria
                    TOYOTA 4RUNNER
                    0899727443

                    Коментар


                    • #25
                      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                      Нека и аз да......Мерките за безопасност наистина трябва да са адекватни за съответния клас,но....Ръчната спирачка на един прототип,който е с много промени по конструкцията,адекватна клетка и още камара преправяния...?При преобръщане още едно стърчащо желязо?!И да,ако забравя да включа на скорост джипа може да тръгне по наклона.А ако забравя и ръчната?Да не говоря за това,че въжетата на ръчната ще се протъркат или скъсат още на първите препядствия с камъни ,отвеси,бетони.И пак няма да има ръчна спирачка.По-добре според мен съдиите на зоните при такива ситуации да бъдат внимателни и да знаят как най-правилно да се обесопаси джипа,който ще бъде евакуиран/изправен на колела/ от зоната.И много важно е също операторите на асистиращите машини да знаят,че само съдията на зоната или член от екипажа има право да ги напътства при тези ситуации

                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #26
                        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                        Чаро сигурно си прав но белята ще стане веднъж и всички ние отговорните за това хора ще имаме вина. А си прав съдиите на зоната трябва да следят при изправянето на обърната машина и неиното обезопасяване. И в двата инцидента съдиитв подценихме ситуаацията и резултата беше КОШМАР. Взели сме си поука и ще коригираме пропуска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                          Ръчната спирачка може да бъде и хидравлична. Най-хубаво е да е независима от крачната система.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                            Промените са минимални ,недейте рИва .
                            Жоре /Гемакса / обсъдихме твоите предложения ,но не се приеха .
                            Продължаваме напред ,както казва един Българин .
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #29
                              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                              Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                              Ръчната спирачка може да бъде и хидравлична. Най-хубаво е да е независима от крачната система.
                              Най.хубаво е Мерцедес 6х6 АМG или Brabus ,ама няма!
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • #30
                                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                                Най.хубаво е Мерцедес 6х6 АМG или Brabus ,ама няма!
                                Догодина Илиян като го въведе като изискване, ще видиш ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X