Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следи от мишки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Следи от мишки?

    Първоначално публикуван от Ненито Преглед на мнение
    Навсякъде пише,че ултразвуковите уреди не действат.Вашите какви са?Купувах против хлебарки-спяха зад уреда.Имам проблем с мишки и плъхове.
    както написах по- горе, аз ползвах отрова + уред, а после остана само уреда......... виж сайта отрови.ком /не е реклама/ поразгледай и звънни, опиши им проблема - на мен много любезно ми обясниха и препоръчаха отрова и уред, доставят ги с куриер. Аз ползвах от бавнодействащата, от която бягат и мрат навън, не за смърдят после с дни наоколо.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17
      От: Следи от мишки?

      Първоначално публикуван от Ненито Преглед на мнение
      Навсякъде пише,че ултразвуковите уреди не действат.Вашите какви са?Купувах против хлебарки-спяха зад уреда.Имам проблем с мишки и плъхове.
      Тия дето ги купих на майка ми са от VS незнам си какво дето навремето беше в двора на Кауфланд Младост а сега е срещу него . Майка ми нарочно оставяше овесени ядки след като ги включи и мишки няма . И аз не им вярвах ама явно има ефект .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Следи от мишки?

        Баща ми е взел такива уреди, сложил в работилницата, в гаража. Интересно, че го чувам единия как пиука, аз ли съм дефектна или уреда - не знам, но дразни. Колко действат също не мога да преценя, че по въпросните места се подвизава и кучето. А него не го дразнят уредите...
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #19
          От: Следи от мишки?

          Ясене, вие не живеехте ли в къща, ако да, определено ще е най-добре да викнеш специализирана фирма която се занимава с това, все пак имаш деца и никакви компромиси с такива вредители че разнасят и куп зарази, нека колегите да препоръчат доказана и коректна фирма за борба с вредители. Колкото до въпросните уреди, силно ми напомнят на устройствата които ти спестяват ток като ги включиш в контакта, та изводите за въпросните уреди без коментар...

          Коментар


          • #20
            От: Следи от мишки?

            Уредите са много видове, аз взех от БГ производител /поне да подкрепя българското/ има такива, които се чуват от хората и са предназначени за нежилищни помещения - казват че те са и по-ефективни. Съседите от първия етаж сложиха преди 3-4 години и твърдят че хлебарките изчезнали, без да ги третират с друго, аз не съм сложил в къщи заради котарака, но той пък гони хлебарките и без ултразвук
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Следи от мишки?

              Ясене, не става ясно къде е било шоколадчето когато го е намерил плъха. Между другото плъховете са всеядни и шоколада им действа много добре, стават огромни. Виждал съм ги във фирма произвеждаща шоколадови изделия.
              Ако са ти в жилищно помещение задължително ще има още следи, надушват храна много от далече. Преди две години имах подобен случай в къщи. Плъх беше пробил дупка през гипскартона от тавана към сервизното помещение /мазето/ и беше ял от храната на кучето. След щателна проверка в мазето се оказа че същия е напуснал явно пак през дупката, затова я запуших със парче стиропор. Взех от магазина за препарати третирано жито с отрова/едно червено/ направих малки топчета жито завито в найлон /колкото орех / и ги разхвърлях по тавана. След два дни намерих гадината умряла на двора. Преди време със същото жито се отървах от мишки в гаража.
              Така че провери си помещенията за живеене, да не се е скрил някъде в изчакване и евентуално да разбереш от къде е влязъл.

              Коментар


              • #22
                От: Следи от мишки?

                Живея в тухлена къща с гредоред. Всичките мебели да разместя няма да стане през тоя сезон.

                Случката е станала в кухнята.

                Коментар


                • #23
                  От: Следи от мишки?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Случката е станала в кухнята.
                  Ще бъде добре ако успееш да го ограничиш в едно помещение и там децата да нямат достъп, щото тия гадини не са от най чистите. Тъкмо ще имаш възможност за по ефективна война срещу него.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Следи от мишки?

                    Всеядни са разбрах,след като преяли рабицата и от 4 гълъба начерих само скелетите.Препоръчаха ми една отрова в кутия по 10 бр. пакетчета едни сини с нещо като пластелин вътре.Изтръшка ги явно,следи имаше само 2-3 дни.И край.Пък и капана със саламче помага,само че след всяко хващане сменям мястото му,иначе не се ловят на едно място 2 пъти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Следи от мишки?

                      Смеси царевично брашно и гипс 1:1. Сложи там, където няма да го стигнат децата, примерно гредоред, зад мебели. Гипса се втвърдява в червата на гадинката и дава фира. Стара рецепта от баба ми, но действа. Аз лично съм против отрова, да не пострада някоя котка.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #26
                        От: Следи от мишки?

                        Ако няма котки и кучета, бавнодействащите отрови са перфектни. Има едни в мекички зелени пакетчета, като паста вътре, забравих им името. Ядат ги на поразия, явно са вкусни. След няколко дни умират, без да разберат от какво. Иначе от обикновените отрови, един като умре, останалите не я пипват. Тази пролет проведох мероприятието в работилницата, 36 трупа изхвърлихме, а колко не намерихме, не знам, миришеше няколко дни на мърша. Оттогава досега не се виждат гадините, и отровата стои непипната.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #27
                          От: Следи от мишки?

                          Сложи си един прост капан. С подобно съоръжение преди години улових една гад, която едвам се побираше в него без опашката.
                          Няма да гнездят там, тези твари също не ни обичат нас хората. Според мен става дума за гладен индивид....., но той ще се върне отново.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Следи от мишки?

                            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                            Смеси царевично брашно и гипс 1:1. Сложи там, където няма да го стигнат децата, примерно гредоред, зад мебели. Гипса се втвърдява в червата на гадинката и дава фира. Стара рецепта от баба ми, но действа. Аз лично съм против отрова, да не пострада някоя котка.
                            Аз тази рецепта я знам само, че с гипс и пудра захар-изпробвана е работи!
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • #29
                              От: Следи от мишки?

                              Ползвам класически капан - парченце хляб върши идеална работа - на 2 -3 дена мишле . Изкарвам го навън да си отиде по естествен път и пак залагам . Като замръзне ще изчезнат / заспят . Преди имаше прихождащи котки от съседа и им правих "реалити екшън" -за секунди мишката биваше отнасяна във "вечните ловни полета " . Тази година на 2 пъти кучката ми носи мишлета от двора - рови някакви дупки и си ги хваща ( носи ми и разни цветя - рози , мушкатА... ) . Не ползвам отрови , че имаме "добитъци" . На тези отрови пише "ако били резистентни към "...." еди какво си да не се залага тази отрова , демек първо лабораторен тест и после тровиш .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Следи от мишки?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Живея в тухлена къща с гредоред. Всичките мебели да разместя няма да стане през тоя сезон.

                                Случката е станала в кухнята.
                                Всяка кухня има кухини под мивката, под кухненските плотове/шкафове и точно там се слага онзи лепящ лист, няма черва, кръв, няма избегали умрели гадове, всичко и чисто и ефективно ама ти си знаеш, аз просто ти давам челен опит от държавата на плъховете
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X